Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Bunlardan hangileri beni ilgilendiriyor şimdi? :p
Collab eventler olucakmış, beleş SSR gelsin. Onlar ilgilendiriyor kesin.
LoveLive Sunshine'ı sevmemiştim gerçi, ilki daha iyiydi.
Tales of serisiyle de varmış collab. Moar Welfare SSR!

Damascusları filan kullanayım mı sonra daha iyi bir şey çıkar diye bekleteyim mi?

Bu arada redditteki imgur linkinin sonunda bi ] var onu silersen açılıyor resimler.
Sosyal ağlarda paylaş

arcarum'dan beleş ssr olarak monika gelecekmiş, büyük haber. insanlar limited char beklerken adamlar güüüm diye bedava verdi.

sunshine'ı izlemedim de ilk seri iyiydi, güncel diye bunu seçmişler herhalde. eri & nico gelseydi keşke. :/

yeni tales oyununu hiç bilmiyorum, hatta bununla haberim oldu lol. iyi haber.

damaları beklet, sadece grand series weapons için. ben hala kullanmadım hiç bir yıldır karar veremediğim için lol. geri dönülmez bir yatırım, gerekince tamamen adanmış olmak lazım o uğurda. 100 üstüne geçip oyuna ve nasıl bir grid yapmak istediğine hakim olduğunu düşünmeden karar verme bence.

hmm eyvallah, bu resimleri twitterdan buldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcarum progresste tıkandım, ilerleyemiyorum, sonraya bıraktım o yüzden Monika'yı saymadım. Tabi alması kolay olacaksa çok iyi olur.

Grand Series'ten Eugen ve Black Knight var. Eugen'in silahı bayağı iyi diye okumuştum bir yerde. Ama yine de bekletiyim şimdilik, belki duplicate filan çıkar sonradan.

Bir de Omega farminge geri döndüm de strike time hariç uğraşılmıyor ya, mechanic i açmam lazım en kısa sürede. Upgrade için de tonla dragon scale farmlamam gerekecek.

Story progress Ch.63 lazımmış, Ch.55te bırakmıştım ben.
Ama ona bir ara abanmam gerekecek nasıl olsa, Eugen ve BK fate episodeları story progresse bağlamışlar son skilleri açtırmıyor o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

grand series charları maalesef öyle, ben de lecia'nın son skilli 5-6 ay boyunca açamamıştım lol, ch73te filandı.

eugen silahı çok iyi de işte titan grid için, MH olarak nasıl pek bakmadım. gun kullanan iyi sınıf pek yok gerçi henüz. tek silahla grid olmaz, o yüzden ben MH seçeneklerini gözlüyorum şu anda daha ziyade. her halükarda bar ve silahları biriktirmek lazım kullanılacak ana kadar çünkü devamlı yeni silahlar için update çıkıyor.

yani dama bar ya bütün gridi bir anda oluşturabilecek kadar item ve summon biriktiğinde ya da kritik MH yapmak için.

omega farming ben de strike time'da yaptım hep, o zamanlar mechanic de yoktu. mechanic kullanmaya tam başladığımda bitti işim. :p
Sosyal ağlarda paylaş

kmrın bugün sezonluk verdiğini fgo yılda bir veriyor bu hafta gerçekten lol. hatta bu kadar da vermediler sanırım potları vsleri de düşününce.

arcarum charları da artık çıksa kışı beklemeden, 8 ay oldu arcarum açılalı. ikinci summonı almaya karar veremiyorum wpn proflarını görmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu manyakları ilk magi miydi neydi bir anime'in başlığında görmüştüm burada, lead kızın bakire olmadığı ortaya çıkınca dvd'sini ateşe verip resmini çekenler filan. bambaşka kafalar. waifu yobazlığı uygun bir terim olabilir lol.

main hand olarak kullanmaksa maksat dagger ayarında başka silah yok her elemente giden. fist şayet fist class kullanılacaksa iyi. harp gene elysian'a yarayabilir. ya da kafanda ilk yapmak istediğin (yapacaksan) eternal'ı belirleyip onun silahını alabilirsin.
said:
Probably the major thing of interest, however expected it is to most people, is their little paragraph about an upcoming 'large scale' campaign. It's starting on the first of August, and they say that it won't be outdone by the end of the year campaign, so... expect another roulette, or something equivalent to it.

gbf bonkörlüğünü göreceksiniz bu ayın başında lol, summer banner üstüne gacha rulet (her gün 10 ila 100 arası free gacha draw) patlatırlarsa efsane olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Legfeste denk gelir mi? Beklemeye değer mi?

Bu arada ticketların tamamını, crystallerin yarısını filan gömdüm.

Ticketlardan Yuel çıktı,
Crystallerden yine Yuel çıktı.
Biri water biri fire ahahahah.
Bana en lazım 2 element, aynı karakter. Bayağı da iyi gibi gözüküyor, Core/SS Tier olmasa da onun hemen altında. Sevindim. Ama Rosetta/Jeanne çıksa daha çok sevinirdim tabi ^^

Bu arada Gaijin Tier List i yapan adam listeyi güncellemeyi kesmiş, hangi Tier List i takip etmek lazım şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

offf kmr ya, korktuğum başıma geldi. ilsa ile jeanne aynı bannerda değil... :( :( :( bugün jeanne sparklarsam ilsa hayallerim bitiyor, 6 ay sonra kışa summer bannerı koydukları zamana kadar tekrar sparklamam gerekecek ancak. neden rosetta koydun jeanne ile ya, çakal kmr! :X

shadow, big grats çünkü yuel iki elementte de top-tier ve takımına çok iş yapan, ayrıca da char olarak süper bir char. üstüne sword spec. (atma/ultima sword takımları için biçilmiş kaftan) bende hala water yuel yok, gelse kullanırım mesela. :p

sorunun cevabını bilmiyoruz ama %99 ihtimal ayın 1'inde legfest ile gelir. gameplay olarak bilmiyoruz ama charı, uncharted territories bu noktada.

yuisis de ssr'ındaki sorunları fixlemiş, keşke ssr'ını da böyle revamplasalar ougi mode change yerine. ayrıca güzel, onu da istiyorum (skin & hikaye & arcarum) bakalım çıkar inşallah.

