Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

vida'nın maaşı 3 milyon euro, demiştim önceden 3'ten aşağıya imza atmaz bu diye adsfadsfsdsa

maaş bütçesi mantıksızca ve geri dönüşü olmayacak şekilde artıyor. iyi girecek iyi...

1.5 milyon euro imza
1.2 milyon euro menajere veriyormuşuz bu arada. iyi geçirmişler menajer payından. gerçi menajerliğini de ailesi yapıyormuş. ekstra ödeme yapmışız işte.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

fenerin 4-4.5m milyon bonservis teklif ettiği adamı beleşe alıyorsun olsun o kadar

ben bunu anlamıyorum abi ya, bonservissiz alıyorsun diye niye maaşı yüksek tutuyorsun. bunu bahane edip fazla para isteyen adamı da alma dsfdas

2015-2016'da şampiyon olurken takımın maaş bütçesi 35 milyon euro civarındaydı ki 4 milyonu gomez alıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

adam başı 1.3'mü 1.4 milyon euro mu ne maaş dağıtıyorduk ortalama. Quaresma bile 1.8 mi ne alıyordu galiba, Gomez'den sonra en çok alan Cenk Tosun ya da Sosa'ydı sanırım ki 2.2 mi neydi galiba.

şimdi gelen kapıyı 3'ten açıyor. altına imza atamadık resmen orkan dışında ne zamandır. tosic'in bile kontrat yenilemesinde maaşı nerelere fırladı.

bu kötü. gelecekte telafisi zor oluyor gs örneği, fb örneği ortada. ligin ortalaması bu yapacak bir şey yok diye diye giriyor. ortalamayı kendin belirle o zaman 15/16'da olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

daha da kötüsü mesela oğuzhan'a halen üç kuruşa imza attırmaya çalışıyorlar büyük ihtimal. eleman ister 3-4 milyonu, niye istemesin? Kendi kadar katkısı olmayan adamlar zaten 2-2.5 alırken herif bu kadar ilgi odağıyken ister.

Attıramıyorsun imzayı işte, kadro dışı bırakıyorsun sonra elinden beleşe gidiyor mesela.

Maaş bütçesini dengede tutamazsan böyle patlar gidersin. Gelirlerin o kadar sabit değilse vermeyeceksin hayalperest maaşlar.

Sosa'yı mesela satarken o parayı vurmamızın olayı da düşük sayılabilecek maaşıydı. Atar yaptı, kenarda otursun dedik çünkü maaşı koymuyordu oynamasa bile. Kozun vardı. Milan tmmak diyip 7'yi bastı aldı sonunda.

Vida'da benzer şey olursa gönderebilir misin bu kadar rahat atıyorum? BÜyük konuşmayalım karakterli adamsa gider tabii de çoğu adam maaşı bırakıp gitmiyor zaten burada yatmayı tercih ediyor oynamaya.

Sneijder bile gitmemişti Çin'e hayvan gibi parayı bırakıp, buradaki maaşı iyi yaşamasına yetiyor diye işte. En temiz örnek.
Sosyal ağlarda paylaş

maaslarin cosmasinin sebebi aboubakar'a verilen paradir. -inb4 gomez. gomez o paraya oynar-

bu ligde maas dengesi bir kez bozuldu mu yatti balik yan gider oluyor. feda ve ffp sonrasi nispeten duzenli takim dengeleri orada bitti. o gunlerden bu gunlerin gelisi belliydi. ardindan quaresma'ya kallavi bir zam yaptilar. sirayla her anlasan zamlandi.

hatirliyorum burada tosic icin ADAM HAKEDIYOR ZAM YAPSINLAR diyen vardi. zaten hakedisini aliyordu o. hepsi aliyordu. hesap kitap o sekilde, o gazla olmuyor. kendi cebinden cikmayan parayi dagitmak kolay.

simdi random turk takimi gibi maas dagilimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet maas olayinda vidaya ben de kirginim. Bu maaslari verdigin zaman zaten abi ben turk takimiyim bende yabanci bu fiyata oynara geliyor olay. Sonra td zor durumda kaliyor yonetim zor durumda kaliyor turk oyuncular da maas istiyor fln derken siciyorsun. Bjkda boyle degildi fiko doneminden beri ama denge sasiyor artik bence. Bu isin sonu kotu.
Sosyal ağlarda paylaş

takım seviye atladı abi..

sametli biliçli feda Beşiktaşı gitti, üst üste şampiyon olan Bayern ile son 16'ya çıkacak Beşiktaş geldi..

haliyle seviye artınca maaşlar da ona göre revize edilir. Çalıştığınız şirket ülkede vergi rekortmeni olsa ilk 5e girse, size %3-5 zam yapsınlar mı istersiniz, yoksa %15 ten kapıyı açıp maaşları tavana çeksinler mi istersiniz.

olay gelen-giden oyuncuların seviyesi ve kariyeri olduğu kadar takımın da çıktığı seviye doğal bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

feda mantalitesinden çıkılıp bonservissiz oyuncu al -> bonservisle sat mantalitesine döndü takım aslında o yüzden oluyor bunlar

fellaini'ye de bu yüzden sarıyorlar tahminimce normalde onun oynadığı mevkiler dolu yani

bir de şl'de iyi gidince takım o mantığa uygun adam getirmeler başladı

aboubakar normaldi o paradan aza oynatabileceğin yabancı forvet olmaz, ancak cenk gibi bulacaksın o da zor tabi

bizde forvet hariç seviye 1,7m idi forvet hariç, geçen sene 2,2m'a çıkmıştı lens medel bu paradan oynuyor, bu normal sayılırdı hadi de daha fazla yükselmemesi lazım

3m doğruysa hoş değil vida'yı da 2,2m'da tutsalar sorun yok şu an pek
Sosyal ağlarda paylaş

Maaş bütçesinin artması tehlikeli olduğu kadar normal de. Feda döneminde evet maaşlar gayet makuldü ama o dönemde oyuncu grubu gelecek vaad eden gençlerden, kimsenin yüzüne bakmadığı rotasyon oyuncularından ve gittiği yerde tutunamayıp kariyerinde çıkış yada emeklilik düşünen oyunculardan kuruluydu.

O takım ile gelinebilecek seviyeye gelindi zaten. Eğer daha büyük başarılar ve kadro kalitesi hedefleniyorsa pişmiş gençleri ve yıldızı parlayan oyuncuları tutmak/transfer etmek için bütçelerin de artması gerekiyor. Aksi halde sözleşme imzalamak/uzatmak pek mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Kontrollü büyüme oldukça normal abi maaşların artması. Zaten sene başı Pepe'ye gömülen paralar ile Fiko vizyonu belli etti, bonservissiz yıldız bulursa maaşta gayet cömert davranacak. Fakat transfer tamamen yönetimde olmalı, Şenol müthiş bir TD fakat transfer listesi baya komik. Geçen sene Eren Derdiyok ve Serdar Aziz'i elimizden kaçırdık diye ağlıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...