Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Razer Raiju Ultimate Gamepad [PS4]

Goering

Öne çıkan mesajlar

https://www.amazon.de/Razer-Kabelgebundener-Gaming-Controller-Mecha-Tactile-Aktionstasten-Austauschbaren/dp/B07G17VFHR/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1537138668&sr=8-2&keywords=raiju

razer raiju ultimate edition.
TR'de daha cikmadi.
amazon'larin tamaminda 1-2 ay sonra belki kargoya veriyorlar.
(guvenlik jelatini fln acilmadi)

bir an gaza gelip aldim,
aldigim fiyata = 220 eur / ~1500tl
virgin UK garantili B)-
Sosyal ağlarda paylaş

abiler yaklasik 1 senedir tatil yapmadan masabasindayim.

tek 1 tane kalmisti, arastirip gidip aldim:
bir onceki versiyon kabloluydu, bu kol wireless ve ios/android'den fln customize ediliyor. herseyi swaplaniyor -yon tuslarinin yeri degistiriliyor-
tepki sureleri cok iyi.

PC'de fifa oynamak istemedigime karar verdim, baska da bir sey oynamam mouse/klavye yetiyor. o yuzden satiyorum. (PS4 satmistim, RDR da oynamam)
iyi bir direksiyon veya hori hayabusa arcade stick alicam.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes Razer'in dayanıklılığına büyük QQ'luyor da, bende bir tane blackwidow ultimate, bir tane de naga chroma var. Blackwidow'u herhalde 5 senedir falan kullanıyorum, naga'yı da 2.5 sene oldu. Hala pırıl pırıllar, naganın mesela soyuluyor ediyor denilen yerleri gıcır gıcır, klavye de keza tıkır tıkır.

Nedense bana bu Razer'a QQ'layanlar terli ve yağlı elleriyle aletlere hunharca girişen, LoL'de feedleyince klavyeye mouse'a girişen, CS'de dust2'de B rush yaparken hekşat yiyince kulaklık fırlatan tiplermiş gibi geliyor sdfj

(Dedim ya akşam mouse bozulur)
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Herkes Razer'in dayanıklılığına büyük QQ'luyor da, bende bir tane blackwidow ultimate, bir tane de naga chroma var. Blackwidow'u herhalde 5 senedir falan kullanıyorum, naga'yı da 2.5 sene oldu. Hala pırıl pırıllar, naganın mesela soyuluyor ediyor denilen yerleri gıcır gıcır, klavye de keza tıkır tıkır.

Nedense bana bu Razer'a QQ'layanlar terli ve yağlı elleriyle aletlere hunharca girişen, LoL'de feedleyince klavyeye mouse'a girişen, CS'de dust2'de B rush yaparken hekşat yiyince kulaklık fırlatan tiplermiş gibi geliyor sdfj

Tamam da söylediğin şeylerin dayanıklılıkla veya QA'yle bir ilgisi yok ki, kaplamasıyla ve malzemesiyle alakası var. Plastiği 5 sene kolanın içinde bıraksan çıkardığınde gene kullanılır halde olur.

Bahsettiğin 5 yaşındaki Blackwidow Cherry swtichleri olduğu için sorun çıkarmamıştır ama ondan sonra çıkan nesillerde ucuza kaçıp alternatif markalara yöneldi mesela Razer ve kullanıcıların şikayetleri ciddi miktarda arttı çünkü kullandıkların switchlerin kalite kontrolü Cherry'den çok daha kötüydü. İlk etapta Kailh deniyordu ama ne oldukları belli değil. Kimseye Razer klavye tavsiye etmem.

Razer Synapse Windows ortamında büyük sorun mesela. Patchlerden sonra sık sık uyumluluk sorunları oluyor ve bazen tamamen de patlatabiliyor sistemi. Ayrıca bazı mouse modellerinde Synapse interpolasyon yapıyordu, yazılımın yüklü olup olmaması ciddi fark yaratıyordu.

En basitinden bahsi geçen Raiju için reddit'te bir search yapıldığında sayısız sorun gözüküyor. Fiyatının yüksek olması kaliteyi arttırmıyor, gimmick özelliklerini arttırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yok ben de biliyorum razer fiyatini haketmiyor malzeme kalitesi baglaminda, goygoy yapiyorum.

Adamlar marketing dehasi ve bir sekilde oyuncularin neye ihtiyaci olabilecegini cok iyi belirliyorlar. Mesela orbweaver (urunu ilk yapan firmayi satin aldilar sanirim) ve naga turlerinin ilk ornegi, logitech corsair falan cakmalarini yapmaya calisti ama razer ergonomik ve gorsel olarak cok daha basarili yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

Dizaynları iyi olabiliyor, 15 senedir farklı mouse şekilleri vs. deniyorlar da teknoloji anlamında Logitech'in RD'sinin yakınından pek geçmiyorlardır. Razer'ın mouse'una koyduğu sensör'ü de Logitech Avago'yla birlikte geliştiriyordu çünkü son dönemde.

Logitech'in yazılımının çıkardığı sorun pek yok son 15 senede, Synapse'in çıkardığı sorunun başı var sonu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi deneyimimden bahsettim. Mesela synapse'la tek sorunum arada internet kesilince falan tekrar cloud'a bağlandığında ilk bastığım harf takılı kalıyor. Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Öte yandan Logitech'te aydınlatma ayarlarım, makrolarım, kısa yollarım falan sürekli siliniyor.

Sensör işi de FPS oyuncuları için çok önemli, ben mmo oynuyorum. Naga'nın sensörü gayet iyi gerçi de önemli olan bana verdiği 12 tane tuş ve bu tuşların ergonomisi. Naga'yı alana kadar hep logitech mouse kullandım, hala da iş yerinde logitech mouse kullanıyorum. Şu an Naga bozulsa gidip bir tane daha alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...