Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mide Büyümesi

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

Son birkaç aydır ne zaman öğünlerimi ve aldığım kaloriyi artırdım, midem inanılmaz derece büyüdü. Yağ oranı düşük olmasına rağmen (%15 düzeylerinde çok da düşük değil tabi) growth hormonu kullanan Phill gibi bir göbek çıkıyor salarsam. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Bazı sabahlar vacuum stomach egzersizleri yapıyorum ama yediğim yemekler ile de alakalı olabilir mi bilmiyorum.

Öğünleri hızlı yemekle de alakası olabilir mi?

Sıradan bir öğünüm şöyle:
Sabah 4-5 Yumurtalı domatesli omlet, peynir, yeşilçay
2 saat sonra - Yulaflı, cicibebeli süt,
2 saat sonra - Kepekli bulgur pilavı, tavuk, bazen yoğurt
2 saat sonra (antreman - BCAA)
Antremandan sonra - Kepekli bulgur pilavı, tavuk, bazen yoğurt
Bazen de akşam yatarken yine benzer bir öğün...

Aldığım Supplementler hergün BCAA (Xtend), bazende Multivitaminler (Musclepharm Armor / Solgar Male Multiple / Solgar Balık Yağı, Com Romax Glucosamine)
Sosyal ağlarda paylaş

smartgun said:

Yemek sonrası göbeğin çıkması normal. Bide yağ oranım düşük demişsin ama ne kadar düşük ölçtün mü? O yediklerinle büyüyeceğini düşünmüyorum. Kilo aldığın için belin kalınlaşmıştır.

Güncelleme yaptım, yağ oranım yaklaşık %15-17 arasında gidip geliyor ama bulk session zaten. Düşük derken %10 değil tabiki ama öye yağlı bir görüntü yok bel çevresi kalınlaştı tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

Günde 2 öğün bulgur pilavı + yulaf yiyorsun. Şişkinlik yaptığı için mide duvarın genişliyordur. Asitli içecekler de içinde hava kabarcığı olduğu için mideyi genişletir mesela.

Ha bu genişleme kilo olarak döner mi bilemem. Sadece doyma eşiğin yükselir muhtemelen.

Protein öğününü yanında yeşillikle almaya özen göster. Bulguru çıkart oradan ayrı bir öğün olarak ye.
Sosyal ağlarda paylaş

11 yumurta yiyen spor yapıyorsa beyazını yiyordur. sarı 1-2 den fazla yenmez bunun yanında.
özellikle mide küçülmesi istiyorsan öğün azaltman lazım (miktar ve sayı olarak). ama vakit alıyor ve bu spor performansını kötü etkileyecektir.
öncelikle beslenmeni değiştirebilirsin. ihtiyacın olan proteini farklı kaynaklardan almayı deneyebilirsin.
tavuk yerine kırmızı et, kurutulmuş olursa daha iyi sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

Günde 2 öğün bulgur pilavı + yulaf yiyorsun. Şişkinlik yaptığı için mide duvarın genişliyordur. Asitli içecekler de içinde hava kabarcığı olduğu için mideyi genişletir mesela.

Ha bu genişleme kilo olarak döner mi bilemem. Sadece doyma eşiğin yükselir muhtemelen.

Protein öğününü yanında yeşillikle almaya özen göster. Bulguru çıkart oradan ayrı bir öğün olarak ye.

O zaman bulgur yerine basmati pirince döneyim ben daha sağlıklıdır diye kepekli / esmer bulgur tüketiyordum hem lifli vs ama dediğini hiç düşünmemiştim, evet lifli gıdalar midede sindirimi güçleştirip şişkinlik yapıyor, o şişkinlik bu şişkinlik olabilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

11 yumurta yiyen spor yapıyorsa beyazını yiyordur. sarı 1-2 den fazla yenmez bunun yanında.
özellikle mide küçülmesi istiyorsan öğün azaltman lazım (miktar ve sayı olarak). ama vakit alıyor ve bu spor performansını kötü etkileyecektir.
öncelikle beslenmeni değiştirebilirsin. ihtiyacın olan proteini farklı kaynaklardan almayı deneyebilirsin.
tavuk yerine kırmızı et, kurutulmuş olursa daha iyi sanki.

hergün 10 tane tam yiyorum pastırmayla sdgknfdlhgdfşlghfhd
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Neden yulafi yogurtla tuketeyim sutteki laktozdan dolayimi diyorsun?

Yeterince bol öğün var ve sindirimi zor şeyler yiyorsun. Süt de sindirimi zor gıdalar arasında o yüzden dedim. Yoksa keyif senin canım.

Mesela yulaf+süt için ısıtarak yiyin diyenler de var. Bişiler salgılıyomuş öyle olunca sanırım. Yulaf ezmesi diye geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 4-5 yumurtalinin sadece 2-3 tanesini tam kullaniyorum.

Normalde vucudumuz icin gunluk almamiz yumurtanin icindeki vitamin mineral ve kolestrol zaten 2 tam yumurtada maksimize oluyor 3. bile fazlayken 10 tam yumurta yag ve yuksek kolestrol getirir ama daha nelee goturur bilmiyorum.

Testesteronun articak diye cok yuksek kolestrollu beslenmek dogru mu?
Sosyal ağlarda paylaş

1 Tam yumurtada gunluk alman gereken kolestrol miktarinin %70'i var.

Vitamin ve minerallerin selenium vb haric tabiki %100 alamiyorsun ama zaten zinc daily limit icin en az 20-30 tam yumurta yemen gerekiyor biz bunlari 1600 kalorilik ve %2000 fazla kolestrolluk bir yumurta ogunu yerine supplementlerle karsiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...