Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Bond level da 5, o kadar fazla istememesi lazım diyorum da sanırım ilkini yapıp unutmuşum, NP upgrade questi 2. interlude olarak London dan sonra geliyormuş :/
NA serverında London ne zaman açılır diycektim de daha Okeanos yok ortada.
JP serverında oyun Temmuz sonu 2015 te çıkmış, London Aralık sonu 2015 te gelmiş. Tam 5 ay. NA serverına çıkalı 2 ay filan oldu sanırım. Tabi biraz hızlandırsalar da 3 ay beklemesek güzel olurdu. Eventler de aynı gidiyor sanırım ama onlar belli bir tarihe sabitlendikleri için olabilir, updatelerin daha hızlı gelme ihtimali var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Kintoki+Altera drop rate günü gelmiş, 60 quartz + 8 ticket gömülür mü?

Vlad da iyi gerçi de Kintoki de berserker gerek olmaz ona (sanki düşecekmiş gibi konuşuyorum ahahahah patlıycak bütün o quartzlar kesin, ama bi ümit işte)

Quartzları saklamaya değecek daha iyi bi servant gelir mi yakında? Yoksa gömiyim gitsin mi?
Sosyal ağlarda paylaş

NP Damage boostu var işte, herşeyi tek NPde indirebiliyor. Damage NP servantım olmadığı için fazladan kullanamıyorum ama olsa onları da boostluycak tabi.

Bir de Max.Bond kartı olarak şu var, yetmez mi?
(Gerçi aynısı Arturia'da da var ama yine de en iyi bonus filan herhalde)
said:

Eternal Solitude
If equipped to Attila,
Increase attack of all allies by 15% while she's on the field.
Sosyal ağlarda paylaş

hemen hemen butun servantlarin bond CE leri bole zaten :p

japonlar guncel updateler uzerinden yaptiklari bir tier list var iste, kabaca soyle

http://appmedia.jp/fategrandorder/96261

https://i.imgur.com/VOuOpwR.png

https://i.imgur.com/CCqJuxE.png

https://i.imgur.com/jNl8LCz.png

https://i.imgur.com/MwiSgqB.png

saber sinif olarak zatej en iyilerin kumelendigi bir class :p altera skillseti ile baya gereksiz, beles oyuncu icin degmez

london ile jack gelicek misal, oyundaki tek iyi assasin filan olabilir jack. jeanne alter iste gene broken baya onunda gelmesine az kaldi

alteraya harcanmaz ki zaten story bannerda oldugu icin gidip horny man dias rollarken yirtik dondan cikar gibi cikabiliyor :p
Sosyal ağlarda paylaş

Jeanne alter az mı kaldı?
Wikide Da Vinci eventiyle geldi diyor o da Nisan 2016 da başlamış. Japonyada 2015 Temmuz sonunda çıkmadı mı bu, NA'dan tam 2 yıl önce? NA için aynı event seneye nisan ayına gelmeyecek mi aynı şekilde? Şu ana kadar olan eventler aynı geldi sanırım.

Wikide eksik bilgi filan mı var?
Ya da şöyle soruyim: NA serverı için gelecek event listesi/takvim filan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

tamam dogru ben yanlis hesapladim yazarken :P

NA dakiler simdiden sasti sira, jeanne banneri erken geldi misal ve mangayi ingilizce cikarmadan hannoji (okita) gelmiycegini soylemisler gecen gun ki yilbasindan sonra geliyordu o. ayni sekil extra ccc de gelmiycek dediler

karman corman su anda ya, kafalar karisik. patchlerden tahmin etmeye calisiyorlar. tamomo cadilar bayrami gelicek sanirim bi ondan birde okeanos ile beraber gelicek drake den eminiz
Sosyal ağlarda paylaş

E yine de beklenicek mecburen tabi.
8 ay quartzları harcamadan tutup sonra hiçbirşey çıkmazsa telefonu kırarım ama :p

Manga çıkmadan gelmeyecek dediğin Okita eventi beleş Nobunobu verdikleri event di mi? Onun gecikmesi kötü ya, bana sağlam bi archer lazımdı.

