Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alınık Mirrorless Fotoğraf Makinesi

capul

Öne çıkan mesajlar

a6000 canavar gibi alet. profesyonel amcalar bile kullaniyor.
Ben araba yarisi, spor falan cekiyorum. saniyede 11 kare cekim en sahane olay.
crop'lu oldugu icin 50mm prime lensler gunluk cekim iskence olabiliyor. 18-50mm pancake lens oldukca cok basarili bir lens. iyi isik altinda keskin resimler cekersin. prime lens istiyorsan sony 35mm 1.8f_SEL35F18 cok basarili bir lens crop ayarinda 52mm geliyor, biraz tuzlu lens ama fiyat performans istiyorsan sony'nin 30mm 3.5f macro lensi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen 35mm1.8 gözüme kestirdim ama başta bir kit lensi denemek istiyorum.

Kit lens ile bokeh oluyor diyen de var olmuyor diyen de var. Bir de ağız içi macro çekim lazım bana ona göre 1-2 lens daha almam gerekecek.

30mm macro da detaylı bir bakayım fiyat iyiymiş...
Sosyal ağlarda paylaş

karatan said:

Hocam neden aynasız alıyorsunuz? Bütçeniz varsa bence her şeyi tam olan bir şey alın.

Bir eksigi yok aynasizlarin. Butce olarak da bi eksikleri yok hatta.

@op: kit lensle kasarsan elde edersin bokeh ama prime lens gibi olmaz. (kasarsan: son odagina getirip objeyi yakin arkaplani uzak tutmaca)
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

@op: kit lensle kasarsan elde edersin bokeh ama prime lens gibi olmaz. (kasarsan: son odagina getirip objeyi yakin arkaplani uzak tutmaca)

biraz daha açıklamak gerekirse
parantez içinde dediğim yöntemle telefon kamerasıyla da bokeh elde edersin ama prime lenslerde hareket eden aksamların az oluşu, diyafram dişlerinin tek bir cama göre dizayn edilmesi dolayısıyla kaliteli bokeh çıkar. Diyaframın çok daha fazla kısılabilmesini saymıyorum bile. bokehi yapan da o dişler zaten işte
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Novafotoğraf diye biryerden sipariş geçtim 1920tl . Ertesi gün geçti elime. Yazdığın şeye 10sn sonra cevap geliyor gayet memnun kaldım...

N11 de 11 kasım indirimlerinde görünüyor ama bekleyemedim açıkçası...

Yarın hava güzel olursa bi denemeye çıkartacağım bakalım amatörce nasıl bir performans verecek...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...