Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Basindaki sacma sapan seylerin gazina gelip yonetim yada td dagilmasin yeter.Cevremdeki butun gsli fenerliler senol gunes milli takmin tdsi olsun diyor.Oldu yildirim demirorenle de fikret ormani takas edelim oldu olacak.

Atiba konusunda ben bu sene atibadan pek bisey beklemiyorum valla Tolgaydan beklentim daha yüksek formayi alicak bence atibadan. Hem atibanin eskisi performansi vericegini dusunmuyor hemde son 4-5 lig macinda tolgay cok iyi oynamisti.

Takimin acilende genclesmesi lazim.Quaresmanin bu sene gitmesi sartti bence kanatlara genc oyunculari yerlestirsek cok iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

orta sahaya takviye ciddi anlamda forvetten önemli bence ya.

zamanında menajeri teklif ettiğinde şu thomas delaney'i alacaklardı. en kötü denerlerdi, iskandinav vs. risk olsun. gerçi sadece bizim mallar değil, gs'nin malları da almadı. iki takımında kapısından döndü.

herif 2 milyona werder'a gitti 6 ay sonra, ön libero olarak geldiği gibi bundesliga da 13 maçta 4 gol 1 asist mi ne yaptı.

ki werder gibi low tiere düşmüş bi takımda resmen...

ahmet bulut'un oyuncusu olsaydı ama hemen alınırdı, şg'de direkt oynatırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

mitroviç bence de olmayacak artık zira hırs, sertlik ve agresiflik gibi bir defansta olması gereken temel özellikler sıfıra yakın kendisinde. kapalı savunma yapan bir takımda yanında sağlam bir stoperle oynayabilir mesela ama bjk modelinde başarılı olabilme imkanı yok. alan savunması nedir hiçbir bilgisi yok bu arada kendisinin hep adam adama yapmış hayatında galiba.

tosiç'i bile kesemez zira tosiç'in olayı hırs, sertlik ve agresiflik zaten o yüzden orada oynuyor. mitroviç'te mücadele tam anlamıyla sıfır.

oynasın dedik kamp dedik ama belli ki bir cacık olmayacak. topla arası, pasları ve süratlenmesi iyi ama stoper temeli zayıf. atiba yerine felan devrişirilebilir belki ama asla iyi bir stoper olamayacak bence.
Sosyal ağlarda paylaş

1,96 boyunda yaklaşık 90 kg adam için çapraz bağ sakatlığı ciddi anlamda büyük sıkıntı. Bence hiçbir zaman eskisi gibi olamayacak ki Leipzig'de yaşadığı ve yaklaşık 4 ayına mal olan o tendon sakatlığından önceki halinde halen değil.

Umarım bu sefer geçen sefer ki yarı yarıya gerilemiş değil, bıraktığı yerden döner en azından. Yoksa ciddi anlamda kötü olacak.

Bence ayrıca %70 ihtimalle Leipzig kariyeri bitmişti BJK'ye geri dönerek ama bu sakatlık sonrası %95 falan bitti. Daha komple plan dışına iterler.

Çok yazık oldu, bu sene çok güveniyordum özellikle Pepe de varken yanında da :(
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

mitroviç bence de olmayacak artık zira hırs, sertlik ve agresiflik gibi bir defansta olması gereken temel özellikler sıfıra yakın kendisinde. kapalı savunma yapan bir takımda yanında sağlam bir stoperle oynayabilir mesela ama bjk modelinde başarılı olabilme imkanı yok. alan savunması nedir hiçbir bilgisi yok bu arada kendisinin hep adam adama yapmış hayatında galiba.

Adam BJK forması altında 15 maçta forma giydi sadece, totalde 842 dakika. Maç başına 56 dakika.

nasıl oluyor da veya neye dayandırılarak OLMAYACAK ARTIK deniyor ki hazırlık maçlarına göre.

şu hazırlık maçlarına göre adam kesilecekse atiba'sından tut, oğuzhan'ına kadar falan hepsinin başını almak gerekiyor. hiçbiri bir bok yapmıyor. caner biraz köpek gibi oynuyor ki o da zaten karakteri öyle, her zaman en maksimumu maç fark etmeden. cenk biraz iyi bir de belli hırs yapmış o kadar.

takım ne adam gibi planlı oynuyor şu maçlarda, ne hırs var ne istek. çıkıp yine twitterda kime yükleniyorsa primciler onların ağzından ortak şekilde saldırıyorsunuz.

