Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tales from the Loop ( ? )

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

Tales from the Loop
https://www.imdb.com/title/tt8741290/?ref_=wl_li_tt

Yönetmen Mark Romanek

tarihi belirli değil henüz ama senaryosu filan hazır 8 bölüme sığdırılacak bir dizi.

Kitap uyarlaması.
Amazondan ilgi çekecek bir bilimkurgu dizisi geliyor haberiniz olsun :p

anlaşılan amazon lotr vb. parayı basıp netflixi dövmek istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Öncelikle şunu söyleyeyim, diziyi izleyebilmek için sabır taşı olmak gerekiyor. içiniz şişebilir bu çok net.

son 2 bölümünü bugün izleyip bitirdim ve iyi ki bitirmişim sapır sapır tüm dertlerini döktü dizi.

Aslında basit bir tabirle süper gücünüz olsaydı ne yapardınız sorusuna loop adlı evrende birbirinden farklı karakterlerin bunu bir şekilde deneyimlemesini ve bunun bir bedelinin olduğunu tane tane anlatıyor her bölümde.

Zamanla kafayı fena halde bozmuş çok yeni bir perspektifle tanımlamış bu süreci dizi.

2. bölüm son bölüme kadar en beğendiğim bölümdü ve finali o bölüme bağlayarak yapmaları beni aşırı tatmin etti sanırım.

her bölüm loop evreninde farklı karakterlerin hikayelerine odaklanıyor. evren dediğime bakmayın aslında tam olarak ne olduğu da belli değil, o kadar lokal bir hikaye gibi duruyor ki esas dış evrenin ne olduğu ve ne anlattığına dair pek bir ipucu vermiyor. hayatının akışı etkilenen, bildiğimiz dünyanın çok ötesinde bir fizikle değişime uğrayan karakterler betimleniyor. 

dizinin dramatik yapısı çok ağır işlenmiş fakat felsefesi mükemmel derecede ayakları yere basarcasına yazılmış.

final bölümünde görüntü yönetimi çok iyiydi, sembolizmi çok iyi kullanmışlar.

yeni bir sezon gelecek mi gelecekse dış dünya mı anlatılacak bir bilgim yok. fakat şu haliyle tertemiz bir 8'i hakediyor. kült dizi olmaya aday diyebilirim. çok orijinal bir dünyası var sanatsal ve edebi anlamda. o kadar yabancı geliyor ki bir süre kabullenemiyorsun bu nası bi dünya diye hehe

herkese önermiyorum yalnız. zaten muhtemelen yukarda bahsettiğim gibi çok az izlenen bir kült yapım olacağa benziyor.

edit: bir de ben bu romanekin işlerini çok seviyordum zaten. yine datmin etti abimiz saolsun. keşke biraz daha film çekse.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...