Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon'dan kindle için kitap alabiliyor muyuz?

paramecium

Öne çıkan mesajlar

paramecium said:

Selam,

Büyük oğlan için seviyesine uygun ingilizce kitap bulmak sıkıntı oluyor; buldukların da pahalı. Dedik bu şekilde halledelim. Google Play'de bulabilirsem ona uygun kitap neden olmasın.

Saygılar.

Ben libgen sitesini kullaniyorum bazi kitaplarin kindle versiyonu icin.
Bazen amazonda buldum mu aliyorum, yanliz turkiyedeyken, actigim amazon hesbaiyla alamamistim birkac ay kitap kindle'ma. Sonra google da arastirirken gordum, turkiye adresli olmayacak diyorlardi, amerikada bir adres girdim rastgele, ondan sonra direk satin aldigim kitaplar otomatikman indi kindle'ma.
Bu hala gecerli mi bilmiyorum, denersiniz, olmazsa bu bir cozum olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni konu açmayayım bende, kobolar nasıl dnrda satılan? öyle oturun inceleme yazın demiyorumda mesela ben bu mereti alsam, istediğim her kitaba ulaşabiliyor muyum piyasadaki? ingilizce ya da türkçe.

atıyorum gotun yeni kitabı çıktı direk ebook versiyonuda çıkıyor mu? baskıya göre fiyatları nasıl oluyor?

kindle kobo farkıyla şu 3 soruma cevap veren biri olursa baya mutlu olucam, aylık 100 liraya yakın kitap masrafım oluyor, o kadar olmasa da bir ay 100 diğer ay 40-50 şeklinde gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Evet. Ingilizce kitaplari dogrudan Kobo'nun icinden alabildigin gibi ekitap olarak cikan bu Turkce kitaplari da dogrudan Kobo'nun icinden alabiliyorsun. Bazen kitaplar Google Play Books'da daha ucuz oluyor, Turkce kitaplar ayni ikisinde de, Ingilizce kitaplarda degisiklik oluyor. Google'dan aldiklarini da Adobe Digital Editions ile (DRM kirip Calibree'ye yuklemek istersen 2.0.1 versiyonunu kullanman lazim, ama Kobo'ya atmak icin DRM kirmak gerekmiyor) Kobo'ya atabiliyorsun.

Mesela benim aldigim son kitap A Closed and Common Orbit Google'da 14tl, Kobo'da 32tl. Tum kitaplar bu kadar oynamiyor, ayni oluyorlar, 1-2 tl oynuyorlar, bazen Kobo daha ucuz oluyor. Bu uc bir ornek, bazen oluyor. Google genel olarak daha ucuz ama.

Dogrudan Google'dan aldigin kitaplari indirebilecegin okuyucu yok, Adobe Digital Editions sart.

Kindle icinden sadece Ingilizce kitap alabilirsin Amazon fiyatlariyla USD uzerinden. Google ve Kobo tl ile satiyor iste. Turkce kitaplari Kindle'a atmak icin de her zaman DRM kirip Calibre'yi kullanman gerekiyor.

Kobo al iste, en iyisi bizim icin.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Kobo al iste, en iyisi bizim icin.

benim kindle paperwhite im var, 3 senedir kullaniyorum cok memnunum aslinda ama simdi amerikadayim ve turkce kitap bulamiyorum. o yuzden koboya gecmeyi dusunuyorum. Birkac kere sen Kobo da intendation sorunu yok demistin sanirim baska bir topikte, benim sorum su, kindle da oldugu gibi, karanlikta okumak icin isigi oluyor mu kobonun ?
bir de kitap alma nasil oluyor, idefixte filan ayni amazon gibi mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kobo resmi olarak distributorle geliyor cunku, garantili filan; Kindle bavulda geliyor.

Kindle'a Turkce kitaplari da soyle yukleyeceksin, tek tek basamaklari acamamam ama, Go Go Google: Kobobooks'dan satin al > Adobe Digital Editions 2.0.1 ile indir > Calibre kur > Calibre'ye DeDRM eklentisini yukle > DeDRM eklentisine Adobe Digital Editions 2.0.1'in keyini import et > Adobe Digital Editions 2.0.1'in indirdigi ePub dosyasini Calibre'ye ekle, DeDRM DRM'yi kirsin > ePub'i yeni kirilmis Kindle formatina cevir > Kindle'a yukle.

Boyle anlatinca uzun gorundu ama ben otomasyona bagladim. Amazon'dan indiridim kitabi Kindle for PC ile otomatik olarak Calibre bulup, DRM'sini kirip, ePub'a ceviriyor bende. Tek bir is yapmiyorum kitabi satin alip indirmek disinda Kindle programi ile. Tersi de ayni, bir kere kurunca otomatik gerisi Calibre'den su klasordeki (Adobe Digital Editions ya da Kindle klasoru iste) kitaplari otomatik yukle dersen.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

Ben libgen sitesini kullaniyorum bazi kitaplarin kindle versiyonu icin.
Bazen amazonda buldum mu aliyorum, yanliz turkiyedeyken, actigim amazon hesbaiyla alamamistim birkac ay kitap kindle'ma. Sonra google da arastirirken gordum, turkiye adresli olmayacak diyorlardi, amerikada bir adres girdim rastgele, ondan sonra direk satin aldigim kitaplar otomatikman indi kindle'ma.
Bu hala gecerli mi bilmiyorum, denersiniz, olmazsa bu bir cozum olabilir.

Bunun icin kindle degistirip kobo almana gerek yok. Calibre her isini gorur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...