Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Önceki eventten Lunalu'yu aldıysan veya başka Dark summonın varsa Weapona öncelik ver bence. Ama tabi kesin konuşmuyim, bilgim kısıtlı.

@Sam:
Top tier olmasa da gridi fullemek bayağı zaman alacak herhalde, ne kadar idare eder, işe yarar onun için sordum.
Bir de Normal/Omega/EX weapon skillerinin farkı nedir?
Omega raidlerden düşen summonlar, weaponlarına bonus veriyor filan, onu biliyorum, başka bir özelliği var mı? Yoksa bütün olay summonlarının farklı olması mı?
Sosyal ağlarda paylaş

dark silah ekarte olacak xeno diablo event gelince şayet iki silahını birden farmlayabilirseniz event boyunca. o event aralıkta gelir.

dark summon celeste omegaya geçecek kadar gridi toparlayınca veya bahamut düşerse ekarte olur. ama oyundaki en yüksek dmg bonuslu free dark summon.

ihityaç hangisine daha fazlaysa o yani.

bunlar değişik summonlardan bonus alır evet. ex için summon yok gibi, tamamlayıcı. normal gacha dmg, omega f2p dmg işin özeti. bunlar dmg formülünde ayrı çarpanlar olduğu için kombine edilir, dmg formulayı okuyup özümsemek lazım anlamak için önemlerini, anlatılacak gibi değil pek. wikide var. normal veya omega summonlar da gridin ağırlığına göre skillerini boostluyor işte silahların elemental dmg yerine. formül sayfasında örnekleri var.

gridin doluş hızına bakar o yani, ben hergün bütün omegaları farmlayarak 3 ay civarında filler kalmamıştı gridlerimde. griddeki silahları full uncaplemem de gene bir 3 ay sürdü üstüne kabaca. farmlayabilme yoğunluğuna bakar ama grid çok fakir değilse gerek yok.

daha hızlı da olabilir bu dediğim süreç çünkü ilk 3 ayben düzenli farmlamıyordum, öyle kafama estikçe filan. boss hostlamak da daha zordu ap ve mat olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

(GBF Music Composer, Next Event Summon)

Ahahah title almış (gerçi iyi kasmış, R200 için kaç yıl uğraşmak lazım?)
Ama o da tırt bişey çıkmasın o zaman. Tırt bişey çıkarsa yakarım :p

Bu arada Joker aşırı mı güçlü, bana mı öyle geliyor?
Tier liste daha eklememişler daha ama S veya üzerine gelebilir mi? Yoksa sadece early gamede mi iyi?
Beleş charın bu kadar güçlü çıkmasına inanamadım ahahah ^^
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar cömert ya, geçen yıl ilk ekledikleri bedava ssr'lar tırttı, (cardcaptor sakura, touken ranbu bishonen) bunun üzerine cömertleştiler. joker'e gamewith 9.0 filan verdi sanırım zaten ki dark için çok iyi skor. reddit'e bakmadım ama onlar da yukarıdan koyar.

ben 2017 mayıstan beri oynayarak hergün r171 oldum siz düşünün artık lol. adam çıktığından beri oynuyordur herhalde.

mc'mi grubun ihtiyacı ve MH silahlara göre seçiyorum ama en çok kullandığım sınıflar glorybringer, berserker ve elysian. eskiden apsaras çok kullanırdım ama bıraktım. gruba multi-attack verebilmek mc için genelde en önemli şey benim için çünkü o işi hakkıyla yapabilen çok az char var oyunda. ondan sonra da atk/def down debuff'lar geliyor (kalabalık raid değilse) ki onları customizable row4/ex2 zaten halledebiliyor hepsi gerçi.

ferry strike time veya strike time dışı mechanic (grup insta ignition robotuyla) ile çok iyi, eskiden light core idi ama gözden düştü sonraları light metası ougi patlatmak üzerine değişince. ama hala iyi gayet olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

5* Lv.100 Uncapi gelir mi Ferry'ye?
Gerçi lvl100 olmayanlar arasından da üst tierlerde olanlar var ama büyük çoğunluğu 5* buffı gelmiş charlar anladığım kadarıyla.

