Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

valequenta

Öne çıkan mesajlar

sanki 100 senedir ligi domine eder gibi konuşan, barcelona gibi oynadığını iddia eden, kupa için sevmedik diyip kupa görünce kendinden geçen taraftar olduğunuz için öyle deniyor hep. asıl olay yıllar boyunca galatasaray ve fenerbahçenin puan ve başarı olarak altında kalınca birden geldiğiniz pozisyon yüzünden çıldırdınız. sürekli laf sokmaya çalışmalar(hala devam ediyorsunuz), saçma sapan argümanlar falan filan işte. kupa diyince hov hov hov no. diyorsunuz zira yok elde avuçta. ama takımların genel olarak başarıları 2 senelik kesitlerde değerlendirilmez.

galatasaray ile fenerbahçenin başarıları eşit olmasa bile yakındır, o yüzden konuşurken veya laf sokarken hani bi desteğe dayanıyor bu. alışığız yani iki takım taraftarı olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Işte burada su yanlis var. Takimin mevcut oyununu veya ligdeki pozisyonu ya da atilan puan farkini konusmak, ovmek, abartmak, bunun üstünden dalga geçmek için 100 yil ligi domine etmeye gerek yok ki..

Mesela bir Besiktasli cikip "zaaaa 30 puan fark attik" dediğinde cevap "siz once x sampiyonluk daha kazanain" olunca burda komik duruma dusen ya da antipatik olan nasil Besiktas taraftari oluyor ki ??

Futbol günlük yasanan bir sey, ekstrem bisey olmadıkça bir maçın dalgasi 2 gun surup geciyor.. kazanilan sanpiyonlukta rakiple dalga gecmemiz icin x sampiyonluk daha almamizi bekkiyorsaniz size kotu haberlerim var...

Olay bence 2 takimin da futbol olarak Besiktas'in cok gerisinde kalmis olmasi ve 2 takim taraftarının da bunun farkinda olmasi ve ufak bir cekememezlik bence.

Hamzaoglu şampiyonluğunda bile Bilic Besiktas'i daha iyi top oynuyordu..
Sosyal ağlarda paylaş

dalga geçerkenki üslubunuz zaten 100 yıldır ligi domine eder gibi dediğim. tabiki laf sokup dalga geçeceksiniz ama çok yanlış üslubla yapıyorsunuz bunu. olayın özü bu zaten.

o kadar sene altta kalınca ilk şampiyonluğunuzda her tarafa o 10 yılın acısını çıkarmak için gereksiz ve yanlış üslubla saldırdınız. olay bu abi yoksa, siz çok ponçiksiniz biz abartıyoruz değil olay yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar hep karşılıklı iste, durduk yere olan seyler degil.

Sen rakibin zor durumdaki haliyle "para komidinin üstünde" pankartiyla dalga gecmeye calisirsan o takim ayaga kalktiginda bunu burnundan getirir..

Yine avrupa'dan elenmelerde fener resmi siteden "köy takimina elenen..." diye wciklama yaparsa koy takimina elendiginde dalga gecme buyuk olur, uslup da ona gore kotu olur.

Ya da penaltilar ile eğlendiğimiz macin ertesi sabahı uefa kupasi paylasirsan tahrik amaclı, sampiyon olunca misli ile cevap alirsin

Futbol etme bulma dunyasi ya. Kimse nazik nazik konusuyordu da karsiliginda cok ters uslupla cevap almadi yani.

Yarin siz sampiyon olursunuz son 2 senedekinin 2 katini yaparsiniz sebep olarak da son 2 seneyi gosterirsiniz "siz daha beterdiniz tinerciler" diye sdfsfs
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada olayın çekememezlik olmaması galatasaray ve fenerbahçenin aynı anda kötü olması. birinden biri iyi olsa diğer takım fenalara girerdi direkt. beşiktaş şampiyon olması hafifletici sebep oluyor iki takım taraftarına da emin ol.

son olarak şöyle örnek vereyim; o sizin rica ederek aldığınız iki şampiyonluğu ne galatasaray ne fener alabilirdi. diğer takım ne yapıp edip aldırmazdı o şampiyonlukları. ama beşiktaş olunca "he la tamam" dendi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Sen rakibin zor durumdaki haliyle "para komidinin üstünde" pankartiyla dalga gecmeye calisirsan o takim ayaga kalktiginda bunu burnundan getirir..

Yine avrupa'dan elenmelerde fener resmi siteden "köy takimina elenen..." diye wciklama yaparsa koy takimina elendiginde dalga gecme buyuk olur, uslup da ona gore kotu olur.

Ya da penaltilar ile eğlendiğimiz macin ertesi sabahı uefa kupasi paylasirsan tahrik amaclı, sampiyon olunca misli ile cevap alirsin

Futbol etme bulma dunyasi ya. Kimse nazik nazik konusuyordu da karsiliginda cok ters uslupla cevap almadi yani.

