Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kopek hela tutma suresi

Valeron

Öne çıkan mesajlar

Abi malesef oyle bi arkadasim yok keske olsa. dogwalkera da tanimadan etmeden guvenmek olmaz.

bide duzenli bi saat ayarlamak sikinti iste, sabah duzenli olur onda problem yokta aksami gozum kesmiyor, gidip gelip cikarabilcegim bi mesafe de de olmuycam

Gercekten sikintili bisey, vicdanen de kendimi sorumlu hissediyorim pansiyonda olmasina ama cozum de uretemiyorum maalesef
Sosyal ağlarda paylaş

Ya her akşam işten çıkıp evine gelebiliyo musun? Eve geldiğin zaman "BON COK YORGONOM BOGON COKORMOCOM" yapacak mısın yapmayacak mısın? İş ona dönüyor.

Dediğim gibi. Sabah 1 defa akşam 1 defa çıkardığın müddetçe bir sorun olmaz. Ama işte sıkıntı saati saatine çıkarmaktan ziyade hiç aksatmamak. 2 yıldır eşimle beraber 1 Ocak sabahı 5'te İçerenköy'den Sarıyer'e dönüyoruz. Çünkü arkadaşta sabaha kadar ayakta durduktan sonra uyumaya kalksak bizim çocuklar kabız olacak :D

İlla dakikası dakikasına tutturmak diye bir şeye gerek yok yani. Biz yağmur yağdığı zaman gaayet bir kaç saat bekliyoruz. Ama işte hiç durmayacağı tutarsa el mahkum çıkmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rutin önemli burada. Senin bahsettiğin esneklik alışılan saatlerin sürekli değişmesi, bu çok zor.
Belli saatlerde günde 2 posta alıştırırsan o rutini bekler hayvan. Rutin dışında arada bir 20 saat 234123 saat falan tutması gerekince tutar elbet her tuvalet terbiyesi almış köpek ama bu esneklik sürekli olmaz. Sen bir gün bir saatte ertesi gün başka saatte çıkarırsan bu sefer bünyesi farklı zaman aralıklarında tuvalet ihtiyacı üretecek ve hayvanda kesin o saatte gezeceği bilgisi de olmadığı için eve yapabilecek.

Bir de anlamadığım, köpek pansiyonda yaşıyor yani bir süredir bildiğin? Ve bu olayı da aşamazsan (ki aşılır durmuyor) köpek orada kalmaya devam edecek? Çok ilginç lan afds "Köpeğim var ama pansiyonda besliyoruz"
Sosyal ağlarda paylaş

aceace,

abi şöyle,

bugün yorgunum çıkarmıycam asla yapmam o konuda netim gayet

yummy,

abi köpeğim var pansiyonda besliyoruz vs demiyorum zaten,vardı artık pansiyonda kalıyor aylık bir ödeme yapıyoruz tanıdığım bildiğim bahceli güvenilir bir yer alternatifimiz yok malesef.

yani köpek besliyorum havasında tribinde değilim şimdi ki aklım olsa zaten hayatta almam. mesele şu aldık hayvanı,başkasına sahiplendirsek 1.aydan sokağa atar net,en azından parası neyse huzuru sağlığı yerinde olsun pansiyonda kalsın kafasındayız.

hatta sokağa atanları düşününce bence yaptığımız gayet makul bir hareket.en azından yeri belli maması belli ortamı belli.

ha bahçeli evi olan biz alırız bıkmayız sokağa da atmayız diyen tanıdıklarınız varsa güvenebilirsem sahiplendirmek isterim ama malesef benim böyle bi tanıdığım yok.

işte eve çıktığımda tuvalet olayına inanabilirsem almak istiyorum,hatta sırf onu almak için eve çıkarım öyle söyliyim.çünkü bal hayatımın bir gerçeği. orda kaldığı sürece de hep vicdan azabı çekicem buda net.

saat konusunda sabah saati kesin 6 ysa 6 da çıkartırım o mesele değil de denetim işi yapıyorum,yılın 6-8 ayı full mesaili geçiyor ve bu mesailer bazen 10-11-12-1-2-3 vs şeklinde değişiyor işin durumuna göre.sabit birr saat yok ama sabah 5 tede gelsem gene çıkartırım tuvalete mesele değil,kesinlikle üşenmem veya bugün çıkmasın yorgunum vs tribine girmem.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

pansiyon dediğin yer ya çok kötü bir yer ya da ayda min 1500 tl ödüyorsun.

bence köpeği kafese kapatmatan daha mantıklı çözümler vardır. bir sürü köpek gezdiren eleman var. güvenilir bir tane bul çıkartsınlar.

abi pansiyon dediğim şöyle,eğitmeni var temel itaat eğitimi aldığımız bi tanıdığımız,artık tanış olduk,onun babasının bahçeli evi var. kendi köpekleri de orda kalıyor.kafes değil küçük bi odada kalıyor. aslında pansiyon hizmeti veren bir yer değil,tanış olduğumuz için köpeği de kabul ettiğinden öyle yapıyoruz

köpek gezdiren adam var da ben o adama anahtarı mı vericem mesele o,tanımam etmem nasıl alcak da dışarı çıkartıcak köpeği ? Yoksa pansiyon parasına onu da yapabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Yav topic fazla uzamış da, köpek dediğin belli bir süre çişini tutar.
Sabah 6 akşam 7 gibi çişe çıkartıp 20 dk felan dolaştırsan köpek için yetiyor.
Nadiren de olsa bazen aksattığımız oluyordu, ertesi sefer fazla sıkışmış vaziyette çıkıyordu.

Ama öyle köpek alınca 5 dakikada bir dışarı çıkartıp 3 saat dolaştıracaksın gibi bir şart yok. Köpek o kadar da çok çıkması gerekmiyor.

Ancak sabah ve akşam çıkartman gerekiyor. 12 saat denmiş ki yaklaşık olarak doğru. Ama 1-2 saat geç kaldım eyvah eyvah gibi bir durum yok. O tip durumlarda köpek seni bekleyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...