Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop tavsiye

Pordakal

Öne çıkan mesajlar

totemic said:

tavsiyeler için teşekkürler öncelikle..

kafam öyle karışık ki anlatamam. şu an masaüstünde 6 gb 1060 var ondan aşağıya almayayım diyorum ancak öyle eskisi gibi aman aman oyunda oynamıyorum aslında. dell'e yükselmiştim bir ara ama şikayet edenleri gördükçe vazgeçtim. şimdi sizler diyince tekrar yükseldim.

bu arada en çok oynadığım oyunlar Football Manager (3D maç motoru kullanmıyorum, her sene alır oynarım.), Diablo 3, Wow, Pubg gibi oyunlar ile indie oyunlar. Öyle AAA oyunları alıp saatlerce oynamıyorum 10-15 dakika bakıp, kütüphanemde tutuyorum sadece. Bu oyunlara göre 1050ti işlev görür derseniz alıp geçicem DELL'i, uğraşmıcam başka birşeyle..

ayrıca oyunlarda grafik takıntım da yok. ama atıyorum oyun oynarken takılma fps drop falan olursa moralim bozulur. paticik hype'a takılıp aldığım oyunu stabil oynayamazsam kırılır incinirim onu da belirteyim. asdf

abi pubg kriter alma, çünkü orada sorun oyunun kendisi. dehşet ekran kartın olsa bile çok iyi fps alamıyorsun. ama onun dışında dell dediklerin için yeterli. bir de dell'in genel malzeme kalitesi vs. çok iyidir özellikten bağımsız. 7 senelik bir dell var elimde, 3 yaşında yeğenimde şu an üstünde tepindi, kapağı çarptı, hala ne kırık ne çıkık var. misal aldığım bir başka asus'un menteşesi 6 ayda gitmişti, bataryası-şarjı 2 yılda patlamıştı. dell'in malzeme kalitesi ve soğutması çok başarılı genel olarak. eğer dediğin tarzda oyuncuysan 1050ti işini görür rahatlıkla. 4 sene falan rahat gider bence. ben öyle düşünerek aldım 2 aydır kullanıyorum, gayet iyi günlük kullanımda da.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

Fin said:

https://www.ebrarbilgisayar.com/asus-gl702vm-gc156t-i7-7700hq-16gb-1tb-256gb-ssd-6gb-gtx1060-173-windows-10-pmu358436

bunu aldım geçen hafta hafif isiniyo 10saat üstü kullanınca diazynı falan herşeyi çok hoşuma gitti msi takoz gibi kalıyor yanında

Isı boruları çok az o aletin undervolt yapsan bile fayda etmiyor gl702vm Heat yaz Official forumlarindaki başlığa bir bak. İade etme şansın varda et yoksa gg :(

log tutmadım ama dün baya bi zorladım 12-13 saat hem autocad hem oyun spotify falan vardı control panelden uyarı gelmedi hiç bi iki yıla ne olur bilmiyorum zaten 3-4. yılıdna değiştiriyorum

3 yıllık msi var mesela hem 1.5 katı hacim dizaynınıda begenmiyorum takoz gibi gelmeye basladı.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

tavsiyeler için teşekkürler öncelikle..

kafam öyle karışık ki anlatamam. şu an masaüstünde 6 gb 1060 var ondan aşağıya almayayım diyorum ancak öyle eskisi gibi aman aman oyunda oynamıyorum aslında. dell'e yükselmiştim bir ara ama şikayet edenleri gördükçe vazgeçtim. şimdi sizler diyince tekrar yükseldim.

bu arada en çok oynadığım oyunlar Football Manager (3D maç motoru kullanmıyorum, her sene alır oynarım.), Diablo 3, Wow, Pubg gibi oyunlar ile indie oyunlar. Öyle AAA oyunları alıp saatlerce oynamıyorum 10-15 dakika bakıp, kütüphanemde tutuyorum sadece. Bu oyunlara göre 1050ti işlev görür derseniz alıp geçicem DELL'i, uğraşmıcam başka birşeyle..

ayrıca oyunlarda grafik takıntım da yok. ama atıyorum oyun oynarken takılma fps drop falan olursa moralim bozulur. paticik hype'a takılıp aldığım oyunu stabil oynayamazsam kırılır incinirim onu da belirteyim. asdf

