Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

kolarov geçen seneden beri var abi sfsdf joker gibi herif uefa'ya topu topu 20 kişi kadro bildiriyoruz çok işe yarar bu yüzden bence. sol stoper, sol/sağ bek hatta kanat bile oynar.

rakitskiy istenmeyecek adam değildi yalnız bizim takım için nokta atış stoperdi.

gignac tam iç saha golcüsü deli bütünleşir taraftarla, akar gider bizde

bu ikisi gelsin moting yerine volkan şen / yusuf erdoğan'a razıyım lel
Sosyal ağlarda paylaş

kanat rotasyonunun yerli olması iyi olur. ama volkan/yusuf vasatlığı yerine orkan'ı alıp koymak daha mantıklı. prensipte anlaşıldığını ama antep'te zorlanıldığını biliyorum. tek tük yükseltip teklifi abartı olmayacak şekilde alınabilirse işte en iyi transferlerden biri olur.

Volkan/Yusuf yaptıkları istatistiklerden bağımsız takıma hiçbir katkı sağlamazlar. Bize ayağı top yapan, sette aktif kanat oyuncusu gerek. Kanatlarda topla kat eden Babel, Töre, Quaresma, Aras var. Aras gitti desek kalanları 2 kanadı gayet iyi idare eder. Babel kısmen oyuna dahilde olabiliyor ara ara istikrarlı olmasa da. Töre yok uzun süre gerçi ama işte Cenk falan da giriyor ligin ilk yarısını idare etsek yeter.

Orkan falan alıp gence yatırım yapma zamanı geldi artık. Kadro ufak ufak yaşlanmaya başladı. Genç kadro, yaş ortalaması vs. diyorlar da geçen sene en çok oynayan 11'in yaş ortalaması 29.5 mu neydi. Oğuzhan ve Cenk olmasa bildiğin huzurevi yaş ortalaması var. 24-25 yaşları, onları çıkar en genç adam Fabri kalede 29 yaşında.

Bu 11 çok riskli işte aşırı kaliteli olmasına rağmen. Gençleşmeye başlamak şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Hatta defans, geri beşli diyelim daha da yaşlandı.

Fabri (29)
GG (32) - Marcelo (30) - Tosic (32) - Adriano (32)

31 yaş ortalaması vardı. Şimdi en iyi ihtimalle en genç stoperi koysak ki bence kadrodaki en potansiyelli adam olan Mitrovic.

Fabri (30)
GG (33) - Mitrovic (23) - Pepe (35) - Adriano (33)

Yine 31 ediyor sanırım, hadi 30 olsun.

Risk bu cidden risk. Önlerinde 35'lik Atiba olacak bir de ekstradan bunların yani onu da eklersek zaten :D

Bu sezon böyle çıkar bence ama gelecek sezonlara şimdiden yatırım şart. Umarım Marcelo'dan gelen para bu yönde kullanılır. Orkan'lara, Yusuf Acer'lere falan yatırılır. Ya da Mitrovic gibi potansiyeller bulunur ama ucuza, fazla para verince ağlıyor taraftar.

Az verince de ağlıyor gerçi, Marcelo için küme düşen takımdan çöp geldi falan deniyordu. BJK taraftarı full ağlak bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

abi orkan, deniz türüç felan gençleştirme için güzel de avrupa listesi büyük sıkıntı.

necip
atınç
(adem büyük)

tolga
caner
gönül
(transfer)

fabri

pepe
(transfer)
mitroviç
tosiç

adriano
beck

atiba
oğuzhan
tolgay

talisca
babel
quaresma

cenk
(transfer)

şimdi buna göre şl'de maça çıkabilecek üç transfer lazım ve biri homegrown olmalı. hatta töre sakatlanmasa onu da yabancı kontenjanına yazmak gerekecekti iyice karışık durumlar yani.

stopere homegrown koyabilme şansın yok, onu yabancı almak durumundasın. kolarov en iyi seçenek zira hem stoper oynar, yeri gelir beke çekilir adriano öne geçer vs. burada tek ihtimal idare edelim ara transfer vida gelsin olabilir ama şg buna sıcak olmaz bence.

