Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

böbrek taşı

Auberon

Öne çıkan mesajlar

bende de 1cm lık tam böbrek çıkısında vardı bir tane. böbrek şişmeye başladığı ve ölümcül derecede ağrıdığı için 15 gün içinde düşmezse operasyonla alınması gerektiğini söyledi doktorlar. Operasyonu anlatmayım nasıl yapıldını bundan tırstıgım ıcın ilk çare olarak İçmedimğim bok kalmadı düşürmek için (gilaburnumu nedir, eşkina, maydonoz suyu, limon v.b) içitiğim suyun hesabını yapamıyorum fakat düşmedi bende operasyondan önceki ikinci çare ise kırdırma, gittim 3. seanstan sonra kırıldı ve birkaç gün deliler gibi su içme ve evde ip atlama etkinlikleri sonrası içerken ufak bir ağrıyla düştü ufak dıyorum agrıya tas sancısı yanında sıfır bisey. fakat o kırma işlemi ve sonrasında ki sancılar, ağrılar ve 2 gün kan işeme tam bir nalet.

normal taş sancısı bildiğiniz kabus ben hayatımda böyle bir sancı yaşamadım aslında 2 kere böbrek sancı yaşadım birinde direk acile kaldırdılar 2. sinde tek başıma yakalandım ve 2 saat boyunca yapayanlız yerde kıvrılarak yatmak zorunda kalmıştım düşün kalkıp telefonu alamıyordum agrıdan sonrası yine acil.

walla bayanlar taş ağrısının normal doğumdan daha beter olduğunu söylüyorlar işin kötüsü doğuramıyorsun da (:
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
µh said:

abi bu nasıl bir acıymış ya. valla camdan atlayacaktım gece. ip atlama, kocakarı ilacı ne varsa açığım valla.

oruç tutuyo musun ?

beni çok etkiliyo oruç 3 gün tutup 2 gün tutmuyorum fln. genelde 3. gün öğleden sonra fln ağrı başlıyor sıvı tüketene kadar devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Bu agri yavas yavas mi basliyor tas buyudukce yoksa birdenbire hayatin zindan mi oluyor?

bende genelde yavaş yavaş başlayıp belli bir süre sonra nirvanaya ulaşır şekilde oluyor. ve genelde belin sağından veya solundan başlıyor ağrı, sonra bütün ruhunu bedenini teslim ediyosun :D
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko said:

µh said:

abi bu nasıl bir acıymış ya. valla camdan atlayacaktım gece. ip atlama, kocakarı ilacı ne varsa açığım valla.

oruç tutuyo musun ?

beni çok etkiliyo oruç 3 gün tutup 2 gün tutmuyorum fln. genelde 3. gün öğleden sonra fln ağrı başlıyor sıvı tüketene kadar devam ediyor.

yok abi tutmuyorum. intermittent fasting yapiyorum 16-8 ama yemek yemedigim sure bol bol sivi tuketiyorum oruc gibi degil.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Kronik hastalikmis gibi konusuyorsun kac yildir var tas (:P)

Umarim duser de kurtulursun(uz)

topici okuyunca farkettim yazmışım daha önce.

Aiko said:

Xenocide said:

Aiko said:

6 ayda bi düzenli taş düşürüyorum. gittiğim her farklı doktor ameliyat etmek istiyor ilk seferde.

sıkıcı bi süreç geçmiş olsun şimdidden.

Adam bildigin "mundar"

Ben o aciyi bi daha yasarsam kafama sikarim lan. Adam 6 ayda bir diyo.

aileden geliyo benim. ırsımı silkeyim. kardeşimde babamda yok bende var dedemde var. 3 yaşında taş düşürmüşüm 3..

yakın zamanda kontrolum var çekiniyorum gene hafiften belden ağrı vuruyor şu anda. kesin gene 1'den fazla taş var.

2 sene önce ses dalgalarıyla taş kırdırırken bir kaç seans sonra bi taş mesanemde sıkışmıştı. böyle tazzikli işeyemiyosun sancı yapıyor sanki içerden birşey batıyor ve sen bir şey yapamıyorsun çok kötü bir durum. doktora gittiğimde ultrasonda farkettik hemen oraya atış yaptılar. birde o bölge böbrek kadar hassas olmadığı için fazla ağrı hissetmiyorsun böbrek kısmına yapılan atışlarda şiddet arttıkça ağrıda artıyor. en son şiddette mesane bölgesine 10 dk atış yaptırdıktan sonra yaptığım ilk idrarda bol kanla beraber taşı düşürmüştüm.

bu da böyle bir anımdır :)
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

Bu agri yavas yavas mi basliyor tas buyudukce yoksa birdenbire hayatin zindan mi oluyor?

10 tane taş düşürdüm iki parti halinde. Ağrı başlayana kadar belli etmiyor bende sonra bir anda 0-100 arası 1 saniye. Akabinde de artarak devam ediyor. Böbrek taraflarından en ufak bir ağrı gelse teyakkuza geçiyorum artık. İşin kötüsü bu tarz olunca nerede ne zaman olacağı da belli olmuyor.

Döngüye bakılırsa bu aralar çok müsait, Allah yazdıysa bozsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
toplamda 4 ameliyat oldum bu illet yüzünden 1 açık 3 kapalı sonuncusunu 2 hafta önce sağ idrar yolundaki 1,56 cmlik taşı kapalı operasyonla kırdırarak yaptırdım. stend oldugu için hala ağrım arada oluyor ya da ödem yapmış ondanmı bilemedim. 29 unda sol böbrek çıkısındaki 1 cmi geçik bir taş ve diğer ufak 5-6 taş için son ameliyatı olucam tekrar kapalı bir şekilde. umarım son olur. ırsı oldugu için bünyem yapıp duruyor artık düzenli beslenmenin zamanı geldi sanırım.

taş olanlara allah sabır versin ağrısına ben alıştım gerçi ama ameliyat oldumu insan geriliyor o masaya yatınca
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...