Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

4* lara gore gayet iyi (ilerde dusuyor) + oriondan fersah fersah iyi, gil kadar iyimi? diil tabiki

servantin gucunu belirliyen sirf statlar degil bu oyunda, starlar statlari ve max leveli belirliyor ama servantlarin skill kitleri cok iyi

bes para etmeyen 5* servant da var birsuru, kendi basina graillanmayi hakeden lancer chu da var ama ve 5* cogu lancerdan daha iyi kiti yuzunden

nero iste 3rd interlude ile GUTS aldimi ikinci buffi ile solo olum makinasi oluyor, emiya gene ubw interlude sonrasi sahane ama 3. skillin buffinida aldimi canavar oluyor kiti cok iyi cunki

birde bond level maxlayinca gelen CE ler deger biciyor baya, herkul iste 5* berserkerlarin cogunu eziyor bond CE geldimi, 3 kere CE den 1 kere 3. skillden guts alip kalkiyor, mashu ile comboladimi olmuyor direk ki zerkerlar icin korkunc bisi bu :p

oyunda pvp olsaydi milletin en agladigi servantlardan biri olurdu heracles (merlinden sonra)
Sosyal ağlarda paylaş

garcherimi kullan (:P) > (5* moonlight fest event CE) > 5ap lik event spamla, butun servanlarina verebiliyorsan bonus veren CE den takarak yap

200 special toplayip event questleri acip bitirdimi 500 dangoya 5*CE den al henuz almadiysan veya dusmediyse, 5ap lik questi spamlamaya devam et :P

cidden 5ap lik questi spamlamaktan ibaret bu event :D CE ile maximize ediyorsun anca

%100 bonus veren gacha dan gelen CE kumulatif degil, moblardan 4 dango dustu ise ve elinde +3 veren varsa (3+4)x2 = 14 degil (4x2)+3 = 11 geliyor ne yazikki

nerofest gibi elzem bisi yok cok sukur, statueler zaten 20-20 oldu bende assasin ile rider ve martha talon istediginden ve butun servanlarim neredeyse talon beklediginden upgrade edemiom :( duzgun assasin ise 5*lar haric oyunda yok, acik ara en kotu class su oyundaki zaten

rider statuelerde gereksiz bide, kintoki ve saber alter gelicek en iyi 4* riderlar ve ikiside statue istemiyor eventten hediye olduklari icin.

quartz harcamaya degicek tek rider ozi ve 1.5 sene filan surer gelmesi :P isthar da ayni sekil ki ozi kadar iyi degil

archer statueleri toplayin ama, classta upgradelemeye degen cok fazla servant var dusmesede

tfw

http://i.imgur.com/V6nYkUF.png
Sosyal ağlarda paylaş

Event CE veya bi ihtimal Orion düşer diye 3-4 tane ticket kullanıyim bari dedim.

İlk tickettan 2. Jeanne'ım düştü.

Alınmıycam, gücenmiycem, isterseniz gönlünüzce sövebilirsiniz :p

Gerçi NP boost u pek işe yarayacak bir şey değil sanırım, saklasam mı sonraki eventlerde rare prism için bi tane 5* yakmak gerekecekmiş diye bişeyler okumuştum sanki?

Gerçi Jeanne da yakılmaz ama...
oh wait...
Sosyal ağlarda paylaş

3 tane daha lazım ondan nasılsa ama gz. (:P) ben hala mordred vs'ye saklıyorum 3* tiplere muhtaç kalmama rağmen. gerçi pek oynayamıyorum artık da çünkü combat sistemi meşakatli, düz 5ap farmingi bile autoya filan bırakamıyorsun. daha zorlu şeylerde de oturup uğraşmak gerekiyor filan, gbf'den vakit kalmıyor zaten artık. kancolle'de bile summer event başladı da istediğim gemiler olduğu halde bakamıyorum ona bile. dango event de albenili gelmedi, başını oynadım öyle kaldı şimdilik. belki archer piece için uğraşırım ancak. o kartların peşinde koşmam yani nero kartına bile uğraşmamışken.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun %90 ı filan hızlıca material farmlamak olduğundan Jeanne ve Waver a burun kıvırıyorum bazen, keşke bunlar yerine Altera/Gil/Vlad filan gelseydi rahat rahat material farmlasaydım diye.
Farm questlerde de damage ın büyük çoğunluğunu support servantlar vuruyor zaten. Bunların yerine benim de bi tane dps servantım olsaydı keşke diye söyleniyorum.

Ama ne kadar yanıldığım Orion questi gibi questlerde belli oluyor. Sonra da Jeanne ve Waverın ayaklarına sarılıyorum affedin beni aklım başımda değildi saçmaladım ühühühüh diye :p
Sosyal ağlarda paylaş

son gold caster tokeni hala dusmedigi icin waverim guduk kaldi, hep seninkini summonliyorum :D

gil icin kasarken dancealot geldiginde burun kivirdiydim oysa farm icin en iyi servantmis be :D waverla tek turn NP chargelayinca aoe np ile dagitiyor direk

herkul-waver-lancelot oldu main gurup, cok nadir degisiyor. neronun, emiyanin filan yuzune bakmiyorum 3rd ascension kasmis olmama ve favorilerim olmasina ragmen lol
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da Jeanne için caster monument lazım, çıkmıyor nasıl olsa diye assassin monumentleri de Hasana yedirdim. Güzel bi assassin çıkarsa şimdi çok pişman olucam ama yine de iş görür herhalde ya.

Jing Ke vasat, Sasaki 1*, hem de daha iyi gözüktü gözüme.

Pek işe yaramıycak gerçi ama işte crit build yapasım var en iyisi bu sanırım şimdilik.
Daha da önemlisi Rider servantlı questlerde assassin lazım oluyordu, bundan sonra direkt ver görevi 31ciye.
Sosyal ağlarda paylaş

Sumanai cidden çok gereksiz bi servant ya, aşırı tırt. Niye 4* yapmışlar ki bunu?

D'eon da kasmaya üşenmezsen eğer 3. ascensionda taunt skilli var tank olarak bayağı işe yarayabilir ileride, ama monument yedirmeye değer görmedim şimdilik. Eğer ileride fazladan birikirse düşünebilirim.

Kintoki eventi geliyormuş yanında diğer 5*lar için de drop rate artıcakmış her gün başka servant rotation.
Kintoki+Altera gününde bütün quartzları gömesim var.

Bir de Jeanne'ı ascendliycem diye elmaları bitirdim, eventlerde pişman olmam umarım. Gerçi bu eventte farming yok, daily 1/2 ap cost eventi, ama önemli bi farming eventi gelirse üzebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Eventler kısıtlı zamanda max. miktarda farmlamak gerektiği için elma lazım olur dedim ya. Monument için daily questler haftada 2 defa var işte ona elma harcamak şart değil ona rağmen harcadım diye üzülür müyüm diyorum. Normal farming için half AP sadece biraz hızlandırıyor işte.
Talon filan da hiç farmlamadım yalnız. Waver için gerekli olanları farm eventten düşürmüştüm, Talon için de sonraki eventlerde bi ara düşer herhalde diye bekliyorum :p Waverın skillleri için caster gem filan da gerekecek bol bol.

Yalnız Jeanne 90 oldu interlude filan gelmedi, NP upgrade questini açmak için ne yapmak lazım? Bond level filan mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...