Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Güzel, güncel bir progress guide filan var mı? Questi bıraktım side questlere dadandım 1. sini bitirdim de mesela bundan toplayabileceğim her şeyi toplayıp öyle mi 2. sine geçeyim, maine mi devam edeyim çoook fazla farmlanacak şey var hangi birine baksam şaşırıyorum.
FGO böyle değil exp cardları toplayıp basıyorsun party yi oluşturuyorsun. Bunda 500 tane questi önüme atmışlar, mal mal bakıyorum ^^

Bir de noob guildi filan var mı? Crew bonusları filan var sanırım, böyle çok kasmayan sırf bonuslar için bi guild lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

https://gbf.wiki/New_Player_Checklist
https://gbf.wiki/Basic_Grids

bu ikisini kesin oku, basic grids özellikle oyunda nelere odaklanman gerektiğini anlatacaktır farm namına. f2p için omega gridler tek makul seçenek, bunları toplayacaksın ilgili bosslardan. event, side story vs bunlarda omega item bulunmaz, ama filler veya main hand toplanır. o yüzden herşeyi toplamaya abanma storelarda, spesifik itemlar hariç. bu linkleri okuduktan sonra starter kategorisine de bir bakarsın.

wiki son derece kapsamlı ve elzem bilgilerin hepsi var, event vs geldikçe hep sayfasına git, new players section olur neleri almak laızm vs diye. side storyler için de vardı sanırım.

newbie olarak en birinci öncelik bedava charları olabildiğince toplayıp element spesific monoblok takımlar yaratabilmek. fgo ve fehteki gibi karışık element encounter neredeyse hiç yok bu oyunda ve on element savaşabilmek en önemli şey. rainbow metaya geçildi zaten, on element savaşmaya ekstra durable yeni bosslar filan. her elemente full takım ve weapon grid lazım, oyundaki ana olay bu başarı için artık.

ilk iki linki okuduktan sonra spesifik sorun varsa onu cevaplayayım çünkü dediğin gibi git şunu yap demek zor. ilk hangi element takımını tamamlayabilmişsen onun omega silahlarını toplamaya başlamak ve mümkün olduğunda onun magna bosslarını hostlayabilmek daily olarak güçlenmenin ana formülü. çünkü günlük host limit var bosslar için.

son link çıkmadı dandik forum sağolsun, wikinin solundaki new players bölmesindeki linklerde bilgiler var bayağı. sorun oldukça onlara bak, yoksa buradan sor görünce yazarım. başlık açarım sonra madem burada karışmasın. :p

guildlerde 30 kişi gibi çok sınırlayıcı bir limit olduğu için bizim crewa alamıyorum maalesef şu anda çünkü rank limitimiz var guild wars nedeniyle. wiki discordda crew ilanları var, oradan birilerine katılabilirsin. girmek, çıkmak sorun değil o yüzden dert etme gir birine şimdilik. sadece günlerce aktif olmayan oyuncular genelde atılır limitten ötürü fyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Beginner's Draw ı alıyim diyorum, oynarım ben bunu FGO kadar olmasa da.
Use Ticket kısmında 10 sayfa var, JAlter filan dahil. Accountu açış tarihime bağlantılı ya şimdi bana bunu aldırıp sonra yok bunlar limited diyip aldırmamazlık yapmaz di mi?

Yalnız Tier listteki Summer Zooey filan yok, summer event için limited herhalde ama JAlter ı da aynı tierde koymuşlar. Bir de Yodarha çok iyi diye birşeyler okudum filan, pek karar verebilmiş te değilim aslında. Jeanne ve JAlter arasında gidip geliyorum ama oyunu kıran daha iyi bir character var derseniz onu tercih edebilirim.
Şuradan seçmeye çalışıyorum.

Ya da işte şimdi tamamen bırakıp rerolling için iyi bir eventi bekleyip baştan başlayabilirim belki. 3 ticket rollayıp tekrar denemek zor gerçi, ama hiç yoktan iyidir ^^
Sosyal ağlarda paylaş

1m tier çok kolay, 6m tier aşırı zor geldi. 15 turn şansa bala hayatta kaldım, 1m olanı faceroll bitiyor ama.
Gerçi event CEleri topladıktan sonra 6m de kolay biter herhalde. O zamana kadar 2. queste dalmak lazım sanırım.

Waver-Tama-Vlad combosu mu denesem 6m tier için?