Yarin siz sampiyon olursunuz son 2 senedekinin 2 katini yaparsiniz sebep olarak da son 2 seneyi gosterirsiniz "siz daha beterdiniz tinerciler" diye sdfsfs

muhtemel bi düşüş anınızda baya misli ile yapılacak onlar tabiki. sana 100 kere anlattım ama anlamak istemedin sanırım, bak bi daha anlatayım. açılan pankart ve destekleyen kaç kişiyse artık onlar, galatasaray taraftarının az bi bölümüydü. en basitinden ben desteklemedim onu. ama geçen sene beşiktaş taraftarının çoğu bize aynısını yaptı, sen de dahil. e işte onun mislini göreceksiniz zira beni de çektiniz oraya artık.

bak fenerden 6 yedik, lan illahlah ettirdi bu fener taraftarı demedim. sizde bi sıkıntı var emin ol.
Sosyal ağlarda paylaş

Beşiktaş 14 gs 15 yil şampiyon olmamis. O dönemleri görmedim ama kimse fenalarda girmemis okuduğum kadarıyla.

Diyorum futbol gunluk iştir, kulüpler tarihlerinden guc alir elbet ama geçmişleri gunluk futbol tartışmalarına alet etmek türk insaninin gecmisten kopamamasindan ibaret.

Biz osmanli torunuyuz avrupayi titrettik ondan boyle diye gezen adamlar konu futbol olunca da 4836274 yil oncesiyle konuşuyor. Futbol boyle değildir aslinda yani..

2 yil daha Besiktas şampiyon olsun en buyuk dusman olur. Sonra devir degisir yine baska olur falan filan
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

applev0dka said:

muhtemel bi düşüş anınızda baya misli ile yapılacak onlar tabiki. sana 100 kere anlattım ama anlamak istemedin sanırım, bak bi daha anlatayım. açılan pankart ve destekleyen kaç kişiyse artık onlar, galatasaray taraftarının az bi bölümüydü. en basitinden ben desteklemedim onu. ama geçen sene beşiktaş taraftarının çoğu bize aynısını yaptı, sen de dahil. e işte onun mislini göreceksiniz zira beni de çektiniz oraya artık.

bak fenerden 6 yedik, lan illahlah ettirdi bu fener taraftarı demedim. sizde bi sıkıntı var emin ol.

E demek ki siz de aynısını yaptiniz ?
Basarili olduğunuz dönemde illahlah ettirdiniz simdi firsat buldu vuruyor Beşiktaş taraftari..

Diyorum a b c takimi ile ilgili degil bu..

Ayni ailede hem Besiktas hem Galatasaray hem Fener taraftari varken x takımı taraftarı soyle, Y takimi taraftari boyle demek sacma olmuyor mu ??
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmişi konusmama sebebi faydasinin olmamasi..

Sizin fazladan 5 şampiyonluğunuz var diye yediğiniz 30 puan fark azaliyor mu ??

Ben ostersgshd ile dalga gecerken gelip uefa kupam var desen nolcak. Tarihinin ilk avrupa macina cikan takima yenilmeyi hafifletmiyor ki..

O yuzden diyorum futbolda gecmis gereksiz gunluk tartışmalarda
Sosyal ağlarda paylaş

Futbol donemsel bir oyun her sporda oldugu gibi. 70'lerde ulke fenerliymis cidden, eski filmlere bakinca cok net goruyorsunuz bunu. Sonra Besiktas firtinasi derken GS belli bir yapilanmayla domine etmis. Boyle 4-5 yillik periodlar halinde suruyor bu. Ciddi uzun basarisizlik donemleri de olmus tabii ama artik sosyal medya herseyin haber olmasi milletin en ufak seyden dalga gecmesi filan abartiyor isi tabii.

Zamaninda cok uzun sampiyon olamama donemleri var. Simdi olsa heralde asarlar boyle birsey olursa. Teknoloji vs cok guzel ama bazi seyler epey yozlasiyor.

Ama tabi forumda daha once dedigim ve Holy'nin yazdigi gibi genelleme isi cok sacma oluyor. Yani X taraftari twitter'a birsey yazdi diye buradaki herkes oyle dusunuyor degil elbette, bunu siz soylesiniz biz boyleyiz diye de ayirmak sacma. Hasbelkader tutuyoruz takimlari herhangi bir belirleyici etken olmaksizin sonra bunu daha fazla kisillestiriyoruz.

Futboldan/futbol takimlarindan hayatta bircok seyde oldugu gibi kimlik cikarmamak lazim. GS yi seviyor olabilirim ama bu her firsatta her yapilan iste savunmam gerektigini gostermez. Yanlis seyler yapmasi da o sevgiyi azaltmaz. Ancak kimlik haline getirirsem her seferinde olayi savunmak durumunda hissediyorum ki futbol taraftarligindaki sikinti bu. Yoksa 22 tane adamin top pesinde kosturdugu senin de herhangi bir cikarin olmayan birseyi bu kadar kisilestirmek dusunuldugunde dunyanin en sacma isi olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben beşiktaşa 20 puan fark attık hehe yazdığımı hatırlamıyorum, fenerle falan yarışıyoruzdur çünkü zaten genelde. siz kendiniz devşirmişsiniz, ya da iki takıma ortak girmeye çalışıyorsunuz dsfdsf.

fener veya galatasaray taraftarı oh lan beşiktaş taraftarı ne güzelmiş lan keşke hep sizle çekişsek demediyse vardır bi sebebi. ikisi de illahlah dediyse bişileri yanlış yapıyorsunuz, sonuçları da var tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...