Ya da şöyle soruyim: Charların bufflanma düzeni var mı, tamamen kafalarına göre mi bufflıyorlar?
Şu chara kesin buff gelir gibi bir şey söylemek mümkün mü?
Sosyal ağlarda paylaş

imkan dahilinde ama ihtimal olarak yüksek ihtimallerden denemez bence. sorunun devamına yönelik, neden:

charların bufflanma düzeni yok ama ne kadar eski, o kadar yüksek ihtimal lvl 100 yapılması. lvl 100 yapılmayanlar neler: seasonal limited'lar, daha eski bir charın limited olmayan diğer versiyonları. mesela light jeanne ve light sarunan'a 100 geldi ama dark versiyonlarına gelmedi ve gelmeyecek büyük ihtimalle, böyle tek bir örnek yok şimdiye dek.

lvl 100'lerin neredeyse hepsi 2014-2015 karakterleri ve pre-100 halleri çoğunun bayağı kötü. güçlü olanların 100 yapıldığı durumlar çok daha nadir, narmaya mesela sürpriz oldu geçen ay.

2017 ve daha yeniler için hiç beklemeyin, ne kadar daha eski ve kötüyse o kadar yüksek ihtimal. bir diğer önemli faktör de karakterin fate episode çözmeleri gereken önemli bir sorun içeriyor mu, hikayelerinin bir finale ihtiyacı var mı. diğer versiyonlarında dara düştükten sonra bir kurtuluşa ihtiyaç duyuyorlar mı. (dark jeanne/sarunan mesela böyle)

karakter popülaritesi pek farketmiyor çünkü sarunan gibi dibin dibi bir chara bile verdiler, tiksinirdim, tiksinemez hale geldim oynayınca yeni fate epini.

kısacası bayağı rastgele ama yılda sadece birkaç kere oluyor, toplasanız 5-6 filan belki. ama carpet char bufflama yaması yılda iki kere filan olur. baharda bir kere oldu, diğeri kışın filan olabilir. dark sarunan kendine özgü meme tier'deydi mesela o tier kaldırıldı bufflandıktan sonra lol. kısacası charınız kötüyse de umudu kesmeyin, powercreep oldukça zayıflayanlar bufflanır.
Sosyal ağlarda paylaş

shadowverse'e de gbf pack'i geldi, dün bayağı çektim. yeni kartlar çok güzel olmuş, gbf'nin grafikleri de ileride daha geliştirseler keşke 16:9 yapıp.
https://pbs.twimg.com/media/Dgv_45zUcAARb3E.jpg
ahah erune'leri birbirlerine karşı oynarken resmetmişler bunun hatırına.
Sosyal ağlarda paylaş

@Cuce:
Şimdilik main class düşünme, hepsini aç sırayla. Level20 bonusları %1 %2 filan azar azar ama hepsini açınca çok iyi. Daha Rank 2 yi yeni bitirebildim, Rank3 ten birkaç tane açabildim ama şu anki haliyle bile fark yaratıyor. Genel olarak bosslar için en iyisi Dark Fencer ama (Rank2 de Arcana Dueler)

Ferry kötü değil, gayet iyi de daha güçlü olsa daha iyi olur tabi ^^
2. skilli CA'ları hayvan gibi bufflıyor. Ougi patlatma metasında niye iş yapamıyor onu anlamadım. 3. skilli açmazsın olur biter.
Tek problemi 3. skillinin aşırı situtational olması, 5* uncap gelse, onun debuffını azaltsa mükemmel olurdu mesela. Gerçi subskill slotunu feda ederek o problem kısmen çözülebilir, o yüzden bu haliyle bile iyi (tabi yine de situational)

JAlter 4*, ona 5* buffı gelse keşke diyecektim de şu anki haliyle bile top tier, 5* yaparlarsa oyunu kırabilirler :p
Gerçi oyunun en hayvan charı Zooey, o da 4*mış.

