Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Cidden LB Lily CE si ve 1 de Star of Artoria ile bayağı rahatladım ben de. Scathach ı farmlayabilmeye başladım heart düşme ihtimali var diye. Hem de 7k mı ne Artorium geliyor.
Chevalier i ascendlemeye üşeniyordum hep, sonunda 3. ascensionu yapmak zorunda kaldım ^^ Neyse event te phoenix plume da var bol bol, problem olmaz herhalde.

Ama son queste hala girişemedim. 2. 3. Star CE sini bulup öyle denerim herhalde. Düzgün dps caster yok.

Item bonus drop ta çok şart değil store u kurutmaya niyetli değilsen. Asıl gerekli şeyler Artorium rewardlar. Zaten ileriki questlerde item droplar 7-8 li filan geldiği için +1 +2 drop çok ciddi fark yaratmıyor. Önceki questleri farmlarsan fark yaratır tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

EliCaster var Nursery ye gelene kadar da aynı işte, hem 4*, hem de single target değil. Pek işe yaramıyor yani. Xuanzang gibi bişey lazımdı bu event için. Tek atardık UHZ ye :p

Bi tane grailli Medea vardı listemde, onu kullanırım diyordum gitmiş Lily koymuş slota. Tam eventine denk gelmiş last boss Assassin, en lazım olucak servantı koymayı bırakmış Lily koymuş fazladan FP gelir diye de o herkeste var zaten asıl CE yi Medea ya verip All slotuna koysa asıl o zaman deli gibi FP yağardı adama. Durup dururken sinir oldum.

3m HP de çokmuş ama Lancersa problem değil, Scathach i rahat dövüyorum artık ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen ya. Halloween event ne güzeldi. En üst questleri farmlamak yetiyordu. Diğer eventlerin hepsinde düşükten yükseğe gidiyor. Kimsenin işine yaramaz ki o, çok salakça.
Stat kartlarını kasıyim diye biraz kasıyim dedim, 7-8 tane filan düşüyor, hem de 20 AP, farmlamak ta imkansız yani.
Artorium rewardı filan zaten rezalet, vazgeçtim sırf Scathach kesiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu evente yetemedim ya, diğerlerinden kat kat daha grindy. Diğerlerinde makul sürelerde oynayarak bitirilebiliyordu çok rahat, bu imkansız, ciddi ciddi işi gücü bırakıp grindlemek lazım.
Her gün farmımı yaptım dailyleri eksiksiz yaptım ona rağmen 1.72m de kaldım, 280k daha lazım. Onun için de scathach i 30+ kere filan daha farmlamak lazım yaklaşık olarak.
1,75m yapıp prismleri alıyim bari, ondan sonrasını boşvericem mecburen.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 1.2mde bıraktım, istediğimden fazla bile oldu hatta. saber lily tamamlamaktı maksadım, alabildiğimi de aldım. ama bayık yani ne diyim, event saber wars, son iki bölümün üçü saberlara bonus vuruyor lol. xp kart kovalarım half ap başlayınca yarın, lvl lazım bayağı charlara.
Sosyal ağlarda paylaş

meh, gaza gelip brynhildr banner'a 180 quartz ve 15 draw harcadım, yeni servantlar 4* sadece.

yalnız nasuverse yazarları batı avrupa ve doğu asya dışında bayağı bihaber mitoloji ve tarihten sanki. fransız cellat filan varken bir tane türk yok topkek.
Sosyal ağlarda paylaş

Valentine 10.2.2016da olmuş KnK 25.2.2016 da.
Eğer sıralamayı değiştirmezse Valentine önce gelir.
Nero Bride pek cazip değil ama Jack gününde elim kayabilir.

Türk konusunda da Türkiyede bile popüler değil ki o hikayeler. O kısmen bizim tırtlığımızın, kısmen arap istilasının/asimilasyonunun sonucu.
Mitolojiler de aynı şekilde, Kelt, İskandinav, Mısır, Sümer, Japon filan dünyanın her yerinde sorsan iyi kötü bir cevap alırsın, Türk mitolojisini Türkiyede bile sorsan alacağın cevaplar çok kısıtlı olacaktır. Deli Dumrul? Keloğlan? Manas belki.