forvete alacağın adam net olmalı, hatta kanat da oynayabilirse çok iyi olur. gignac net adam, olmadı moting olabilir. burak homegrown ancak kulüp sıcak bakmıyor ve şl için de ne kadar yeterli tartışılır.

yani yeterli bir yerli adamı kanada almak durumundasın. orkan çınar / deniz türüç yerli kontenjanına giremiyor, ha ileri dönük alınır ama bu sene ona bütçe ayırmak ne kadar doğru bilemedim. o yüzden ben de hiç ısınmasam da elde kalan yusuf erdoğan / volkan şen ikilisi.

bu sene şöyle genç yaşlı demeden temiz 3 transfer yeter ama gelecek sene quaresma mutlaka çin'e satılmalı, atiba'ya net alternatif bulunmalı, kanatlara iki töre ayarı genç oyuncu gelmeli, yine türüç tarzı cm / am oynayabilecek gençler gelmeli. gg arkasına yerli bir adam bulunup onunla yetişmesi sağlanmalı vs.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

kanat rotasyonunun yerli olması iyi olur. ama volkan/yusuf vasatlığı yerine orkan'ı alıp koymak daha mantıklı. prensipte anlaşıldığını ama antep'te zorlanıldığını biliyorum. tek tük yükseltip teklifi abartı olmayacak şekilde alınabilirse işte en iyi transferlerden biri olur.

Volkan/Yusuf yaptıkları istatistiklerden bağımsız takıma hiçbir katkı sağlamazlar. Bize ayağı top yapan, sette aktif kanat oyuncusu gerek. Kanatlarda topla kat eden Babel, Töre, Quaresma, Aras var. Aras gitti desek kalanları 2 kanadı gayet iyi idare eder. Babel kısmen oyuna dahilde olabiliyor ara ara istikrarlı olmasa da. Töre yok uzun süre gerçi ama işte Cenk falan da giriyor ligin ilk yarısını idare etsek yeter.

Orkan falan alıp gence yatırım yapma zamanı geldi artık. Kadro ufak ufak yaşlanmaya başladı. Genç kadro, yaş ortalaması vs. diyorlar da geçen sene en çok oynayan 11'in yaş ortalaması 29.5 mu neydi. Oğuzhan ve Cenk olmasa bildiğin huzurevi yaş ortalaması var. 24-25 yaşları, onları çıkar en genç adam Fabri kalede 29 yaşında.

Bu 11 çok riskli işte aşırı kaliteli olmasına rağmen. Gençleşmeye başlamak şart.

dark'ın hayal dünyasına hastayım ya. volkan/yusuf vasatlığı. ama orkan gaziantep'te 15 maç oynayıp 1 gol 1 asist yapmış. np, genç alalım, kreş ya burası.

alırsın, 3 sene kiralarsın pişer. şu anda bizde şl'de direkt oynayacak kanat gerek icap ettiği zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Tosic'te ŞL maçlarına çıktı. Hatta AL finali görmüşlüğü var as olarak. Avrupa maç sayısı olarak kadroda en çok maç görmüş 4. oyuncu sanırım şuan. Demek ki kadrodaki hepsinden daha iyi ve ŞL'de düzenli oynamalı, transfere de ihtiyaç yok önüne.

Ben de bu mantığa ve hayal dünyasına hastayım işte. Volkan Şen tarzı bi adamı BJK'ye istemenin daha vasat ve desteksiz bir tarafı yok şunun haricinde.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Tosic'te ŞL maçlarına çıktı. Hatta AL finali görmüşlüğü var as olarak. Avrupa maç sayısı olarak kadroda en çok maç görmüş 4. oyuncu sanırım şuan. Demek ki kadrodaki hepsinden daha iyi ve ŞL'de düzenli oynamalı, transfere de ihtiyaç yok önüne.