NA sürekli 2 sene geriden takip edecekse çok kötü yalnız, pat diye hepsini dökmeseler bile gıdım gıdım yaklaştırmaları 1-2 senede aynı duruma yetiştirmeleri lazım kesinlikle. Yoksa hiç çekilmez.

Servantlarda da Tamamoyu es geçerim herhalde, Waver varken başka supporta gerek yok sanki (Merlin hariç. Merlin öküz. Merlin hayvan.)
Gerçi Waverı o en uber servantlar listesinde en tepelere koymaları da abartı sanki, tamam buffları filan çok sağlam da o kadar da değil yani.

Drake'e hiç bakmamıştım, o da güzelmiş. Waverla combolayınca instant NP çakmak filan hoş olabilir. Ama o da quartz gömmeye değecek birşey değil sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Waver ve merlinin ozelligi takim kurma olayini ignore ediyorsun, hizli farm ve berserkerlara zart diye np vereniliyor vs. cheat mode bu ili servant, merlin NP ile eziyor ama waverinki cop diye.

Onun disinda oyun takim kurma uzerine, kart balance edicen iste quickmi gidiyim yoksa buster mi akiyim vs. tamomonun cok guzel buffladigi sinerjisi olan servantlar var nero gibi ama waver varsa f2p oyuncuya luks altera kadar gereksiz olmasada :p

Eventleri hizlandiramazlar cunki patch cycle i ve banner durationlar belli, herkes f2p oynamiyor para kazanmalari lazim ki bannerlar overlap ederse facia oluyor

Gene data patche bagli, okenaos gelmeden drake gachaya girmiyor, 3 starlar icin hile oyle. Aniplex japonyadaki tecrubenin aynisini sitiyoruz dedi zaten ki cindeki surumde asagi yukari ayni gidiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Eventlerin belli bir zamana sabitlenmesi normal hadi, özellikle halloween newyear moon fest gibi eventleri oynatamazlar tabi.
X Million Download/Like gibi eventleri oynatsalar iyi olurdu. Honnouji, Da Vinci gibi eventler neye bağlı bilmiyorum, ama tabi onları da biraz erkene çekseler keşke :p

Ama Story progressionı gıdım gıdım erkene çekmeleri lazım kesinlikle. Okeanos'u 1 ay erken salsınlar mesela, London 2 ay filan derken yetiştirseler. Çakışmalar filan planlanabilir, sürekli event yok sonuçta, boş kalan bir sürü zaman aralığı var oralara kaydırılabilir.

Hem P2W ci kitleyi bu şekilde sağabileceklerini de pek sanmıyorum. Yani ben para verecek olsam Jeanne Alter, Ozy, Merlin gibi servantların geleceğini bile bile şimdiki servantlara para yedirmezdim mesela.
Bilmesek neyse de, bile bile powercreepe kurban gidecek servantlara para yedirmek saçma bence. Ha tabi NP5 Altera görmedim mi, gördüm (sürekli support olarak çağırıyorum hatta^^). Ama playerların çoğunluğu sağlam servantları bekleyecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

beklesin hani sorun degil adamlar icin :P jp de oyniyanlar baya memnun hatta pacing ayni diye seviniyor baya millet. sirf powerplay icin oynamiyorlar hani adamalra en cok parayi kazandiran kitle servant koleksiyonu yapiyor :P orion NP5 kasmak icin yuzlerce dolar firlatan adamlar icin kotu birsey hizlandirmak. biz balinalar icin mamayiz her zamanki gibi :p

xmillion download gibi eventleri yapiolar iste, patch cycle i bozmalari lazim dedigim gibi. su anda gayet stratejik gidiyor, event 1 hafta bosluk - event seklinde ki ben bile yoruldum baya ki hos sen beles quartz ile merlin/ozi rolla diye paranin asil geldigi yagli balinalari shaftlamazlar :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Arturiayı şu verdiğin listenin en altına atmışlar, onu 5* saymıyorum :p
Vlad çok iyi ama.

Ayrıca katılıyorum, bi summonluk quartza 90 tl vermek mümkün değil. Direct buy filan olsa bile fazla derdim, bi de 90 tl vericem Sumanai filan çıkıcak. Kesinlikle imkansız.

