Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:

o sezonda defansif oynatıyordu ama skor yükünü tek başına yaptığı işlerle çeken bir alex olduğu için göze batmıyordu. yine aynı şeyi yapıyor ama bu kez onun götünü kurtarıcak bir alex yok.

Su mac basindaki santradan topu rakip korner - tac dibine dikip butun takim tam saha presle ileriye cikardi da saldirirdi lan. Ne defansi. Harbiden gram anlamiyosunuz futboldan
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

Biyik said:

hücumda yardımcı olmak mühim değil çok bence.
çünkü ağır kalıp defansla mücadele edip "iyi oynuyormuş" gibi gözükmek bence bir yarar sağlamıyor. adamını ekarte edip gol atabilmek bence orada meziyet. janssen de onu pek yapamıyor.

iyi top tutuyor, gelen topları iyi saklayıp güzel pas dağıtıyor, tek yaptığı şey defansla mücadele etmek değil yani.

ama kıvrak değil, yetenekli değil, bitiriciliği zayıf.
potuk yerine tercih ederim diyeceğim ama potuk'un hızı, dikine oynaması vesaire de çok iyi.

janssen, fernandao gibi forvetlerle oynayınca takım sanki mehmet yıldız'a top şişirme taktiğiyle şampiyonluk kovalayan sivas gibi oluyor.

herkesin pas oyunu oynaması daha iyi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Phyx said:

mokoko said:

o sezonda defansif oynatıyordu ama skor yükünü tek başına yaptığı işlerle çeken bir alex olduğu için göze batmıyordu. yine aynı şeyi yapıyor ama bu kez onun götünü kurtarıcak bir alex yok.

Su mac basindaki santradan topu rakip korner - tac dibine dikip butun takim tam saha presle ileriye cikardi da saldirirdi lan. Ne defansi. Harbiden gram anlamiyosunuz futboldan

çok özlemişim o anı, onu fark ettim. alex'in topu taca atması ve pres!
hey gidi hey.
Sosyal ağlarda paylaş

Phyx said:

mokoko said:

ben pres yapmıyor demedim ki. pres =! hücum

biz o sezon topu sürekli ayağımızda tutup, pas oyunu oynamaya çalışıyorduk. oynayan ayaklar yetenekli olduğu için sezonu şampiyon bitirdik (alex sağolsun) ancak hiçbir zaman hucumcu bir futbol oynamadık. en fazla yaptığımız şey gereken yerde baskıyı arttırmaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

o örneği vermemin nedeni pres = hücum diye düşünmem değil. belki o mentaliteyi hatırlarsın da kafada bir şeyler değişir diye dedim

bak puan tablosu da burda. şuna şike deyin de defansif futbol demeyin rica ediyorum komik duruyor

bakın buradan o sezonun maç özetlerini hala izleyebiliyorsunuz. tek tek bakın. futbol bu kadar da göreceli olamaz yani

hah su inönü deki beşiktaş maçı mesela

http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/ozet/2010-2011/22/besiktas-2-4-fenerbahce-mac-ozeti

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...