Wispy said:

Şu 4.2m'un tek açıklaması Vida'nın Ocakta bedavaya gelmesiyle olur menejeri mamalamak için. O da olmazsa üzerine soğuk su içelim.

Mandzukic'in menajeri yapıyor onun menajerliğini.

4.2'nin tek açıklaması var o fiyata Rijeka ve Napoli anlaşmıştı. BJK alabilmek için o parayı verip, Mitrovic'e Napoli'nin verdiğinin 2 katını verdi maaş olarak. Mitrovic'i BJK'ye aldıran isim de bizzat Bilic'tir.

Menajer maması diyen Twitter kekolarının peşinden çok gidiyorsunuz, yapmayın. Menajerliğini yapan adamın TR ile ilgisi bile yok.

--

Mitrovic'e Hırvatistan da yapılan yatırımın yarısı şu takımda yapılsa seviye atlar da işte bu taraftara, hadi özelleştirmeyelim çünkü genel sorun bu; bu ülkeye bu tip adamlarda yatırımlarda fazla.

30+ yaşındaki adamlara "hırslı" diye tapmaya devam.
Sosyal ağlarda paylaş

abi o hazırlık maçı olayını bir geçelim ya. herif ztk da oynadı ligde de oynadı avrupa'da da oynadı. kamp döneminden ben de ümitliydim ama bir şey olmayacağı artık açık zorlamanın anlamı yok, çünkü adamda bir defansta olması gereken asgari özellikler yok. top ayağındayken sakin olması, adam geçebilmesi ve güzel paslar çıkarması olumlu ama asıl gereken şeyler yok adamda.

ha yok derken maçlarının %90'ını topu rakip yığarak oynayan bjk için yok. başka bir takımda başarılı olabilirdi ama özellikle türkiye'de stoperlik kör dövüşünden top çıkarmak demek. bunun için rakip senden korkacak, zeki olacaksın, agresif ve temaslı oynayacaksın. bunların hiçbiri değil bu herif ve bunlar geliştirilebilecek şeyler değil.

atınç olsa pepe yanına koy gelişsin diyorum mesela çünkü sol ayaklı 1.96 bir stoper avrupa'da toplasan sayılıdır ve çocuk gayet hırslı oynuyor ve ayağı fena değil. bu adam çok yüksek ihtimalle hiç gelişmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

sezonun ilk 10 maçında abu hakkında neler düşündün yazdın, ikinci yarısında neler düşündün yazdın ?

mitroviç'i şu kadar performansına asacak/kral yapacak kadar oyuncudan anlıyorsanız bırakın gidin scout falan olun zaten.

mitro'nun ilk oynadığı maçı canlı izledim, bu adamda iş var dedim, ayakları iyi topla çıkıyor falan, sonraki maçta salak salak timing hataları yaptı pişer dedim, mitro'dan stoper olmaz demek cok iddialı, mitro > tosic bu arada, olacak en azından şenol hoca laz inadını bırakıp oynatırsa.

abu için de aynısı oldu, adam gol vuruşlarında zayıf ama kalan herşeyde cenk x2...

ona da küfürler edildi (ben de ettim bazı pozisyonlarda) ama abartıldığı kadar kazma değildi asla, ki golleri sıralamaya başladı özellikle afrika kupası sonrası, adamın topla ilişkisi, oyundaki hareketliliği zaten bakan insana ışık veriyordu..

aynı ışık mitro'da var bence.

tosic'e bakınca arkaya adam kaçırmalar, gereksiz kaymalar, yersiz fauller falan görüyorum.

pepe'nin yanına tosic yazan adamların mitro'dan bişey olmaz demesi çok saçma. tosic stoper bile değil.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

tosic'e bakınca arkaya adam kaçırmalar, gereksiz kaymalar, yersiz fauller falan görüyorum.

