Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

monitör tavsiyesi

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

bu saatten sonra 2k kadar bütçeyi gözden çıkarıp 2k altı çözünürlükte monitor alınmaz gibi geliyor bana

şunu düşünüyorum bende, aradığım tüm özellikleri karşılıyor ama Acer işte pek güven vermiyor. Hiç kullanmadım.

https://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.HG0AA.001

fiyatı da 2k
Sosyal ağlarda paylaş

review izlemek lazım ya da gurumuz biliyorsa fikir verebilir. 2k 144hz free-sync 1ms için çok iyi fiyat çünkü. Ama renk paleti falan nasıldır bilmiyorum. şurada var ama klasik ign işte parayı veren düdüğü çalar review bol burada

Çünkü monitör dediğin en kötü 3-5 yıl kullanıyorsun. 5 yıl sonra 1080p hepten çöp olur.
Sosyal ağlarda paylaş

27" 1440p oyun oynamak zor olmuyor çok yakında değilse monitör. Görüntü kalitesi farkı da muazzam 1080p'ye göre. Yeni 144 Hz 2K 27" TN panellerin renkleri de eskilere göre çok daha iyi(bkz. VG248QE). Ha illa IPS, quantum dot falan isteyenler çıkabilir tabi daha iyi renk için ama latency'de TN kral.

32" 144 Hz OLED UHD Premium falan olsa daha güzel tabi de 4K'da ekran kartlarının performansı sınırlı hala.
Sosyal ağlarda paylaş

blekas stormeagle'ın attığı monitörü bulursan al, o daha uygun. ama kartı upgrade edene kadar 144hz'nin tadına çok varamayabilirsin. yine de kısık ayarlarda anlayacaksın konforu ve rahat oynadığını hızlandığını vs.

kartı 1-2 sene upgrade edemicem demiştin sanki ondan demiştim 1080 de olur sana diye.

sen yatırımı ona yapabilirsin. ama piyasada bulunmayabilir eski bir model. bir eksiği kusuru yok işini görür gayet.

acerların hele TN panelde build kalitesi ilginç derecede yüksek bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

monitor ve donanım guruları size çok güzel bi sorum var.

önce

/summon Esh,

işyerinde tablet kullanıyorum, tablette mini HDMI girişi var, ondaki görüntüyü yine bir tablete ya da 7-8 inçlik bi monitöre aktarmak istiyorum. kablosuz aktarım app'leri hem delay yapıyor, hem de benim tableti çok kastırıyor.

herhangi bir önerisi olan var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

anaa buldum lan.

evdeki işe yaramayan tableti kullanıcam işte çiçek gibi.

TwomonUSB diye bi program. iOS ve Android'de appleri de var adamların. Önce programı pc veya mac'ine indiriyosun, USB'den cihazları birbirine bağlıyosun, sonra duplicate edeceğin cihaza app'i indirip kuruyosun, ister mirror, istersen extend yapabiliyosun.

http://www.easynlight.com/en/twomonusb/

http://www.youtube.com/watch?v=ik_LMwIz7Ks
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Stand falan kurtarmıyor mu ne bilim, niye aktarmak istiyorsun ki tableti.

abi ben tabletimde müşterinin aldıklarını okuturken müşteri de karşımda neyi ne kadara aldığını görmek istiyo. kafadan mı sallıyorum yoksa ordan fiyatı mı değiştiriyorum bilsin istiyorum.

kasa sistemleri de aşşırı pahalı, hiç uğraşmaya değmiyo onlarla.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır benim tablet windows 8 yüklü dandik bi tablet. ona usb çoklayıcıyla barkod okuyucu bi de kablosuz klavye taktım, bizim satış ve ön muhasebe programını kurdum, bildiğin market kasası gibi kullanıyorum.

tableti de (android olur ipad olur) müşterinin olduğu tarafa bi standa oturtup ekranı duplicate ettiricem derdim buydu.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen onu da postan elle kesiyom ama önmuhasebe programını yapan firmayla sürekli iletişim halindeyim, yeni versiyonların beta testini yapıyoruz devamlı. şimdi Verifone yazarkasalara destek vermeye başlayacaklar yarından sonra. direkt pc'den yazarkasaya bağlantı yapıp fiş kes dediğimde yazarkasa pos'tan fişi müşteriye vericek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...