Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aynı bilgisayarda retail ve private server

mrdefender1

Öne çıkan mesajlar

Merhaba. Oyunu 2006'dan beri oynuyorum. Bildiğiniz üzere, vanilla'nın üzerinden baya zaman geçti. Bende nostalji olsun diye private serverde oynamaya karar verdim. (Araştırdım, baktım ve hala güncel, canlı vanilla private serverleri var.) Fakat aklımda bir soru kaldı. Aynı bilgisayarda retail ve private server'i aynı anda oynayabiliyor muyuz? Ban sebebi midir acaba?
Edit; Private serverlerde oynamak yasal mıdır? Başımıza dert almayalım sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi

Yasal mıdır? Öncelikle burada "yasal" ile "Blizzard ile arandaki anlaşmaya aykırı"yı ayırmak lazım - Private serverda oynamak herhangi bir yasaya aykırılık teşkil etmiyor ama TOS (Terms of Service) ve EULA (End User License Agreement) a aykırıdır, ha bununla ilgili seninle değil serverı açanla uğraşırlar ama aşağıdaki duruma dikkat

Aynı anda oynarken - Blizzard oyunla beraber Warden diye bir servis kuruyor makinene, bu servisin amacı botçuları falan yakalamak temelde, oyunla aynı anda çalışan programların pencere adlarını falan okuyabildiğini biliyorum, başka tür loglar da tutuyor olabilir - biri bu loglar üzerinden senin private server client ı çalıştırdığını görüp uğraşabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

İki farklı yerde olacak zaten retail ve private. Şu anki patchte olan bir private server olmadığını ve senin de orada oynamayacağını var sayıyorum tabii. İki farklı oyun açacaksın yani, hiçbir problem olmaz. Niye olsun ki?

Yok, farklı yerlere kurarım. Oynayacağım vanilla server zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

geçen sene aylarca custom rp serverında (ve öncesinde kısa bir süreliğine de olsa başka bir private serverda) oynadım ben, hiçbir şey olmadı. hatta bi monitörde retail, diğer monitörde private server clientını açıyodum bazen. :p

Yok hocam, ben normal bilgisayarda retail server durarken private oynarsak herhangi bir şekilde tespit edilip ban yer miyiz diye merak ediyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Nostalrius la olan krizden sonra blizz le anlaşıldı,hatta blizz adamlara arka çıktı diye biliyorum. o yüzden banlık bir durum olmaz. 4 gündür bende oynamaya başladım. Legion da haftada 2 gün raid e devam ediyorum ama bi taraftanda arkadaşla vanilla oynuyoruz yani. Zaman durumunu çokta kafaya takmamak lazım. Oturup hemen 60 layıp raid e hazırlanmam lazım düşüncesi olmayınca çokta keyif alarak haftada 3-4 gün 2 şer,3 er saat oynanıyor.Maksat keyif almak abi zaten
Sosyal ağlarda paylaş

emre3877 said:

Nostalrius la olan krizden sonra blizz le anlaşıldı,hatta blizz adamlara arka çıktı diye biliyorum. o yüzden banlık bir durum olmaz. 4 gündür bende oynamaya başladım. Legion da haftada 2 gün raid e devam ediyorum ama bi taraftanda arkadaşla vanilla oynuyoruz yani. Zaman durumunu çokta kafaya takmamak lazım. Oturup hemen 60 layıp raid e hazırlanmam lazım düşüncesi olmayınca çokta keyif alarak haftada 3-4 gün 2 şer,3 er saat oynanıyor.Maksat keyif almak abi zaten

Başta cevap yazan herkese, ve sana teşekkür ederim. Kronos vanilla'da oynamaya başladım. Eğer sende gelmek istersen gel, beraber oynayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

mrdefender1 said:

emre3877 said:

Başta cevap yazan herkese, ve sana teşekkür ederim. Kronos vanilla'da oynamaya başladım. Eğer sende gelmek istersen gel, beraber oynayalım.

Edit : Nostralius'a geçtim. Popülasyonu daha yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

emre3877 said:

vanilla tam grindfest ya, raid noktasına gidene kadar o süre geçer gider zaten dfsdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...