Ben de bu mantığa ve hayal dünyasına hastayım işte. Volkan Şen tarzı bi adamı BJK'ye istemenin daha vasat ve desteksiz bir tarafı yok şunun haricinde.

Ula adam 2 sene önce 41 maçta 17 gol 12 asistle oynamış SENİN TEKNİK DİREKTÖRÜNLE OYNARKEN.

fenerdeki begenilmeyen performansının ilk yılında 43 macta 7 gol 9 asisti var kupaları çıkart yine iyi istatistikleri.

Andreas Beck de oynadı al de. Tolga da oynadı. Tecrübe ayrı şey iyi oyuncu olmak ayrı. Getir cengiz under i ilk 11 başlasin Orkan kim? Antep te kaç maç oynamış elbette gidecek pişecek gelecek.
Sosyal ağlarda paylaş

olcayi fenere itligine verdik iste.Bence olucak adam tecrubeye bakmiyor gelip catir catir oynuyor. Ben yonetimi takdir ediyorum. Hic milletin ne dedigini dinlemiyorlar.Taraftarina gore hareket eden takim eninde sonunda sicar. Su gignacin gelmesini cok istiyorum ama takimi birakmaz bence adam duzenli ilk11 giymiyor mu orda.

@calimero Adam bursada oynayabilecegi gibi olsa direk gelsin derim hatirliyorum cunku yok ediyordu resmen ama adam 30 yasinda 30 yas cok degil diyebilirsin ama turk oyuncularin hemen hepsi yas kucultuyor min 2 sene. Sonra kendine bakmiyor ücüncüsü kanat oyuncusunu yas daha cok etkiliyor. Bu 3 sebebi birlestirince bunu SG bile diriltemez gibime geliyor. Bursadayken tikir tikir adam gecen adamin fenerde iyice götü kalkmaz hale geldi. Patir Patir yere dusuyordu. Bursada onlari yapan adam burda defans baskalarina da dikkat etmesi gerekirken akar yoksa bence ama bir daha o seviyeye cikabilecegini sanmiyorum ben cok ucuz maliyete olursa denemeye degebilir ama deneme yapacaklarina alsinlar lensi yada benzeri birini bitsin bu aci.
Ayrica besiktasin artik uzun vade plan yapacak durumu var bu firsat her zaman ele gecmez darkin dedigi gibi genc ve gorece olarak ucuz sayilacak oyuncular alinmasi lazim .Darkin dedigi konu cok dogru gecen sene sl de 20 yas alti oyuncu oynatmayan tek takim besiktasdi. En yasli takim falanda bizdik sanirim. Takim iyice dedeleri oynuyor. 4 sene once gencleri topladiklari gibi gene toplamalari lazim.Orkan bunun icin bence cok iyi bir aday almanyada egitimini almis bayaa duzgun de birine benziyor.Cok guzel oynadigi maclar var. Takimin kanatlara ortasahaya beklere falan genc oyuncular bulmasi lazim. Bunlar cok ugrasma meselesi bu kadar ince ise girerler mi bilmem ama. Ajax sübyanlarla finale cikti uefada adamlarin en yasli oyuncusu bizim en genc oyuncumuza falan denk geliyordu.Gecin bu pismesi gerekir laflarini iyiyse her türlü oynar.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

bu arada formalara yakından bakan oldu mu? netten göründüğü gibi çok kötü değil mi???

Dun cevahir adidasta baktim

Gri kotu
Cubukluda cubuklar bi garip duruyor omuza dogru falan.
Beyaz en iyi de baklava desenler cok belirgin degil.

Arka askida Juve forması vardi 270 lira olmasa onu alip onla gidecektim maclara sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

Babacar diyorlar.
Afrikalı iyi güzel ama bir ANC sıkıntısı var adamların gidiş gelişi 1 ay sürüyor. Bir de maalesef potansiyel IQ sıkıntısı var.

Gelecekse gelsin golcü (except QRAL) artık kampa yetişsin ya.
Yine son hafta transfer yapacağız, ilk 3 ay kafası kesik tavuk gibi dolaşacak adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...