Hangileri 2014-15, hangileri 2017 bilmiyorum tabi, şu an tier list bile pek önemli değil ne çıkarsa onunla oynuyorum zaten ama hoşuma giden birkaç char var onlar bufflansa da late gamede de onlarla oynasam güzel olurdu ^^
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü ferry'nin asıl olayı 3. skill, onun için kullanılıyordu. ougi patlatma derken light'ın yeni on ougi effect'ler metasında, tweyen 5* mesela. charge attack cap'lere çabuk ulaşılıyor yani endgame grid'lerde, ferry özellikle 2'si için kullanılmıyor o yüzden.

3. skill'i kullanılacaksa zaten clarity alınıyor subskill, onda sorun yok zaten. hatta o olmasa bile clarity alınır genelde çünkü endgame dark bosslar paso debuff kusan tipler hep. kötü demedim zaten, eskiden (ben oyuna ilk başlarken) core'du, core'luğunu yitirdi dedim. yoksa gayet iyi 3. skill için hala.

situational olma durumunun situation'ını mechanic yaratıyor işte zaten, magna2 boss avatar'a öyle giriyorum mesela 4-5 turn oynayıp bırakmak için. gene gw extreme boss'unda ve nm90'da çok iş yaptı. mechanic'in ex2 sürümünü bekliyorum daha efektif kullanabilmek için.

bu genel anlattığım ferry analizi zaten reddit list'ten direkt ehu. benim özel fikrim değil hani. :p

jeanne 5* fate ep 4*'ün günah çıkartması gibi, 5* dark jeanne ihtimali yokun da altında gibi ondan. :p

işte özellikle merak ettiğin char varsa wiki sayfasında yazar release tarihini extra tab'inde. ama 5* gelme hızı yeni ssr çıkma hızının çok gerisinde, özellikle beklemek hüsran o yüzden. ben başladığımdan beri lennah, sarunan, narmaya, arulumaya, seruel, anila gelmiş. 14 ayda 6 kere. gelirse ne ala demek lazım. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Yggdrasil i kesip Lyria side storysine geçebildim sonunda.
Bahamut weapon olarak ne seçeyim, wikide Dagger > Sword > Gun diye bir liste yapmışlar ama bilemedim.

Bir de Dominion Harp'ı almaya çalışayım mı? EX Light Harp. Şimdilik MC dps gittiğim için kullanmıyorum ama ileride bard classlar bayağı işe yarıyor sanırım. Hatta wikide Branwen Harp ı da tavsiye etmişler, ona da bi bakabilirim şu side story eventi bitmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun charlarının ekseriyeti human, o yüzden dagger.

dominion harp light gridinde 2 tane ex yoksa gene kullanılabilir. elysian'la MH olarak da kullanılabilir, ben omega harp kullanmıştım ben light elysian oynarken bu event gelmediğinden. ama hangi takımınla hangi sınıfı oynayacağın sana kalmış. :)

ben çok elysian kullanıyordum ama artık sadece earth'te o da xeno harp yerini alacak MH bulamadığımdan düzgün. DATA en güçlü buffa sahip oyundaki ama bard sınıflara oldum olası ilgim yoktur, ilk defa bu oyunda oynamak zorunda kaldım.

sawashiro bebek için bu yaz izin alacakmış, umarım yolunda gider herşey, endişelendim bak şimdi lol.
said:
Granblue Channel #94

For the next event, Not-Nobuo will be a Light summon and Narita will be a Dark summon

Rise of the Beasts on July 9th

One Gold Bar will be added to the shop

Will add Maniac difficulty to RotB

One new Ray of Zhuque, Xuanwu Mace, Baihu Claw, and Qinglong Spear will be added to the shop stock

Side story, Dark Giant of the Blue Sea, with [Event Sig](https://gbf.wiki/Sig_(Event)) will be added

And a bonus
Sosyal ağlarda paylaş

gacha sistemi hakkında detaylar

https://www.reddit.com/r/Granblue_en/comments/8v0mi1/summer_tweyen_threo_rosetta_and_ilsa_teased/

summer ilsa diyordum aylardır, summer jeanne ile aynı anda poola gelir inşallah yoksa kahrolurum. :(

24 temmuz poachers run rerun event, geçen yılın summer eventi. herhalde o anda summer limited charlar yenileriyle beraber gelecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...