Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Persona 5 Tips&Tricks (Spoilersiz)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Lopeth said:

passionate listenerı yapan var mı? futo daha gelmedi gruba ama ilk playthrough da bitirmek istiyorum bunu

ben farkinda olmadan aldim achiyi ama seyden emin degilim tam yani, farkli line mi yoksa 250 defa 'sassuga joka!' ile'de alinabiliyormu. gerci buyuk ihtimal farkli line dir.

mementos farmlarken aldim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

ann ile makoto arasında kararsız kaldım, makotonun daha 5te 5 charm istemesi ve annin 8de olması da hiç yardımcı olmuyor. şimdilik charm 5lemeye ve fortune yükseltmeye çalışıyorum.

plain ve boringe katılamıyorum maalesef, gayet eğlenceli char ann. makoto ile beraber best design ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

maalesef ann cok bayik bir karakter. yukariyi bile tek gecerim anna kiyasla o derece... side story'si falan i-ih olmamis yani.

benim gozumde en zayif karakterlerden biri ann. digeri zaten seri genelindeki en kotu bro-archetype karakter olan ryuji kendisi nasil desem, kanji/junpei/yosuke karmasi micmik gibi bisi...

birde SL olarak en kotu diyebilcegim mishima var tabii. rank 7 yapip biraktim direk. 10 metre yanindan bile gecmemeye calisiyorum lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Attendantlar tam tersi baya baya iyi, shut up and get back to your cell shuujin!

Loversin her oyun klasik girly girl olmasina alisigizda hani ann kotu yazilmis karakter, once tasarlayip sonra doldurmuslar icini resmen. Genede herhangi bir averaj karakterden iyide makoto, futaba, kawakami filan varken ihhhh one cikamiyor. Bunun isi ne diyorsun ki rise bile bu kadar zorlama diildi, hikayesi temaya gidiyordu

Ryuji de persona serisinin carth onasisi iste, nasil her bioware oyununda klasik oyuna basladigin generic serious and brooding male 1-2-3 var oyle iste. Neyseki guzel ayar veriliyor, mishimaya ayar verdikce icimin yaglari eriyor ayni sekil :D

Yusuke spot on oturmus misal, art, art and more art diye bashliyor millet ama karakterin olayi weirdo olmasi zaten, sugitada dokturmus yani.

Ama hani ana konu sahane aciliyor, az dikaktli bakinca cok ciddi foreshadow edilmis seyler var. hani sirf hikaye butunlugu ve yazimini gectim, jungiyen disipline sadik kalmasi vs onuda gectim kac sene onceden tee japonyadan zamanin ruhunu spot on tespit etmisler, sapka cikarmak okullrda okutmak lazim, bu kadar iyi bir hikaye beklemiyordum ben herhangi bir oyundan ki suikoden 2 hep overim ama onu bile asicak kadar riskli konulara girmisler.

Turk firmadi olsa khk ile kapatilip yazarlar toplatilmisti :p okul muduru jabba the hutt filan baya baya relevant ahahahah. Iste bunlar heeeep paraleeeeel, eyyyyy philemon sen kimsin ya?
Sosyal ağlarda paylaş

attendantları neptuniadaki lowee ikizlerinden copypasta yapıp hitlerjugend giydirmişler, ben neptunialardaki muhabbetin aynını yaşıyorum social linklerinde. orada da tiksinmiştim.

riseden filan kat kat iyi ann, dürüst, iyi niyetli, içinden geldiği gibi yaşamaya çalışan, başkalarının işini bozmayan bir karakter. oshiete galkochandaki galko gibi, süper zeki olmamak eksiyse o zaman ryuji filan beğenilecek bir char değil zaten.

ryuji de işte yosukeden kötü, junpeiden iyi, neyse o da naruto gibi işte zeka yok ama guts var, çok yadırgamadım şahsen.

yusuke forced eccentric, gündüz vakti konuşacak conf kalmadı diye mecburen konuşuyorum. ne sempatik, ne de komik, gintoki sesli sasucke gibi birşey. en sevmediğim grup üyesi oldu şimdilik.

şimdi gerçi futabu geldi, ona daha oyun çıkmadan gıcıktım. morgana yerine combatta onu dinlemek çok büyük kayıp olacak.

neyse gene genel olarak kadro üzmedi beni, sevdiğim dörtlü çıkarabiliyorum. confidantlar da genel olarak çok iyi. konu gene oynadıklarım arasında seride en iyi.

principal kingpin olmuş bence ya lol, wilson fisk.

son ekleyeceğim o ki oyunun en kötü charına bile oyunun kendi içindekilere göreceli olarak kötü diyorum, gerçek anlamda kötü diyeceğim birşey yok. çok yüksek kalite genel olarak çünkü, herkesin hikayesini takip etmek ayrı zevk veriyor. oyunu bitirince all stars bir kadro yazarım bana göre son üç oyundan.
Sosyal ağlarda paylaş

simdiden alistir kedini futabudan sik sik duyacagin sasuga joka! lara :P

ryuji'nin tek problemi tipik party'nin iq su en dusuk olan uyesi olmasindan degil. adam bildigin kaba okuzun teki, surekli bagirarak konusan, grubun en buyuk whineri olmasi, mc haric herkese gider cekmesi, it gibi davranmasi. oyunun ilerleyen kisimlarinda oyle bir hiyara donusuyor ki karakter, ben uzun zamandir bir rpg'de bir karakterden bu kadar nefret etmemistim ya. resmen seyi dedirtcek kivama getiriyor 'kardes sen bi su koseye gelsene az konusalim' agiz burun girilcek kivama sokuyor simdi spoiler vermek istemiyorum neyse.

yusuke konusunda, ilk baslarda bana fujoshi bait gibi gelmisti ama sonra karakterin confidanti ilerlettikce anliyorsun muthis komik super bir karakter ya. futabu ve yusuke'nin birbiri ile olan dialoglarida muthis komik
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

son ekleyeceğim o ki oyunun en kötü charına bile oyunun kendi içindekilere göreceli olarak kötü diyorum, gerçek anlamda kötü diyeceğim birşey yok. çok yüksek kalite genel olarak çünkü, herkesin hikayesini takip etmek ayrı zevk veriyor. oyunu bitirince all stars bir kadro yazarım bana göre son üç oyundan.

https://secure.static.tumblr.com/b7ac2218c474fd7e21da69205b8fbeb3/cge2xnt/8vonx9w6i/tumblr_static_tumblr_static__640.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...