Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

baba

tunca

Öne çıkan mesajlar

E tunca o zaman bu yüzeysel sayıklamaları geç bize biraz da sert gerçeklerden bahset. Mesela biz senin kafayı çizdiğini düşünüyoruz, sen de aynısını düşünüyor musun yoksa sağlıklı mısın? Gerçi terapiye başladıysan %100 sağlıklı olmadığının farkındasındır.

Sonracığıma, eğer bi sıkıntı olduğunu kabul ediyorsan sence neden oldu? Ailenle sıkıntıların vardı ondan mı bu hale geldin falan. Ya ilginç bişiler anlat işte. Öyle düz u....u kullandım sonra kafayı sıyırdım hikayesi değildir bu.

Sosyal ağlarda paylaş

resmi kimseyle paylaşamıyorum aşırı bir yalnızlığım var meraksız, inançsız, yüzeysel, şüpheli,güvenmez,genneller, antipath sıfatları var karşımda. yalnızım anladın mı ? çizik olayımın kaynağı yalnızlık

tunca tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, tunca dedi ki:

resmi kimseyle paylaşamıyorum aşırı bir yalnızlığım var meraksız, inançsız, yüzeysel, şüpheli,güvenmez,genneller, antipath sıfatları var karşımda. yalnızım anladın mı ? çizik olayımın kaynağı yalnızlık

Herkes yalniz hayatta, yalnizlik deyip gecmek kolay.

Sosyal ağlarda paylaş

6 ay kadar şizofreni hastası bir ev arkadaşım olmuştu. Elemanı çok eskiden beri tanıdığım ve bana çok güvendiği için buna cesaret edebilmistim. Kendisinin yaşadığı sıkıntıları ailesinin elinin kolunun bağlı bir şey yapamamasini birinci elden gözlemledim. Mental hastalıkları insanlar çok fazla önemsemiyor ama normal hastalıklardan çok daha yıkıcı çoğu hasta ve ailesi için. Sebebinin ne olduğu tam olarak belli değil şu anki tıbbi teknoloji ile. Tedavisi için verilen ilaçlar aslında hastalığı yok etmeyi değil hastanın kendisine ve çevresine zarar vermeden hayatını sürdürebilmesine yönelik ilaçlar. Yani merhem vereyim yara iyileşsin gibi kesin bir tedavisi yok maalesef. 

Tunca'nın yazdıkları da bariz şekilde ortada bir rahatsızlık olduğunu gösteriyor. Uyuşturucu kullanımı bunun sebebi değil olsa olsa yan etkisi olur. Kendisi de farkında ki zaten tıbbi destek de alıyor gördüğüm kadarıyla. O nedenle alay etmek, espriler şakalar falan başta komik gelse de sizin espri olarak yazdığınız bir şey karşı tarafta derin yaralara sebep olabilir. İnternet ortamı olsa dahi dikkat etmek, karşıdakine saygı göstermek gerek diye düşünüyorum. En kısa zamanda şifa diliyorum kendisine de. 

Sosyal ağlarda paylaş

thinking about how much ppl fathom me

buzzing around me silling around me fuzzing me

feel these ima feel those heading hazely easy

feeling  to easy, u want to get out, u want to be talking serene

how much people can not find about me

i cant take there is behave

Sosyal ağlarda paylaş

"The Karatheon Cycle, – Thom said curtly. Rand blinked. The Prophecies of the Dragon. – Nobody tells the ... those stories in the Two Rivers. Not in Emond's Field, anyway. The Wisdom would skin them alive, if they did. [1]"

"Telling the Prophecies of the Dragon, or even possessing a copy of them, is enough to put you in prison, in Tear. [2]"

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...