Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

beIN SPORTS Maç Yayınları Hakkında

Solozzo

Öne çıkan mesajlar

Bir kaç konu beni çok rahatsız ediyor, sizin de fikirlerinizi merak ettim.

Öncelikle maçları anlatan spikerler futbolcular hakkında neredeyse hiç bilgi vermiyorlar. Adam kimdir, geçtiğimiz sezon ne kadar gol attı, ne kadar asist yaptı, kaç maç ilk 11'de oynadı vs... Bu konuların hiçbirine girilmediği gibi ekranda da bu konularda hiçbir istatistik vs. verilmiyor.

Bir diğer konu da maç grafik ekranları... İtalya Ligi ile birlikte en kötü grafik ekranları bizde bence. Hatta bu konuda bir yazı da yazdım geçtiğimiz günlerde, diğer liglerin grafik ekranları ile karşılaştırdım. (merak edenler için link)

Bu konularda siz neler düşünüyorsunuz? (:

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Solozzo dedi ki:

Öncelikle maçları anlatan spikerler futbolcular hakkında neredeyse hiç bilgi vermiyorlar. Adam kimdir, geçtiğimiz sezon ne kadar gol attı, ne kadar asist yaptı, kaç maç ilk 11'de oynadı vs... Bu konuların hiçbirine girilmediği gibi ekranda da bu konularda hiçbir istatistik vs. verilmiyor.

optacan tweet atarsa aynılarını okuyorlar sadece lel başka bir şey yaptıkları yok.

Sosyal ağlarda paylaş

İki haftadır 4 büyüklerin maçlarını seyrediyorum, ilk defa bu mesajı attıktan sonra GS - Konya maçında sadece bir futbolcu için bilgi verildi. Bu kadar zor birşey değil ki bu yahu. 2003 yılında Murat Kosova ile röportaj yapmıştım, o zamanlar İngiltere Premier League maçlarını anlatmadan önce yaptığı hazırlığı ve hazırladığı Excel tablosunu göstermişti. Her maç için 3-4 saatlik bir çalışma yapıyordu ve Excel tablosunda futbolcuların en son ne zaman tuvalet yaptığına kadar bilgi vardı neredeyse! :)

İnsanın yaptığı işe biraz saygısı olur yahu. Yanında bir tablet olsa ve hiç hazırlık yapmasan bile açıp bir bakarsın. Mesela Gökhan Gönül geçen sene 38 maç oynadı ve takımına 4 gol ve 4 asistlik katkı yaptı dersin.

Grafik ekranlarına diyecek bir şey yok zaten, herhalde stajyer falan çalıştırıyorlar. Ya da kanalın sahibinin çok yakın bir arkadaşı! bedavaya falan yapıyor amatörce... :)

Solozzo tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...