Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şok ve BİM'deki tanınmamış güzel ürünler

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Burada 3 tane pazar var ve getirdiği sebze , meyve ve balıklar o kadar kaliteli değil ve şok, bim ,a101 ve yerel marketlerden pahalı satıyorlar. Market kampanyalarından yarı fiyatına gayet güzel ürünler aldığım oldu. Kafamda şu an market pahalı asla gitme imajı yerle bir oldu son zamanlarda. Hatta mahalle pazarlarını bırakıp sırf markete gideyim diyorum ama tazelik konusundan dolayı askıya lıyorum. Şu an için mahalle oazarını kaçırsamda çokta umrumda olmuyor açıkcası
Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

denemediyseniz hic bulasmayin.

şu ne iğrenç bir şeydir. İlk ve son aldığım paketi çocukla birlikte bitirdiğimizi sanmıyorum. En spn çöpe atarken içinde varmıydı yokmuydu hiç dikkat etmedim. Çok acayip şekerli. Sanki 1 çuval şeker yemiş gibi hissettim.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

bim girebilir, içerideki müşteri sirkülasyonu bayağı fazla. klasik bi laf olacak ama "sürümden kazanıyorlar ağğbii"

ama tabii en temiz gelir raf, çalışan, tüketim masraflarının vs. olmaması.

bizim buradaki en ufak migros'ta bile min 20 kişi çalışıyor. onun 2/3'si kadar olan mekanda bim var, 3 kişi bakıyor her işe. kafadan 17 adamın masrafı, otu boku düş. adam başı 5k'ya mal olsa aylık ortalama (olası kaza vs.sağlık giderleri falan da her şeye gidelim.) 85k cebinde para kalıyor. o da ürün fiyatlarına yansıyor tabii doğal olarak.

Yazına katılıyorum ve bimden aldığım yumurtaların bozuk çıkmasına hala anlama veremiyorum. Yumurta almayı bıraktım bimden. Hiç tanımadığım markayı bile alıyorum bimden almıyorum mesela. Onun dışında bim benim süt, yoğurt ve misafirlere yapılacak pasta , börek, çöreklik malzeme alışveriş yerim.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

şu ne iğrenç bir şeydir. İlk ve son aldığım paketi çocukla birlikte bitirdiğimizi sanmıyorum. En spn çöpe atarken içinde varmıydı yokmuydu hiç dikkat etmedim. Çok acayip şekerli. Sanki 1 çuval şeker yemiş gibi hissettim.

aferin. dogru olani yapiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

DarKRideR said:

bim girebilir, içerideki müşteri sirkülasyonu bayağı fazla. klasik bi laf olacak ama "sürümden kazanıyorlar ağğbii"

ama tabii en temiz gelir raf, çalışan, tüketim masraflarının vs. olmaması.

bizim buradaki en ufak migros'ta bile min 20 kişi çalışıyor. onun 2/3'si kadar olan mekanda bim var, 3 kişi bakıyor her işe. kafadan 17 adamın masrafı, otu boku düş. adam başı 5k'ya mal olsa aylık ortalama (olası kaza vs.sağlık giderleri falan da her şeye gidelim.) 85k cebinde para kalıyor. o da ürün fiyatlarına yansıyor tabii doğal olarak.

Yazına katılıyorum ve bimden aldığım yumurtaların bozuk çıkmasına hala anlama veremiyorum. Yumurta almayı bıraktım bimden. Hiç tanımadığım markayı bile alıyorum bimden almıyorum mesela. Onun dışında bim benim süt, yoğurt ve misafirlere yapılacak pasta , börek, çöreklik malzeme alışveriş yerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ev kızılay çadırına döndü. Bizim millet kadar beleşçi adam görmedim. Bizim eve 4-5 defa gelip hiç evlerine gitmediğim aileler var. Şimdi olur mu öyle yaeaeae çekmeyin her şey dahil otellerde milletin ne mal olduğunu görüyoruz. Bizim millete bi bedava , birde vajina demeyeceksin. Bu konuda pintiliğinde pintiliğini yaparım. Geçen sene doğum günü ve peşpeşe gelen kutlamalarla hayatımda ilk defa girdiğim eksi bakiyeden eşek gibi çalışmama rağmen, şansımın güzel gitmesine rağmen hala çıkamadım ve ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünmeye başladım, birde şu beleşçileri elemeyi başardım mı tamamdır ! 1 olur 2 olur 3 olur tamam anlarımda 4-5 nedir ! Çekirgeye bile 1-2 zıplama şansı verip 3 de bileti kesiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

4-5 defa evimize gelip hiç bizi davet etmediğini fark ettiğim tanıdıklarım var. Hatta evlerini bile bilmiyorum kapısı nerede, kaç odalı vs vs İş arkadaşı sadece. Ailecek görüştüğümüzü çağırıyoruz aman ayıp olur , iş yerinde sıkıntı çıkabilir diye mecburen çağırdığımız. 1-2-3- neyse de 4 de bizi çağırmadıklarını fark edip ( bizde az saf değilmişiz ) Sırf yukardaki sebeple çağırdığımız bu şahsiyetlere 5 de çağırmamayı düşünüyorum. İşin eni boyu özeti bu !
Sosyal ağlarda paylaş

eski oturduğumuz evin yakınında vardı o dönem sıklıkla aldığımız şeyler;

pirinç, yoğurt, süt, ceviz(sinbad) , yuvarlak kutudaki acı sos iyiydi, bide dandik bi patates cipsi var eskiden pazarda satılan o iyi :D, fiskobirlik fındık ezmesi heryerde olmuyo orda vardı iyiydi...

yeni evde karfur var yakında pratik, otoparkı falan kullanışlı o yüzden herşeyi oradan alıyoz... bime gitmeyeli çok oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...