Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Ama ona da gerek yok ya, bayağı varyasyon var oyunda. Bende olan bi servantı çağırmaya hiç ihtiyaç duymadım. Level70 civarına geldi mi mevcut dailyler çok rahat farmlanıyor zaten.

Ayrıca ille de berserker lazımsa hönkürmeyen berserker da var oyunda, tek berserkerlar Heracles ve Lancelot değil ki. Vlad var, AoE lazımsa Tamamo var, hönkürmeleri dinlediğine değmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Expert level farm dailysi geldiğinden beri çok işime yaradı, Waverın skillerini arttırabiliyorum en sonunda.

Ama tabii ki hiçbirbokubeğenmemetimi nin daimi üyesi olarak yine sövücem: monster hunt questi yok şimdi, phoenix plume u nereden farmlıycaz?
4 tanecik toplayabilmiştim zaten, onu da artoriayı lvl80 yapıyim diye yedirdim içim cız ederek, waver için saklıyordum. Şimdi 12+8 tanesini kim, nereden farmlıycak?
Sosyal ağlarda paylaş

Gachayı napıcaksın senin Waverın yok mu? Tamamo gereksiz.
Gerçi NP CEsi çok iyi, Kaleidescopetan bile daha iyi iş yapar ama CE için quartz gömecek değilim tabi.
Free NP CEsi de güzel gerçi, onu fullemeye çalışırım kesin.
EliCaster da fullemeye değer.
Bu event kaçmaz bence, Orion eventi gibi tırt değil. Hiçbirini istemesen ascension item farmlamak için bile kasmaya değer.
Sosyal ağlarda paylaş

yok kasiom zatende gacha bok gibi olunca motivasyon olmiyor

ilk basladigimda scatchatch, gil vs icin kasarim diyordumda hayal yani para versem bile :D millet dagilmis zaten 250 dolar harcadim CE disinda dise dokunur bir bok cikmadi diye gozyaslari sel

bu oyunu fire emblem icin biraktim, para vermeden sahane kadro yaptim orada ama onlarda bugun sapitti.

milletin en bekledigi oyundan banner duyurdular, milletin kudurmasina yol acicak kadar iyi karakter var

3 karakteri bi bannera koymus

1 karakter ve 2 eski dandrik karakteri baska bannera ve renkleri ayni. resmen activision tier bir move :(
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Halloween eventini neredeyse tamamen kuruttum elma filan harcamadan. Biriktirdim hepsini. Üstüne bu eventin gelmesi çok iyi oldu o açıdan.
Wikideki yorumlara bakılırsa bu biraz daha grindy sanırım ama yine de fullemeden bırakmam Nobunobuyu.
Okitaya da quartzları gömmesem bile ticketları gömerim herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yok başlayın diye demiyorum zaten onda da grind var, o yüzden uğraşıp başlık açmadım reklamını yapmak için (knox başlamıştı ben anlatınca ama o da baydı endgame'e gelemeden ehu) ama bunda cidden oynayasım gelmiyor birebir aynı durumlarda birkaç kat daha kazık olduğu için. %1 5*'ten tut da işte 37536732 kere aynı moblu aynı map'i oynayıp böyle azıcık birşey verme. charları geliştirebilemk için aynı chardan birkaç kere çekmek gerekmesi, onun f2p ile yapılamaması filan. gbf'de item grid geliştirmek grind istiyor ama o da f2p mümkün en azından diablo drop arar gibi dedicated oynanınca.

bundan gbf'ye geçme reklamı değildi maksadım yani yoksa. :P ama şu adamlar 3 ayda 1 tane bedava 4* charı böyle grind arkasına saklıyorlar, gbf 5* bile vermeye başladı bedava. bedava 4* sebil zaten, tek event'te 15 tane 4* verdiler yazın yani. her ay 1 tane ekliyorlar en az, milyon puan yok öyle, 750 puan var, 2dk'lık bir maçta 100 puan filan alınıyor zaten.

amaan, sallayın rantımı işte. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

ya güzel olmasına güzel ve f2p olarak endgame bile oynanabiliyor, bravely default mmo gibi gameplay olarak. ama işte karakter bulma gacha, ekibi güçlendirmek de aynı bossları yüzlerce kere yapma. iyi item droprate düşük diablo gibi, çok oynayana rewarding ama. bir de ap filan kısıtlayıcı değil, tonla veriyor oyun. parayı basana istediği charı da satıyorlar belli periyodlarla.

fe heroes'da da aynı charı gacha'dan defalarca düşürmek gerekiyor güçlenmek için, f2p farm ile güçlenilmiyor öyle. gbf'nin en iyi tarafı o, charı bir kere çıkardınız mı tamam. lvl unlock etme matları standardize ve hemen toplanıyor böyle 217312632517 kere yaptım düşmedi gibi birşey yok buradaki gibi. mayıs'tan beri oynuyorum şahsen, böyle endgame isteyen için çok oynamak lazım ama hikaye görmek, char toplayıp hikayelerini görmek filan efor istemiyor öyle.

yani fgo oynayabilen herkes gbf'de tatmin olur bence aslında. art, müzik, combat filan hepsi tamin edici. diğer oyunlardaki gibi potpuri art yok zaten o bile çok büyük artı. çizeri de geliştirmiş kendini, ilk 2014 çizimleri zayıf, 2015 ve sonra çıkan charlar hep başarılı ama.

