Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4K, 28 inch, 1-5ms, 60 hz gaming monitor - Tavsiye

reyou

Öne çıkan mesajlar

21 saat önce, GERGE dedi ki:

Dur o zaman. Olay değişti. Series X en başta demişsin ama fark etmemişim.

Alma. Bekle abi. Alma monitör. Acil gerekliyse 1080p 144Hz bir şey al 1000 küsüre idare et.

Series X için 4K kullanacaksan HDMI 2.1 monitör lazım. Ancak HDMI 2.1 ile 4K 120Hz alabilirsin. Böyle bir monitör daha yok ama. Önümüzdeki aya çıkıyorlar $1000+ fiyatlarda. Zaten bence yüksek tazeleme çözünürlükten daha önemli monitörlerde, televizyon gibi büyük bir ekranın yok. Monitörlerde Series X ile 1440p 120Hz sorunlu, ama veren monitörler var.

Senin en iyi seçeneğin abi bir tane Samsung Odyssey G7 almak. Series X ile iki tane farklı şekilde kullanabilirsin bu monitörü (kendim denemedim, eleştiriler, YouTube videoları filan):

1. 1440p 120Hz HDR yok.
  2. 4K 60Hz HDR var.

Monitör 4K değil ama 4K input kabul ediyormuş, o zaman HDR de çalışıyormuş. En iyi HDR monitörlerden biri de bu zaten. Şu an için eleştirilere göre en alınası monitörlerden görünüyor. Freesync kapamak gerekli diyorlar bir de hep.

HDMI 2.1 bekle ama yani Series X ile kullanacaksan. En mantıklısı bu. 1-2 aya çıkıyorlar zaten.

HDMI 2.1 olayini gormustum ama cok dikkat etmemistim, bir de bu girdi isin icine simdi sadf

image.png

image.png

bekleyelim bakalim 2.1 monitorleri. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...