Tarihi karakterler desen o da pek mümkün değil, yani çok önemli kişiler var tabii de Servant konseptine uyan karakter pek yok. Sword of Mars için Alterayı koymuşlar, oyuna Atatürkü koysan Noble Phantasmı ne olacak mesela? Class ı ne olacak? FSM? Süleyman?

Tarihi kişilerde NP konusunda daha gevşek davranabiliyorlar diyebilirsin tabi, Drake, Tesla, NobuNobu, Fransız Cellat filan gibi. Ama onda da o kişinin bir konseptle direkt olarak ilişkili olması gibi bir durum var.
Tam ifade edemedim ama Drake'in kaşif olarak değeri var. Tesla zaten kahramanı geçtim tanrı diye tapılası bi adam. Sanson random bi cellat değil, fransız ihtilalinin celladı. vs. vs.
Türk olarak direkt olarak bir efsaneyle ilişkili olan, mitolojik değeri olan, direkt olarak bir konseptin sembolü olabilecek karakter yok işte.
Sosyal ağlarda paylaş

banner sırasını yanlış koymuş wiki, tarihe göre evet valentine olur herhalde.

çok fazla nobody var bazı mitolojilerden, beowulf hadi meşhur ama literally noname 50 tane kelt lancer koydular, adı sanı duyulmamış adamlar resmen. hani ulubatlı hasan koysalar o tierde tipler. türkleri geçtim ortdoğu, orta asya filan komple yok. haşhaşi koydular işte, 1500 yıllık islam tarihinden birşey yok, galiba apocryphadan biri var işte emin değilim. hani 5-10 servant varken göze batmıyordu da mitoloji ve tarih konusunda bayağı dengesiz roster, japon sunucusunun listesine bakınca belli coğrafyalar ve belli halklar sallanmamış resmen.

isteme meselesi işte, marie antoinettein celladını koyan mehmed 2yi de koyar, hikayeye yerleştirir vlad ile kapışmasını. ama umursamak lazım işte. tesla, edison, da vinci filan bunlara lafım yok zaten ama tırıvırı adam dolu yani.

gidip aynı charın gençliğini koymaları filan onlara girmiyorum hiç, hadi beach versionlar neyse de lilyler filan saçmalık yani.
Sosyal ağlarda paylaş

antik, kayıp halklardan filan ama hep yani. darius var işte o da 300 filminin hatırına tam tipi filan ehu. herkese diversity olsun değil dediğim ama tonla meşhur var hadi mitoloji bir yana tarihten kelt nobodylere gelene kadar.

demin brynhild questini bitirince hadi bir daha deneyeyim dedim, cakkudarippa çıktı. tam neye niyet neye kısmet. darısı başuna ehu. :p
Sosyal ağlarda paylaş

gratz.
Okita+Jack le iyi critlemeler:p

Yalnız servant konseptinde karakterin tarihteki/mitolojideki yerinden çok Noble Phantasmına, Class ına filan daha çok ağırlık veriyor. İstisnaları var tabii, ama işte karakterin tarihi değeri/önemi 3. planda.
Noble Phantasm sayılabilecek bir artifacti varmı
Herhangi bir class a atanabiliyor mu? Örneğin Saber olabilecek kadar kılıç yeteneğiyle ünlü mü? Büyücülükle arası var mı? gibi.
Bir classla ilişkilendirilebiliyor olmaları şart yani. Vlad mesela ya Dracula efsanesi yüzünden Berserker, ya da kazık yüzünden Lancer. Sanson tarihin ve devletlerin dönüm noktalarından birinde kraliyetin cellatlığını yaptığı için Assassin olmuş. Okita, Musashi filan kılıçta aşırı yetenekli oldukları için Saber olmuşlar. Gilles de Rais in sonradan kafayı yiyip kara büyüye bulaşması hikayelerinden filan caster olmuş.
falan filan...

O kelt nobodylerin de hepsinin Noble Phantasm olacak artifactleri var. NP torpiliyle giriyorlar listeye :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...