denenebilir yani geçmek olarak demeyeyim. pc, tablet, telefonda oynanabiliyor, geçişlerde sorun yok. pc'de oynarken salona geçip tv izlerken farma bırakıp, dışarı çıkınca ara molada telefondan bakabiliyorum filan.
Sosyal ağlarda paylaş

fire emblem heroes acik ara daha iyide iste IS sacmaladi son zamanda

5 yeni karakter ekleyip 3 adetini bannera koydu

https://i.ytimg.com/vi/piSWieLSn18/maxresdefault.jpg

rengini sen seciyorsun bilmeyen icin, eskiden boyle 4 karater ekleyip 3 unu bannerlarsa direk o ay verilen beles char oluyordu bu defa acikta kaldi biri ki ekledikleri en iyi unitelerden biri idi oyuna

ilk banner bir yesil bir mavi ve bir kirmizi unite eklendi, insanlarin beles bekledigi karakter ise 2 adet eski karakter ile ayni bannera kondu ki 3 uniteyi renklere dagitsalardi gene sorun olmazdi. bi dandik kirmizi, bi bu yeni karakter kirmizi oldu. 2 kere 5* summonladim bannerda ve ikiside dandik eski kirmizi karakter geldi :(

https://pbs.twimg.com/media/DMig3PKW4AADMhO.jpg

soyle sacmaliklar oldu ya :(

bide flier takimim icin acil hinoka lazim, iki bannera birden koydular butun orblarim gitti ve sonuc: olwen, tana, ikinci azura, amelia

https://68.media.tumblr.com/2052583f4f3f5bbe3d9cc82ef069ea8e/tumblr_inline_oumtz0FSB71qdhp74_540.png
Sosyal ağlarda paylaş

ben 3 tane hinoka çıkardım atk down olmayan bulana kadar, 250 orb gitti. :/ gerçi en son ilk beleş summonda 5*i aldım istediğim lol. iğrenç yalnız char pvp savaşları da onu da başlığında yazarım bir ara.

bunda resmen şaka gibiymiş event point ama, %200 bonusla yırtınarak 40aplik savaştan 3000 puan filan geldi lmao. 300 kere oynarsan bir bonus 4* ayy lmao. yapamam herhalde zaten gbfde guild wars event var bu hafta. biraz daha denerim daha çok verirse şansa ne ala. gbfde şu kadar farm yapan bedava 5* alıyor be.
Sosyal ağlarda paylaş

bunun esprisi daily gelen questleri max bonus veren charlarla ve CE ile yapmak sam, ap ile grindlanmio bu sefer :( bildigin emiya + okita varsa kazandin eventi cunki okita + support okita ile en efektif yapilio o daily 1 ap lik questler

hinoka 2 bannerada orb attim ama gelmiyor iste, sadece hone fliers icin istiyorum IV bile onemli diil :(

cordelia - summer corrin - elincia - cherche ile ruya takimi yapicaktim ancak en azindan sansim iyi gitti tana geldi, 4 nuker yerine en azindan magic tankliyabilio tana ve IV leri parasiz oynayan biri icin makul geldi hepsinin

cherche ve corrin +ATK/-DEF
tana +DEF/-HP
elincia +DEF/-RES

+atk summer corrin ile zaten butun sansimi kacirdim sanirim, discordda fikir almak isteyince saldiriyorlar resmen :(
Sosyal ağlarda paylaş

Daily questin apsi her gün artıcakmış sona doğru, şimdi skull ve CE leri toplayıp son günlerde dailyden toplamayı beklemek lazım sanırım ama çok kasış yine de ya. Daily haricindeki questlerden neredeyse hiç point gelmiyor 1000 base, bonusla filan birlikte 3-4k civarı 40 ap questinden.

Kısacası karar verin, GBF ye mi başlıyim Fire Emblem a mı? :p
Sosyal ağlarda paylaş

hah işte elincia ilk bedava rollda geldi önceki gün lol. -def gerçi ama neyse artık.

ya okita, nobu, üstüne bonuslu diğerleri ile yaptım onu gene 30k civarı birşey verdi yani hepsini öyle yapsan gene 500k filan taş çatlasa o da yani. 40aplik 3k veriyor en zoru bile şaka gibi. sizden summon char alıyorum da öyle yani. yüzlerce kere yapmak lazım gene. neyse guide filan bakıcam daha kestirme yolu varsa ne ala.

ya ben gbf derim şahsen ama jrpg vs srpg, eski tarz final fantasy gameplay vs basitleştiirlmiş fire emblem, hangisini istersin ona göre karar ver gameplay olarak çünkü çok yapacaksın ikisinde de onu bundaki gibi. ama gbf gachası ve ap sistemi en rahat, 6 aydır ap bitti oynayamıyorum dediğim bir kere olmadı. bir de story namına gbf ikisinden çok daha iyi, feh’te story sıfır zaten kim yazıyor merak ediyorum. bütün charlar portaldan geçiyor geliyor filan hots tier.

ama deneyebilirsin hepsini yani, ben de neymiş bakayım dedim 6 aydır bağladı kendine. birisi dese inanmazdım yani, deneyim edince anlıyor bazen insan saracak mı diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...