Abi pubgyi geç bende de 1060li Laptop var lowda 40 falan alıyorum optimziasyon gelsin bakalım bir onun dışında zaten 15 Inc 60 hz ekranda 60 üstü alsan ne olur. Ki 1050ti bunu sağlar uzun süre en fazla biraz grafik kısarsın bence hiç 15 fps fark için 2 bin lira boşuna verme
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

paradoksalkedi said:

Fin said:

https://www.ebrarbilgisayar.com/asus-gl702vm-gc156t-i7-7700hq-16gb-1tb-256gb-ssd-6gb-gtx1060-173-windows-10-pmu358436

bunu aldım geçen hafta hafif isiniyo 10saat üstü kullanınca diazynı falan herşeyi çok hoşuma gitti msi takoz gibi kalıyor yanında

Isı boruları çok az o aletin undervolt yapsan bile fayda etmiyor gl702vm Heat yaz Official forumlarindaki başlığa bir bak. İade etme şansın varda et yoksa gg :(

log tutmadım ama dün baya bi zorladım 12-13 saat hem autocad hem oyun spotify falan vardı control panelden uyarı gelmedi hiç bi iki yıla ne olur bilmiyorum zaten 3-4. yılıdna değiştiriyorum

3 yıllık msi var mesela hem 1.5 katı hacim dizaynınıda begenmiyorum takoz gibi gelmeye basladı.

max q olmayan 10 serisi kartlar çok güç çekiyor dolayısı ile soğutma baya problemli. takozlar iyi soğutuyor çünkü hem fanlar büyük hem daha fazla ısı borusu var. bende gt72 var mesela gerçekten eşek yükü gibi ama soğutması inanılmaz, arkadaşımda ge72 var birebir aynı setup full fan açmadan bile 15-18 derece fark oluyor full fanda 25 derece fark ediyor direkt.

gl702vm kasaya vurmuyor ısınması wasd bölgesi falan baya soğuk kalıyor bi ekrana yakın üst bölge ısınıyor ama asıl problem throttle. ben overwatch'ta belli bir süreden sonra fps düşüşü yaşamaya başlamıştım.

@totemic

hayırlı olsun abi iyi yapmışsın boşuna 2k vermeyip. bulduğun fiyat da güzel şans olmuş adamların kendi sitesinden daha ucuz harbiden sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Sıfırdan başlık atmiim araya kaynatiim dedim.

Geçenlerde yazmıştım yarın harbiden harbiden gidip alıcam laptopu.

Monsterdan alıcam biraz customlattırıp falan ama almadan evvel sizlere tekrar danışiim dedim.

10K limite kadar alınabilecek uzun süre dayanacak laptop arıyorum, oyun oynarken falan sıkıntı çıkartmasın ne istersem oynatsın bi de2-3 sene sonra hafiften bozulmalar başlamasın dayanıklı olsun. Böyle laptopların volkswagenı gibi, ne lambo olsun ne tofaş, ömrü uzun olsun derdindeyim.

Pubg kaldırabilecek düzeyde olsun üstü olmasın + uzuun yıllar dayasın kısacası.

Kimse bişi demicekse şunlardan birinden kapıp gelicem yarın
https://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?opf=p2867,p2887,p2888,p2906,p2959
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

laptop arıyorum, oyun oynarken falan sıkıntı çıkartmasın ne istersem oynatsın bi de2-3 sene sonra hafiften bozulmalar başlamasın dayanıklı olsun. Böyle laptopların volkswagenı gibi, ne lambo olsun ne tofaş, ömrü uzun olsun derdindeyim.

İmkansız.

2-3 sene sonra 1 veya 2 nesil yeni ekran kartı çıkmış olacak o yüzden şu an aldığın laptop ekran kartı (max. 1080 olabiliyor sanırım) mid-tier'le low tier arası bir yerde olacak. Max. 10k dediğine göre 1060-1070 falan olur sanırım bu ekran kartı. 1080Ti'ı(280W) soğutması ve güç kaynağı muhtemelen kaldırmaz laptop'un ağır underclock'lanmadıkça.

Pilini 2 günde bir şarj etsen 500 cycle'ı tamamlayıp en az %30-40 kapasite kaybı yaşamış olacak.

Tabi bunların laptopun hala çalışıyor durumda olduğunu varsayarak söylüyorum. Güç dağıtım sisteminin bu süreden önce ömrünü tamamlaması da çok şaşırtıcı olmaz lakin laptop anakart/logic board çoğu zaman ilk bozulan parçası oluyor.

Ama tabi VW, lambo hayalleri kurmaya devam mobil cihazla :)

Mobil cihazlarda performans silikonun tabiatına aykırı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...