çünkü mitroviç aksine adam herhangi bir şey yapıyor. arada gereksiz de olsa kayıyor, topu almaya çalışırken faul de yapıyor. ne oynadığının farkında en azından hırslı ve sert oynuyor. stoper böyle oynar bak bakalım pepe, ramos, chiellini, bonucci nasıl oynuyor. mitroviç hiç bir şey yapmıyor adam kaçıracak kadar yakından savunmuyor, bir kere kaydığını görmedim, faul bile yapmıyor. böyle stoper olmaz, şg de böyle adamı oynatmaz o işi unutun. atınç'ı bile mitroviç'den önce rotasyona alıyordu.

bu herifin hazırlık maçı antrenman demeden gol yiyince çimleri yemesi lazım ama öyle bir niyeti olmadığı çok net yüzünden hal hareketlerinden okunuyor. hiç modern stoper felan demeyin stoper dediğin adam agresif olur, sert oynar. modern futbolda üzerine koyduğu iyi ayak, pas trafiğine katılma vs artı yazılır hanesine.

aboubakar ile olayın hiçbir benzerliği yok aboubakar'ın kalitesi sahada duruşundan, oyun stilinden bile belliydi. ben tek kelime olmaz yazmadım onun için. mitroviç'in sahada duruşuna bir bakın anlayan oradan anlıyor olayı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

abi o hazırlık maçı olayını bir geçelim ya. herif ztk da oynadı ligde de oynadı avrupa'da da oynadı.

İyi de bu adamın Avrupa maçları zaten en başarılı maçlarıydı mesela. OL maçlarında zaten kumaşını da kalitesini de gösterdi.

İlk maç misal o oyundan çıkana kadar Tolisso'yu devreye sokmadı. Ön liberoya çekti mesela ŞG güvendi ve çok başarılı oldu hatta. Pres yapmıyor, hırssız dediğiniz adam Bayern'in 2 ay sonra 40 milyon euro vereceği adamı sildi. Oyundan çıktığında Lyon'un kaleyi bulan şutu yanlış hatırlamıyorsam 1 falandı.

O çıktı, Tolisso oyuna girdi beyniyle tutan olmayınca ve 8 şut kaleyi bulan 2'si gol oldu zaten ondan sonraki Lyon ataklarında.

İkinci maçta verimlilik puanlarında takımın en iyi 4. ismiydi. 8 uzaklaştırma, 4 top çalma falan gibi istatistikleri vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Geçen bir arkadaşla konuştum mesela diyor ki OL turunda Mitrovic yüzünden elendik, penaltı kaçırdı. Bunları gördükçe işte tansiyon yükseliyor resmen bi yerlere vurasım geliyor sinirden...

Çünkü birileri diyor 4.2 etmez bu adam, şöyle bu adam böyle bu adam. Ben sana istatistkleri söylüyorum, yaptıklarını topla söylüyorum adam diyor ki penaltı kaçırdı. Kaçırır ulan millet DK finalinde penaltı kaçırıyor bu kadar yüklenilmiyor...

Gerçi ben bu konuda pick yorumu gördüm üstüne gitmiyorum o yüzden bu tip eleştirilerin daha

PENALTI ATARKEN SURATINDAN TURU UMURSAMADIĞI BELLİYDİ.

diyecek bir şey yok cidden yok.

Lig ve ZTK maçlarında da o kadar kötü değildi bu arada, ligde patladığı maçlar oldu da normal yani.

Hep aynı şeyi diyorum. Marcelo geldiği yarım sezonda hava toplarında iyiydi ama aşırı dağınık ve sorumsuzca yaptığı tercihler vs. oluyordu. Bu BJK taraftarı o zaman Marcelo'yu da eleştiriyordu, yerden yere vuruyordu bu ne boktan adam diyenler vardı.

Aynı adamları ben gördüm satılırken "Marcelo'yu satan BJK'yi satar, şerefsizler" diye dolandığını.

Aynı şey olacak Mitrovic oynatılırsa. Aynı boku yiyecekler çocuk bu takımdan ayrıldığında da.

Aboubakar'da da aynısı oldu çünkü, çoğu isimde olacak. Türk taraftarı eğitilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

orada fena olmadığını söyledim zaten atiba yerine değerlendirilebilir ama bu adamdan türkiye'de bjk modeli takıma stoper olmaz abi. marcelo'nun raw stoper özellikleri hep iyiydi takıma uyum sağladı, liderlik aldı ve kendisini geliştirdi. bu herifin temel özellikleri kötü, takıma çok uzak, çok silik bir karakter ve kendisini geliştirme çabası yok.

bu arada tehlikenin farkında mısınız?

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...