Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Haunting of Hill House - Netflix

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

eregorn said:

spoiler

logtrig said:

arcane said:

aquila said:

3 bolum izledim daha sicmadim, yer yer klasik luzumsuz ani ses ve aksiyon olmasa daha iyi olurmus.

"sesle ucuz korkutmaca feci ama en azindan komple jumpscare yok" derken gelen bir jumpscare var... kufur ettim. bolumunu yazmiyorum ki herkes altina sicsin, birlikte kufur edelim.

spo

shirl ile theo'nun arabadaki sahnesi mi? orada ben ruhumu teslim ediyordum epey boşluğuma geldi.

ruhu nereye teslim ediyoruz?

En güzel bölüm 6ydı. Sürekli olarak tek çekim sahneler,git geller. 9. bölüme geldim. muazzam gidiyoruz.

araba sahnesinde ben de kaza yaptım camdan aşağı yuvarlanıyordum az daha. hanım kılını bile kıpırdatmadı artık içine doğru mu sıçtı bilemiyorum korkmadım valla dedi :I

Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah wow ile pek etkisi kalmaz tabii..

Kivirmadim aslında gercekten cok pis korktum, hatta tek o shane benim diyen korku filmindeki osuruk anlardan cok daha buyuk etki yaptı bana. Yillardir böyle hasss olmamistim.

Ama sonra dusununce o sahne o kadar uydu ki o anki hissime. Nasil baymistim kizlarin muhabbetinden gereksiz gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Reklam gelirine bağlı dizi çekerken "bottle" tabir edilen az mekanlı, düşük prodüksiyonlu bölümler olur bütçeyi toparlamak için. 6. bölüm klasik bir bottle olmuş mesela. Netflix'de böyle bir şeye neden ihtiyaç var anlamadım.

O bölümü gerçek anlamda bir bottle olarak tanımlayabileceğimizden emin değilim. Dizinin diğer bölümlerine kıyasla daha düşük maliyetli denebilecek bir yanı yok. Oyuncuların tümü var ve bu dizinin dış mekan çekimlerinin maliyetinin fazla olduğunu zannetmiyorum. Üstelik az sayıda kesinti ile yapılan bir çekim olduğu için normale göre çok daha sıkı bir hazırlık gerektirir.
Sosyal ağlarda paylaş

maliyetten çok senaryonun sündürülmesi sebebiyle filler olmak zorundadır.

bölümlere de filler denir genellikle bu arada bottle değil de. bütçe konusunda da 8 bölümlük dizinin 5 bölümünde hedeflediğiniz bütçenin bir hayli üzerine çıkmak zorunda kalırsanız, kalan bölümlerde bazı kesintilere gitmek gerekir.

fakat dediğim gibi buradaki temel problem yüzde 90 oranla senaryodaki gereksiz uzatılmanın yarattığı boşluğu doldurma çabasıdır. hollywood'un bütçe planlaması gerçekten çok zor şaşar.

türkiye değil orası oyuncuya biraz daha fazla kokain alalım diye prodüksiyon maliyetini şişirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Yani zamanında doom3'ü filan ışıkları kapatarak oynayan biri olduğum için muhtemelen beni çok germedi. Ama türü için son dönemdeki en başarılı iş. Eğik boyunlu kız'ın çözümünde tüylerim diken dikendi misal. Geçişler ki final bölümünün kurgusu özellikle inanılmaz iyi. Diziyi bu kadar iyi yapan olaylardan biri de bu bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız şu dizi son dönemde izlediğim en iyi korku yapımlarından olabilir. Bir de ben casting'i çok beğendim yetişkin halleri-çocuk halleri benzerliğinde. Bunun yanındaşu an bile baya ranked top-50 falan sanırım ama IMDB'de bir ara 9,3-9,4 puanı vardı, bir GOT veya Breaking Bad kadar kült mü acaba diye puanı görüp izlemeye başlamıştım da öyle mihenk taşı da olmadı benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

imdb dizi puanlari ezelden beri sisirilmis. filmlerde 8 uzeri almak cok zorken diziler tarifeyi 8'den aciyor.

korku yapimlarinin hali ortada. herkesin icra ettigi fakat neredeyse kimsenin kotramadigi bir tur. senede toplam 10 tane falan izlenilebilir is cikiyor. 7/10'luk bir sey cikinca seviniyoruz.

sartlar buyken devamli ani sesle ziplatmaya calisan, gizemlerinin cogu olmasa da olur denilecek, hikayesi iki haftaya unutulacak dizi son donemlerin en cok konusulan korku isi oluyor. biraz da netflix'in payi var.

mesela ben bir hereditary'den (film - 7.3/10), the terror'dan (dizi - 8.1/10) aldigim keyfin 10'da 1'ini alamadim bu diziden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...