şu anda hala o tier list, son 2 ay hariç güncel çünkü halen. birisi üstlenir bence sonraları, tespit edersek yazarız.

of napıcam şimdi ya, iki arada bir derede kaldım. çekeceğim galiba sparkı içim buruk olarak. free draw'larla umacağım ilsa'yı sanırım. of kmr of. :(
Sosyal ağlarda paylaş

kesin: summer ilsa gelecek
%99.9: summer banner olacak legfest esnasında
%99: summer ilsa legfest'te olacak

emin olunabilecek sorular değil. ben de şu an summer ilsa ile summer jeanne ile aynı anda gelebilir mi diye discord'lardan yokluyorum milleti ama alacağım cevaplar kesin değil, kmr bilir ancak kesin. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar crystal gömdüm: Percival (summer değil ama, normal)
En tırt party Fire'dı, tek legfestte en uber takıma dönüştü sanırım:p (Aoidos var bir de işte, tırt ama buffer)

Crystalleri kuruttum ama bayağı iyi oldu. Hiç summer ya da flash gala charı çıkmadı ama partydeki en büyük eksiklerim kapandı o yüzden mutluyum.

Bir de bekleyen 30 tane filan fate episode var okumaya üşendiğim için birikti, skiplemeye de kıyamıyorum, onları da açarsam bir kere daha rollarım(ya da onları Ilsa bannerına saklarım)
Sosyal ağlarda paylaş

oo grats valla, az drawla çok iyi şeyler çekmişsin. ben bugün spark tamamladım ve kullandım, (5 aya yakın sürdü, marttan beri) 300 drawda o kadar çok upgrade çıkaramadım lol.

300 draws
toplam 19 ssr
6 yeni ssr char:
-summer jeanne (3 kere!)
-summer rosetta (2 kere)
-sturm
-cucuroux
-arriet
-aliza
8 yeni sr char
1 yeni r char
8-9 gold moon
4 ssr summon: bahamut (istiyordum) ve lucifer (vardı)

spark hedefi jeanne idi ama 3 kere çıkınca (desire sensoru kırmışım topkek yok artık dedim %0.35 idi hem jeanne hem rosetta) gittim summer zoeey aldım spark ile.

uzun lafın kısası toplam 3 tane frontline'a koyacağım upgrade olan char çıkmış oldu. jeanne, sturm, zoeey. çok fazla gold moon geldi maalesef. üstüne summer ilsa yerine rosetta olması en büyük hüsran. :( neyse artık spark'a devam napayım, belki kışa artık. dark jeanne filan geleydi bari pff.
Sosyal ağlarda paylaş

Sana da gratz.
Jeanne için gz.
Summer Zooey için ayrı gz^^

Bana 1 Water SSR daha lazım, sonra ben de spark için biriktirmeye başlıycam.

1 de Earth buffer iyi olur gerçi, 3 SSRım var ama hepsi attacker. Sumanai-kun, Aletheia, Eugen tam CA charge/nuke partysi olucak Eugen in son skillini de açabilirsem, ama Buffer/Debuffer olmadan CA gömmenin de pek bir esprisi yok işte. Dark Fencerın def debuffı var, subskill e de Rage koyuyorum idare ediyor ama yine de buffer/support lazım bi tane.
Sosyal ağlarda paylaş

sağolun, belki de hata ettim çünkü bütün charların aynı anda bannera gelme ihtimali de var. summer ilsa yerine rosetta üzdü ama char güçlü çıktı bayağı çılgın bufflıyor. DLF yerine koymam gerekecek sanırım, DLF'yi daha çok sevdiğim halde.

artık önümüzdeki ay anlayacağız banner durumunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya oyunda grindlanması gereken o kadar çok şey var ki hangi birine yetişeceğimi şaşırıyorum.
Önceliğim hangisi olmalı?

Omega raid mi kasayım?
Arcarum da ilerlemeye mi çalışayım?
Story progressi ilerletip Mechanic i mi açayım?
Event grind mı yapayım?

Özellikle eventten şu valor badgeları farmlamadığım için bayağı bir şey kaçırıyormuşum gibi geliyor, guild tırtlar tırtı olsa da en azından solo badgelar eventten evente birikse diyorum ama daily 400k honor kasmak ta zor geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce de yazdık da tekrar özetleyeyim:

1- event bir seferlik ise ve eventten gelecek şey upgrade ise event daima (xeno, bazı story eventler)
2- onun haricinde daima omega farm
3- arcarum ticket cap'e vurdukça yapılmalı yapılabiliyorsa, ben pazar veya pzt ayırıyorum ona bir zaman dilimi şahsen, haftalık 7 ticket harcayıp puan limite vurup bırakıyorum
4- gereken şeyler için story

crew tırtsa günlük valor token bonusu alacak kadar oynayıp geri kalanda omega. yok eğer çok kasıyorsa onu da salla, badge toplama günlük omeganı yapmanı engelliyorsa vakit olarak önce omega. omega gridinin gelişmesi diğer herşeye force multiplier. güçlendikçe çok zaman harcayan farming de inanılmaz hızlanıyor. 400k skoru 10dk'de yapıyorum şahsen mesela omega gridim sağolsun.

ben omega farmingin önem derecesini ilk 1-2 aydan sonra filan farkettim, bayağı zaman kaybım oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...