Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paribu - BTC Çekme

logtrig

Öne çıkan mesajlar

sardalya said:

simdi benim anlayamadigim

https://btc.com/188MptNAPBwkYkpG2MbCzHZ1fA6TjzVPYf

burada paribudan 0.025 BTC cekiliyor bu adrese 188MptNAPBwkYkpG2MbCzHZ1fA6TjzVPYf ve sonra *ayni blokta* su adrese gidiyor 1G8R3Ge3sjwLf3Kk3nZNUkyvXVhHghKo9V.

sen diyorsun ki ben 1G8R3Ge3sjwLf3Kk3nZNUkyvXVhHghKo9V'u taniyorum 188MptNAPBwkYkpG2MbCzHZ1fA6TjzVPYf bunu tanimiyorum.

bana oyle geliyor ki bu paribu nedense proxy hesap kullanmis parayi cekerken once 188'e atmis sonra asil senin hesaba atmis, ve bu proxy hesabi da senin hesap diye kaydetmis.

boyleyse bu hesap paribunun kontrolunde onlara sorabilirsin. fakat proxy hesap da cok sacma onlara ekstra cost demek. exchangelerden anlayan birisi varsa bu konuyu aydinlatabilir, neden direkt 1G8'e atmamislar? veya cekme isleminde ayni blokta ekstra tx nasil olur.

zaten paribuya sormussundur bu hesap bende kayitli ne ayak, ne zaman kim tarafindan eklendi vs diye.

diger bi sorum da bugune kadar sadece 2 kere mi btc cektin paribudan? bu fail olani da sayarsak

---

belki bazi exchangeler sunlar bunlar multi output tx kabul etmiyorsa (god knows why) paribu proxy hesaplari buyuzden kullaniyor olabilir.

Paribu'ya sordum. Gelen cevap:

cevap

Tüm işlemler tarafınızca yapılmakta olup TX ID kodları da bu işlemlerin tek geçerli kanıtıdır. İşleminiz talebiniz üzere gerçekleştirilmiş olup bu konuda size yardımcı olamamaktayız. Transferiniz talep ettiğiniz adrese ulaşmış olup alıcı cüzdan sahibi ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Adresin tarafımızca değiştirilmesi söz konusu olmadığı gibi proxy adres diye bir sistem de Bitcoin'de mevcut değildir.
Tüm sorumluluk size aittir.

bu arada arkadaşlar şu linke bakabilir misiniz?

https://blockchain.info/address/1G8R3Ge3sjwLf3Kk3nZNUkyvXVhHghKo9V

en altta 22/05 ve 24/05 teki işlemler benim paribu'dan poloniex'e yaptığım transferler. paribu'dan tüm işlem dökümünü de isteyip kontrol ettim.

şimdi sağdaki adres benim polo adresim. soldaki adresler nedir? 188 olan malum kayıtlı adres. burada paribu'daki cüzdan adresi olması gerekmiyor mu mantıken?
Sosyal ağlarda paylaş

poloniex'teki deposit ozetine bakabiliyor musun 05-22'de ne kadar BTC deposit edilmis,

0.025 mi 0.022085 mi

bi de poloniex'teki depositler tx hash gosteriyor mu?

yani burda paribu -> y -> x yapmis para ayni blok icerisinde. ayni blok olmasi bunu senin yapmanin imkansiz oldugunu anlatiyor bana ozel client kullanman lazim. confirm edilmemis parayi harcattigini sanmiyorum normal clientlarin. ya paribu ya poloniex yapmis bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

poloniex'teki deposit ozetine bakabiliyor musun 05-22'de ne kadar BTC deposit edilmis,

0.025 mi 0.022085 mi

bi de poloniex'teki depositler tx hash gosteriyor mu?

yani burda paribu -> y -> x yapmis para ayni blok icerisinde. ayni blok olmasi bunu senin yapmanin imkansiz oldugunu anlatiyor bana ozel client kullanman lazim. confirm edilmemis parayi harcattigini sanmiyorum normal clientlarin. ya paribu ya poloniex yapmis bunu.

0.022085 deposit edilmiş.

tx id: 5b581d58c8c6699481855603d6e07064575d04eecfb3aaa663795bde71cca706
Sosyal ağlarda paylaş

abi diğer türk borsalarına falan baktın mı. başka bi yerden almışsındır belki btc o zaman? ya da belki arbitraj için falan atmışsındır oralara. üyeliğin bulunan bütün yerli-yabancı borsalara bak bence.

2017-05-22 bu işlemin tarihinde daha binance açılmamıştı bu arada. 188MptNAPBwkYkpG2MbCzHZ1fA6TjzVPYf adresi binance'ın olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

https://blockchain.info/tr/address/188MptNAPBwkYkpG2MbCzHZ1fA6TjzVPYf

şu adreste 188Mpt adresinin özeti var. En üstteki işlemin (benim kayıp btc'nin transfer olduğu işlem) Türkçe meali nedir? sol tarafta iki tane alt alta adres var onlar ne demek oluyor?

