Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmar işlerinden anlayan, avukat pati var mı? İmar affı, mühürleme hk.

Xenus

Öne çıkan mesajlar

başvuru oturmamıştır henüz diye tahmin ediyorum.

3 gün tatil gerçi de, belediyeye yapış abi, bu ayın sonunda bitiyor çünkü başvurular.
ödemeler ise yıl sonuna kadar.

adrasan da anasını şaaptılar, 25 yıllık mühürlü yerler şu an imarını falan alacak bu kodumun şeyi yüzünden. sana iki merdivenden hiç bir şey olmaz.

ki yapım yılı 2017 den önce olması gereken diyenler için de, türkiyede yaşıyorsunuz ve hala yazılı kuralların geçerli olduğunu düşünüyorsunuz. o da öyle değil. sadece ben, iki kişinin boş arsa üstüne photoshoplu bina koyduran ve bunun imar affından geçirenini gördüm.
ortada bina yok, boş arazi.

sana hiç bir şey olmaz, sadece belediyeyi darla, emlak bürosuna git yüzyüze konuş.
Sosyal ağlarda paylaş

ben sakata gelmesin diye dedim. kendi bilir.
ha bir de daha merdivenler yapılmadı falan diyince hani bina 2018'de tamamlandıysa bir yerlerden mesela 2018 şubatta arsanın boş fotosu çıkarsa kan alırlar. ona dikkat.

ayrıca uzatılacak 31 ekim. sadece resmi açıklamayı insanlar son günlerde gidebildiği kadar gitsin diye geciktiriyorlar. seçime kadar falan uzar o iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ben sakata gelmesin diye dedim. kendi bilir.
ha bir de daha merdivenler yapılmadı falan diyince hani bina 2018'de tamamlandıysa bir yerlerden mesela 2018 şubatta arsanın boş fotosu çıkarsa kan alırlar. ona dikkat.

ayrıca uzatılacak 31 ekim. sadece resmi açıklamayı insanlar son günlerde gidebildiği kadar gitsin diye geciktiriyorlar. seçime kadar falan uzar o iş.

abi bina 2016'da tamamlandı. 2016'dan beri oturuyoruz. kaçak kısımları 2018'den önce tamamladık zaten, apartman dolmadan önce iskan incelemesinden sonra. ama para çıkmadığı için bazı tesisat, dekorasyon, ince işleri bu döneme kaldı işte. şimdi zabıta yüzünden kaçak kısımlar belgelendi. somut bir kanıt değil ama bi nevi terste kaldık şimdi, bu işlemleri daha önce başlatmadığımız için.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bana tam kaçak olarak neler yaptıgınızı söylersen bilgi verebilirim. mesela çatıyı kaldırdın teras yaptın kendine 2018'den önce. bunu imar affına sokarsın kimse de birşey diyemez. mühürlenecek ne gibi şeyler tespit ettiler mesela?

ama önceki postumda da söyledim. merdiven yok diyorsun. merdivensiz nasıl iskan alabildiniz ki? projede çatı araları direk işli mi değil yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

aynen bina 2018den önce bittiyse bence bi sıkıntı yok. şimdi siz binayı şuanki haliyle ruhsatlandıracaksınız zaten ve mühürler kalkacak. e devlet bu aralar sorunlu aşırı talepten. ama tabi burada başka sorular çıkıyor kafamda. affa başvururken metrekareye ne girdiniz? zaten bütün metrekareniz ruhsatlı. neyi affa soktunuz teoride?

çok karışık ve hiç oturmamış vatandaşın eline bırakılmış bir sistem. danışmanlık falan alıyor musunuz yoksa kendiniz mi yaptınız?
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi bana tam kaçak olarak neler yaptıgınızı söylersen bilgi verebilirim. mesela çatıyı kaldırdın teras yaptın kendine 2018'den önce. bunu imar affına sokarsın kimse de birşey diyemez. mühürlenecek ne gibi şeyler tespit ettiler mesela?

ama önceki postumda da söyledim. merdiven yok diyorsun. merdivensiz nasıl iskan alabildiniz ki? projede çatı araları direk işli mi değil yoksa?

terası sokar ama bundan sonraki yapacağı merdiveni sokamaz.

fotoğrafı çektilerse nasıl somut bir kanıt olmuyor ellerinde orasını anlamadım. belgeler işlenmediği için el altından uzlaşmaktan bahsediyorsan o olabilir ama fotoğraf gayet de somut bir belge. sen oraya o an o fotoğraftakinden farklı olarak yaptığın herşey için seni yasal olarak süründürebilirler yapılan yeri de yıktırabilir hapse de girdirebilir
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi senin dediklerine ters bişi demedim zaten. şuanki haliyle ruhsatlandıracak işte binayı. ne kadar hatalı uygulama varsa farketmez hepsi artık legal olacak. ancak bundan sonra ne yaparsa illegal olmaya devam edecek. o iç merdivenler gibi. ki onlar olmadan iskan nasıl aldıgını hala söylemedi :d
Sosyal ağlarda paylaş

bizim bura da parselli/hisseli arsaymış. belediye imar vermiyor.(kentsel dönüşüm planları yapılmış zaten, yol falan geçiyor) aftan yararlanamıyoruz (facepalm)

belediye mi mafya mı belli değil şu ülke ya

dönüşüm gelirse kelepire kaparlar bi de evsiz kalırız mis gibi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...