Material grind de heyecan değil artık, hatta heyecanın tam antisi filan bile denebilir.
Önceden hep AP dolmuş boşa gitmesin diye her fırsatta oynardım, şimdi amaan sktir et nasıl olsa düşmeyecek diye üşeniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Arturia Alter(4*) Arturiadan(5*) daha mı iyi yoksa bana mı öyle geliyor? Bazı skilleri statları bir gıdım daha az ama NP si çok daha güçlü.
Artorianın NPsi 300% dmg, Alter 450%.
Artorianın interlude sonrası bile 400% oluyor.

Neronunki 450% ama Art, Artorialar Buster. Buster damage +50% NPlerde de geçerli mi? Chainlerde farklılıklar filan vardı belki NP card tipi de etki etmiyordur deneme imkanım olmadı. Yoksa Artoriayı kenara atıp Neroyla devam ediyim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ipad'de oynuyorum, na hesabı açmıştım fe heroes için zaten. support'a yazdım filan çözemediler, öyle kaldı oyun. hesap sistemi de olmayınca reinstall da edemiyorum save gidecek diye uyarıyor. update etmeden oyuna da sokturmuyor. apple'ın ayrı, bunların ayrı boyu devrilsin. 2017'de çekilen eziyete bak, 1987'de bile saveleri ayırabiliyorduk.

app store update tuşu çıkarsın diye keyfini bekliyorum. dün update edilmiş görünüyor ama store'da open seçeneği var sadece. şuna para harcamış olsam resmen havaya uçmuştu.

şu mesajı gönderdikten 5sn sonra yeni mail attı support save recovery için soru soran, ben de şimdi baktım update çalışıyor nihayet. son birkaç saatte düzeltmişler demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

ios 11 yukledinmi? bende tr hesap ile git us hesap arasi gitgel surunuyordum ios 11 de nihayet store u ayri region device i ayri hesap yapabiliyorsun, cokta hizli degisiyor yukardan. update bendede cikmadi ugrastim aldim ama

ios app de sorun var bu arada, banada aynisi olup durdu cozumu telefona gecirmekte buldum ki oyundan soguma nedenlerimin basinda geliyor. kitlendigi zaman supporta uzun uzun friend list vs atiyorsun binding code veriyor yeni

elinde kodun varsa androide gecir hatta emulator filanda kullanabilirsin pc de sanirim kirmadilarsa gene destegi

apple in allah cezasini versin net o ayri
Sosyal ağlarda paylaş

evet ios 11.0.1 yükledikten sonra ilk defa oldu bu sorun zaten, ondan şüpheleniyorum hatta. gbf için jp, feh & fgo için us, diğer appler için tr hesapları arasında dönüp dolaşıyorum. neyse ki gbf app'i çok sık güncellemeleri gerekmiyor.

gbf pc'de oynuyorum browser üzerinden de android emulator ile uğraşasım gelmedi öbür oyunlar için ya. hardcore oynamak gerekmediği için real-time insanlara karşı yarış halinde, yetiyor dokunmatik kontroller.

gerçi fgo'yu bayağıdır günlük ödül alma harici açmıyorum aslında, dün o chain de patladı meh. mordred, brynhildr, arthuria çeşitleri filan ekleneceği zamana biriktiriyorum. hoş gerçi beni bayan 2 berserker ile token farm oldu. tiksindim resmen hönkürmelerinden, sevmediğim char zaten powerplay için aldım. aynı char sadece 1 kere alınabilseymiş bari takıma, 3 kişi takım zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kastettiğim kendi grubumdaki adamın aynısını support olarak da alabiliyorum, 3 kişilik grupta ikisi aynı oluyor. Oyunda varyasyonu öldüren birşey minmax yaparken, story oynarken yapmıyordum da 100 kere aynı daily eventi bitirmek gerekince efektifliğe göre seçiyor insan bir noktada, sonraki nokta da baymak işte hele o karakter de bayık olunca. Bir de bazı artlar iddialı kötü maalesef, mozart, sezar filan kim çizdiyse iş bulamasın şu sektörde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...