beyler bütün borsalara baktım, bütün app'lere cüzdanlara baktım maalesef yok. ben hala paribu'dan şüpheleniyorum. 22 mayıstaki işlem kaydına bakınca da bir tuhaflık olduğu belli. sardalya'nın dediği gibi btc'ler şu pattern'i izlemiş: paribu --> 188Mpt...... --> poloniex.
Sosyal ağlarda paylaş

https://blockchain.info/tr/tx/576816e6f62e63b7f72943ce8b9b8072c61479e533a8e388983d1a37af363d37

buraya bakarsan daha iyi anlarsin o alt alta 2 adresi. her btc transactioni aslinda X tane inputun Y tane output'a yonlendirilmesiyle olusur. burda 2 tane 10 taneye yonlendirilmis, senin acindan pek birsey ifade etmiyor maalesef.

sen paribudan para cekerken gelen onay mailinde neler yaziyor? sen cekim islemini:

bu adrese mi verdin

188MptNAPBwkYkpG2MbCzHZ1fA6TjzVPYf

yoksa bu adrese mi

1G8R3Ge3sjwLf3Kk3nZNUkyvXVhHghKo9V

umarim mailde bu bilgi vardir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi mail değil sms geliyor. onda da 188Mpt.... adersine gönderim talebiniz alındı diye mesaj geldi.
Eğer bu adres daha önce herhangi bir işleme karışmasa hatayı kendimde bulacağım bir nebze ama daha önce paribu'dan polo'ya gönderdiğim işlemde arada yancı bir adres gibi görünmesi kıllandırıyor beni..
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman o adres kesinlikle paribuda sen X'e cekim istiyorsun onlar Paribu->Z->X yapiyorlar, ve Z'yi senin gonderilmis adresler listene kaydediyorlar. Z'nin anahtari da paribuda.

bence bir avukata danisip en azindan bir ihtar cek. inceleseler bulacaklar Z'nin anahtarini ama kimi ikna edeceksin bakmaya..

belki forumlarda falan yazsan ayni durumu yasayan insanlar vardir, bikac kisi olsa hatanin kendilerinde oldugunu kabul ederler.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

O zaman o adres kesinlikle paribuda sen X'e cekim istiyorsun onlar Paribu->Z->X yapiyorlar, ve Z'yi senin gonderilmis adresler listene kaydediyorlar. Z'nin anahtari da paribuda.

bence bir avukata danisip en azindan bir ihtar cek. inceleseler bulacaklar Z'nin anahtarini ama kimi ikna edeceksin bakmaya..

belki forumlarda falan yazsan ayni durumu yasayan insanlar vardir, bikac kisi olsa hatanin kendilerinde oldugunu kabul ederler.

tekrar mail attım. detaylı inceleme talep ettiğimi, destek alamadığım taktirde ihtar çekeceğimi ilettim. bakalım.

evet yanıt geldi

cevap

Tüm işlemler tarafınızca gerçekleştirilmekte olup hukuki haklarınızı kullanabilirsiniz. Araya bir adres girmiş, proxy adres v.s böyle durumlar söz konusu değildir. Bitcoin çekme paneline hangi adresi eklerseniz transferiniz otomatik olarak o adrese gönderilmektedir.
188MptNAPB...... yanda belirtilen ilgili adrese 22.05.2017 ve 05.03.2018 tarihlerinde çekim talepleriniz bulunmakta olup talep ettiğiniz adrese gönderim gerçekleştirilmiştir.

Bu hususta destek bölümünü meşgul etmemenizi rica ederiz. Dilerseniz hukuki haklarınızı kullanabilirsiniz. İlgili merciler talep ettiğinde kayıtlar aynı şekilde iletilecektir.

abi hala anlamamakta ısrarcılar. 22 mayıstaki yaptığım deposit poloniex'e gitti. Poloniex kayıtları var. Ama poloniex'teki deposit adresim 188Mpt... değil yani nedir anlaşılmayan anlaması güç.

Burada yasal yollardan nasıl ilerlerim? Bir şansım olur mu sizce?
Sosyal ağlarda paylaş

Paribuya şunu sor ben bu adresi hangi tarih hangi saatte kaydetmişim. Bunun logunu tutuyor olmaları lazım.

Ayrıca
Eğer senin önceki doğru gönderimlerin bu bilmediğin adres olarak görünüyorsa paribunun loglarında, sen kendi exchange inden txid yi bulup hayır ben bu adrese göndermişim aynı gün aynı saatte ama sizde bu işlem farklı adrese görünüyor de.
Sosyal ağlarda paylaş

Suçlayarak yaklaşmada ortada garip bi durum var anlamaya çalışıyorum de.

Benim adresim A bu B adresine gitmiş

Eğer önceki gönderimler de sizde B ye gitmiş görünüyorsa bendeki txid de A olarak görünüyor sizinkiyle uyuşmuyor.

Yok önceki gönderilerim sizde de A ya olarak görünüyosa ben onu ne zaman B yapmışım kaydı var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

"ben 22.05 tarihinde bu adrese cekim istemedim alin bu da sizden gelen SMS burda da o adres yok.

ikincil adresi araya siz sokmussunuz."

22.05 tarihinde gelen sms ne yazıkki telefonumda yok. onu gösteremiyorum.

ama poloniex'te deposit history kısmında 22.05'teki tx id şunu veriyor: (işlem en alttaki satırda)

https://blockchain.info/address/1G8R3Ge3sjwLf3Kk3nZNUkyvXVhHghKo9V

abi paribu sürekli daha fazla bu konuyla ilgili talep oluşturmayınız, daha fazla meşgul etmeyiniz tarzı bir yaklaşım sergiliyor. bu nasıl bir destek hattı ya?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...