Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

bence pepe baya gereksiz transfer olur. adamın kariyerine, başarılarına kimse bişey diyemez tabi ama ligimiz için yıllık 4-5m maaşlı defans oyuncuları-kaleciler çok lüks bana kalırsa. Şimdi ee abi şampiyonlar liginde seviye atlatacak adam diyenler olabilir ama şampiyonlar ligi biraz şans işi. gruba real-dortmund-psg falan gelse isterse defansta pepe yerine bonucci olsun pek birşey farkedeceğini sanmıyorum. Tabi geçen seneki gibi bir grup gelse en az +3 puan katkı sağlardı. Ama dediğim gibi tamamen kuralara bağlı.

Mevcut defans hattımız türkiye ligi için gayet yeterli. Bence tüm kaynak forvet transferine harcanmalı, zaten takımın başka eksiği yok şuanda. Hatta kiralıktan dönen oyuncular sayesinde kadro daha da derinlik kazandı. Cenk-mustafa fw hattı da belki şampiyonluk için yetebilir ama muhtemelen taraftar baskısı-protestoları vsvs derken son haftalarda kendi kendimizi sabote ederiz. o nedenle taraftarın hafif gazını alacak ortalama üstü bir fw şart.

Valla fikoya kolay gelsin, türkiyede büyük kulüp yönetmek çok zor. Şimdi fb-gs transferleri sıralayınca ister istemez üzerinde taraftar baskısı oluştu. Umarım bu baskıya yenik düşmez, gereksiz mevkilere gereksiz paraları saçmayız. Şu ffp olayı geçene kadar lüks harcamalardan kaçınmalıyız. Ha bu arada pepeyi ben de çok isterim kadroda görmek ama şuan için çok mantıklı bir hamle gibi gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene pepe olsa gruptan çıkardık ya da lyon'u net geçerdik bence

finansal olarak 30 yaşında iyi bir stoper almaya kalksan en az 5m bonservis ve 2m yıllık vermen gerekiyor zaten, nasıl çıkacak sonra satabilecek misin soru işareti. marcelo + pepe yapıp 3 sene oraya bakmayacaksan girişilebilir hamle.

sadece maliyet olarak bakılmaması lazım böyle transferlere bir de. pepe denilen adam beşiktaş'ın en az 2 katı şl maçına çıkmıştır, şl maçı öncesi soyunma odasında otursa yararı olur. dün adriano geldi bugün pepe gelir yarın atıyorum ramos gelir kontratı bitince vs vs. vizyonu ve büyük kulüplerde ilişkileri de gelişiyor takımın. veteranlar iyi seçilirse gençlerle ahengi yaratıp akıp gidersin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

5m imza parası + yıllık 2,5m gibi bir ücrete evrilir, kılıfına uydurulur. gs'deki xelçuk olayına benzemez bu, kendisini pepe ile kıyaslamayın lel dünyanın en iyi 10 stoperinden birini getiriyorsun takıma. takımda kimsenin kendisini pepe ile kıyaslayacağını sanmıyorum.

Beşiktaşlıyım ama top 10 defans da değil bu adam kendimizi kandırmayalım.

Ramos, Boateng, Bonucci seviyesinde olmadı hiç bir zaman.

Ha bizim savunmaya seviye atlatır bir şey demiyorum. Hucum gücünden kaybetmezsek, karakterli ve istikrarlı olursa şampiyon da yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Beşiktaşlıyım ama top 10 defans da değil bu adam kendimizi kandırmayalım.

Ramos, Boateng, Bonucci seviyesinde olmadı hiç bir zaman.

Ha bizim savunmaya seviye atlatır bir şey demiyorum. Hucum gücünden kaybetmezsek, karakterli ve istikrarlı olursa şampiyon da yapar.

valla başta öyle gelmiyor ama başlayınca saymaya ilk 10 içinde kalıyor lel
içinde sırasız godin, ramos, silva, pique, hummels, boateng, chiellini, bonucci, barzagli, pepe ilk 10 desen gelir.
bir de son iki sezon 2 cl, 1 euro 2016 kupası 1 de federasyon üçüncülüğü felan var şu adam ciddi büyük iş becerebilirlerse
Sosyal ağlarda paylaş

Pepe halen top 10, 34 yaşında halen Juve ve PSG almak için kasıyorsa bu adam zaten iyidir.

Niye almıyorlar o zaman xd xd denilecekse BJK 5 garanti verirken Pepe'ye aynı parayı PSG'den alabilmesi için takımın onunla 11 milyon euroluk kontrat vs. yapması gerekiyor mesela. Adamlar o yüzden 1 senelik verelim diyorlar vs.. olmuyor. Juvede mesela yine bu civarlarda vermek zorunda ki onlarda 1 senelik veriyorlar bu yüzden.

Bu arada BJK ile de 2 sene garanti, toplamda 7 milyon istemiş diye söylediler. İmzalanırsa bundan olurmuş. 3.5 3.5 yani. Çok değil. imzada 2.5 falan alır iyi para.

TR'nin en iyi yanı bu, aslında iyi değil vatandaş için ama kulüpler için diyelim. Vergi yükü yok. Geçen işte hesabı yapılmıştı 5 milyon euro garanti ücrete vergi eklenince 5.9 milyon euro ediyor. Top class liglerin tamamında 5 milyon garanti ücret oyuncunun cebine gitsin diye direkt 8-10 arasında bir şeylerden kontrat yapman gerekiyor vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Pepe'nin maliyeti bir kenara korsak iyi transfer.Cl icin degil ama uefa icin iyi hamle olur. Iyi bir forvetle birlikte pepeli kadro uefa finali gorebilir. Gorurse de basarili yatirim olur.

Sadece turkiyede oynatmak icin bence luks transfer. Gecen sezonun defansi ligi goturur.

Su an hala kaliteli bir santrfor lazim. Bjk gol atamazsa krize girer gol yerse degil. Pepeli savunma ama ilerde cenkle oynarsak senete advocaat feneri gibi olmamiz muhtemel sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...