Bu arada aynı herifin bir başka videosu.
Aynı zamanda "1 Merlinden daha OP ne var?" sorusunun cevabı da videoda saklı.

https://www.youtube.com/watch?v=rfZMzDFtk1o

https://www.youtube.com/watch?v=ZZokoYsDDoI
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu açamıyorum bile bugün, downloading %0'da takılı kaldı bir saat sürdükten sonra pp update. gbf, feh hepsi aynı. gene canına okudular galiba yurtdışı çıkışlarının. aynı çile 2 hafta önce de olmuştu offf of...

telefonun 4g'sini hotspot yaptım da öyle açabildim oyunu, login bonus gidecekti az daha hay lanet.

eh bu event büyük eventmiş, ben geçen seferki challenge event gibi 5 günlük hafif birşey sandım. neyse amerikayı skipleyerek geçiyorum sonra bakarım curnalden.
https://imgur.kageurufu.net/ofYcpiY.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya, güzel event. Çok aşırı grinding yok biriktikçe BPyi gömüp geçiyorsun. GBFe zaman kalıyor :p

DMG için 15 turn yaşayabilirsen sayıyor. Sayaç var yukarıda.

2 defa denedim, 1.5m filan yapabildim en fazla, ikisinde de en son servantımın gebereceği noktada 15 turn limitiyle kurtardım ahahahah ^^
Daha da denemem. Rerun gelince Merlinlerle ağlatırız hıncımızı çıkartırız :p
Şimdilik sırf 1m yapıyorum, yetiyor.

Bir de 3BP questinde 1.5M dmgı aşmadığın sürece ona kasmaya gerek yok zaten, 2 BP=1M dmg'a eşit geliyor. 1M questi de 2x Waver + JAlter la 1-2 turnde bitiyor tek CEyle bile.

300M DMG itemları max. CElerle bile çok zor. Community eventin de biteceği yok gibi.
Ama 100m totali rahat geçerim, ondan sonra koparabildiğim kadar bonus toplarım işte. Ama bu event için tek hedefim Heartların hepsini toplamak (o bile yetmiyor gerçi, topu topu 10 tane koymuşlar ama yine de iyi)
Sosyal ağlarda paylaş

instagib atıyor geciktirsen bile iki kere, zerker olmasa boss dayanılır ama dayanacak bir durum yok en azından benim için. celer de dmg verdiği için sadece anlamı yok yani o bakımdan.

aptal bir event çünkü aynı bossu yüzlerce kere yapmak üzerine kurulu. rehber vslere ihtiyaç duymadan oynanabilsin derken derinliği sıfır hale getirmişler. hayatta duramayınca anlamı da yok 1m dışında birşey denemenin. neyse yapabildiğim kadar baymazsam yaparım 1myi artık.

utanmadan lvl90 yazmışlar bir de, lvl100 rahat.

gamepress yazmış zaten sadece op servantlar üzerinden dönen, oyunun sorunlarını öne çıkaran bir event.

30k puanla bir ce bile çekemedim zaten gourd bonus da yok tam facia.
Sosyal ağlarda paylaş

6M de mümkün de Merlinsiz öldürmek mümkün değil sanırım. En azından onunla ilgili bi video göremedim. Belki CElerin hepsini toplayınca yapılabilir, bi tekrar deniycem ama öyle bile zor.
Stall teamla oynamak gerekiyor 15 turn, o da dmgı kısıtladığı için DMG/BP ratio açısından pek efektif değil, üstüne bir de 15 turn micromanagementla uğraşıyorsun.
O yüzden uğraşmaya değmez diyip 1M e dalıyorum.

Sırf OP Servant demek te doğru değil, partyne bağlı. Şu var mesela adam sırf 2 star servantlarla yapmış (2m dmg, 15 turn stall)
https://www.youtube.com/watch?v=TmaihzxdYAQ
Sosyal ağlarda paylaş

ben hiç bulaşmıyorum artık ya 6m'ye, ce'leri dizdim bir milyonu yapıyorum artık ne kadar olursa. senin jalter, benim jalter, benim jeanne, 3 jeanne dövüyorlar lol.

olacak gibi değil çünkü ilk turn'de 10k crit vuruyor kafasına göre yani ce ile engellenebilecek birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim party Waver(Support)/AoE Damage(TamaCat veya ArturiaLancer)/JAlter/Waver/Mash/Hasan

1M Partysinde bir tek backlinedaki Waverda Party DMG CEsi var AoE NPnin mobları öldürmesi kesinleşsin diye, geri kalanları Gourd Bonus CEleri(Support Waverı da gourd CEli seçiyorum)

6M Partysinde herkeste Damage CEsi.

İlk fightta NP dolduruyorum 2 Waver olduğundan 30% filan yetiyor. 2. fightta bütün buffları basıyorum, Waverları eva plugsuitle değiştirip bir daha basıyorum. Buffstacking FTW
Sonrasında Arturia NP/JAlter NP/JAlter Buster.

1M tek turnde geberiyor.
6M den de bufflar bitene kadar 3-4M filan indiriyorum. Sonrasında JAlterımı dövmezse azar azar geri kalanı da bitirebiliyorum. Yoksa gg. O zaman iş Mash ve Hasana düşüyor, 15 turn hayatta kalmaları gerekiyor. Pek olmuyor tabii, bayağı şansa kalıyor iş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...