Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diş İmplantı

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

off aynı soru benim için de geçerli, annemin diş hekiminde WIS diye italyan işi bir implant yaptırdım. sonra netten araştırdım çok bir şey bulamadım içime kurt düştü :( bilen eden var mı?

http://osseosource.com/dental-implants/product_info.php?products_id=2287
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben de sorayım;
Eşimin üst sağ azı dişine implant yaptırdık geçen sene. Yapılırken çene kemiği ince olduğu için çekiçle burun bölgesi ile ayrımını sağlayan hafif yumuşak olan diyafram gibi bir yer yukarı tıklatıldı. Sonra kemik tozu ile dolduruldu. Vida yerleştirildi ve bir süre sonra da ölçüsü alınıp implant takıldı.

Sorun şu; dişin altında boşluk oluştu ve artık biriktiği için iltihap yaptı. Diş hekimimiz temizledi ve o bölgenin yarılarak biraz daha kemik tozu ile doldurulması gerektiğini söyledi. Hanım bir şeyler yerken oldukça tedirgin. Fırçalama, ağız duşu ve diş ipi ile girişse bile hep tedirgin.

Orayı tekrar yarmak yerine, o vida ile tutturulan diş yenilense ve diş etine daha sıkı oturur hale getirilse olmuyor mu? Yarıp kemik tozu ile dolgu yapmak tek çare mi?

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim hanımın kaplama olan dişinde aynı problem olmuştu, ağrıdan ağlamıştı resmen çok geçmiş olsun.

diş eti ile takılan dişin arasında kalan boşluktan kaynaklı diye biliyorum, yemek artıkları falan kaçıyor fırçalayınca da herhalde iyice batıyor diş etine ve iltihap yapıyor orda. diş arası fırçası vermişti doktoru, bir de özel bir diş fırçası aldırdı eczaneden.

https://www.mannerscience.com/wp-content/uploads/2016/04/dis-arasi-fircasi-l-tipi-ss-458x580.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Ben de sorayım;
Eşimin üst sağ azı dişine implant yaptırdık geçen sene. Yapılırken çene kemiği ince olduğu için çekiçle burun bölgesi ile ayrımını sağlayan hafif yumuşak olan diyafram gibi bir yer yukarı tıklatıldı. Sonra kemik tozu ile dolduruldu. Vida yerleştirildi ve bir süre sonra da ölçüsü alınıp implant takıldı.

Sorun şu; dişin altında boşluk oluştu ve artık biriktiği için iltihap yaptı. Diş hekimimiz temizledi ve o bölgenin yarılarak biraz daha kemik tozu ile doldurulması gerektiğini söyledi. Hanım bir şeyler yerken oldukça tedirgin. Fırçalama, ağız duşu ve diş ipi ile girişse bile hep tedirgin.

Orayı tekrar yarmak yerine, o vida ile tutturulan diş yenilense ve diş etine daha sıkı oturur hale getirilse olmuyor mu? Yarıp kemik tozu ile dolgu yapmak tek çare mi?

Saygılar.

implant bölgesinin radyografik görüntüsü var mı elinizde?
yapılan porselen diş tek implant üzerinde tek bir diş mi?

vakayı görmeden sadece anlattıklarınla yanlış yönlendirmek istemem ama yumuşak dokudan (dişeti) ziyade sert dokuda (implant çevresi kemikte) bir sıkıntı var gibi algılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende araştırdım Arc, önceki sayfalarda yazdıkların oldukça düzgün bilgiler.

Laser implant dedikleri bir yöntem var, Türkiyede ne durumda bilgi verirmisin.Gerçi ben 1 yıl sonra 5 diş yaptırmak istiyorum, yan yana kayıp olan dişler için tek implant noktası yapıp üstüne iki diş yapıyorlarmış.

Komple gireyim diyorum dişlere, sonuçta araları açıldı eksik diş olunca.Ağızdaki eksiklikler tamamının düzeltilmesi daha sağlıklı olur demişlerdi bana, merak ettiğim bütün dişlerin sorunlarını düzeltip, eksik yerlere implant yapıp dişleri beyazlatsak iyi olur mu.Aklımda bu işe tam girişmek var.Sigarayı bırakalıda 1 yıl oldu :(
Sosyal ağlarda paylaş

su lazer implanti izledim merak edip

haci allah yok, insan boktan bir evrimin sonucu dunyaya gelmis bir canli. bu kadar dandirik disler ile hayatta kalabilmemiz mucize! (gene dis problemi yasiyorum elbette. implant olmasin diye kurtarmaya calisiyoruz. yasadigim rahatsizligin da, habire curuyen dislerimin de, gelismeyen dis temizleme ve koruma tekniklerinin de topunun sulalesine sovuyorum bilader. habire curuyorlar. yapabildigimiz tek sey delip en iyisini ummak. insaat gibi sektor saglik. surekli olarak 1900lerin tekrari)
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:

Bende araştırdım Arc, önceki sayfalarda yazdıkların oldukça düzgün bilgiler.

Laser implant dedikleri bir yöntem var, Türkiyede ne durumda bilgi verirmisin.Gerçi ben 1 yıl sonra 5 diş yaptırmak istiyorum, yan yana kayıp olan dişler için tek implant noktası yapıp üstüne iki diş yapıyorlarmış.

Komple gireyim diyorum dişlere, sonuçta araları açıldı eksik diş olunca.Ağızdaki eksiklikler tamamının düzeltilmesi daha sağlıklı olur demişlerdi bana, merak ettiğim bütün dişlerin sorunlarını düzeltip, eksik yerlere implant yapıp dişleri beyazlatsak iyi olur mu.Aklımda bu işe tam girişmek var.Sigarayı bırakalıda 1 yıl oldu :(

Diş hekimliği konusunda dünya çapında isim yapmış hekimler, en güncel tedavi yaklaşımları vs yapılabildiği gibi xx sene önce mezun olup fakültede aldığı bilgilerin üstüne bir şey koymamış, o şekilde "tedavi" yapan hekim de var abi. Ha kişisel fikrimi sorarsan konvansiyonel yöntemle implant yerleştirilmesini tercih ederim, en azından şu an. Bir de; hekim tecrübesi ve malzeme kalitesi yapılma şeklinden çok daha değerli.
Tek implant üstü iki dişin çok kısıtlı bir uygulama alanı vardır, yapılamaz demeyeyim ama çiğneme kuvvetinin yoğun olduğu arka bölgelerde falan yapılmamalı.
Beyazlatmanın da artıları eksileri var, detaylı merak ettiklerini öm den yolla istersen
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak'ın postunu okuyunca "ne yazmışım yau önceki sayfalarda bi bakayım" dedim de zamanında farketmeden meslektaşımı gömmüş gibi olmuşum, kusura bakmasın, özellikle yazdığım bir şey değildi;

sdeceokuyangenç said:

implant ömürlük değil ya çoğu zaman

Archangel_ said:

ömürlüktür diyebiliriz zaten arkadaşlar. kaliteli bir implant markası, iyi ve tecrübeli bir hekim, düzgün yapılan bir protez ve iyi bakım olduktan sonra sorun çıkarmaz. 30 seneyi aşkın süredir takibi olan, sağlıklı dental implantlar var.
kalçasındaki platin tutmadı, dizindeki platin iltihaplanmış gibi şeyler sağdan soldan duymuşsunuzdur eminim. hastaya bağlı faktörler nedeniyle (kemik kalitesi, genel sağlık durumu vs)dental implantlarda da sorun yaşanabilir elbette.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...