Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

89. Oscar Ödülleri [2017]

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

µh said:

son 10 yılda no country for old man hariç işte oscarlık film bu dediğim bir film yok. oscarın standartları düştü resmen, önceki 10yıllar çok daha iyiydi.

ahaha inanılmaz ya, son 5 seneye bakalım hemen mesela. Hepsi aşırı dandik ya, nasıl aday olmuşlar anlamıyorum bile.

Mad Max
Revenant (izlemedim)
Spotlight (izlemedim)
Big Short
Bridge of Spies
Martian
La la Land (izlemedim)
Whiplash
Birdman
Grand Budapest Hotel (izlemedim)
Wolf of Wall Street
Dallas Buyers Club
Her
Gravity
Argo
Django Unchained
Sosyal ağlarda paylaş

Ben, "dandik" diyeceğim. Sonra blogumda izah edeceğim nedenini de size kısaca burada bir yazayım. ->
Bir foruma üyeyim. Forumdakilerin profilini izah edeyim önce. Üst üste 20 oscar dandik olsa dahi işleri tıkırında görecek tipler bunlar ->

Yeni ödüller dağıtılırken bu tiplerin ikiye ayrıldığını gördüm. Peki nasıl kategorize oldular? ->
Forum üyelerinden bazıları "la la land alsın, emmayı seviyorum, ryan da bilinç altımdaki ılığa hitap ediyor" diyordu ->

Diğerleri de "Her yıl yığınla film çıkıyor, çok film izlemedin anlaşılan zaten no country for old man nasıl oscar aldı anlamadım" diyordu ->

1- Adamlar recep ivedik 5'te bile rahatlar, 2- Biri dandik filmler oscar alsın istiyor, 3- diğeri de efsane filmlere bok atıyor ->
Bu profildeki tipler şu an kudurmuş durumda, forumda "89. Oscar Ödülleri " başlığı açıp kendi kendilerine muhabbet döndürüyorlar ->
Lalaland'e oscar isteyen adamlar "güzel" diyorsa, benim tereddüt etmeden DANDİK demem lazım. ->
Bu anlattığım vaka, DANDİK deme argümanlarımdan sadece bir tanesi...
Sosyal ağlarda paylaş

moonlight bildiğin bi avuç toplumsal hassasiyeti olan konuyu almış aynı kazana atıp karıştırmış. film bitince ee yani diyorsun. konu ne abi "annesi uyuşturucu kullanıp tek rol modeli uyuşturucu satan adam olan bir çocuk uyuşturucu satıcısı olur" mu? Hadi canım... "Her uyuşturucu satan insan kötülük temsali değildir" mi? "Uyuşturucu satıcıları da gay olabilir" mi? Nedir yani. Hiç bir derin konusu yok, film bitince bir "vay be demek bu böyleymiş" dedirttirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Ben, "dandik" diyeceğim. Sonra blogumda izah edeceğim nedenini de size kısaca burada bir yazayım. ->
Bir foruma üyeyim. Forumdakilerin profilini izah edeyim önce. Üst üste 20 oscar dandik olsa dahi işleri tıkırında görecek tipler bunlar ->

Yeni ödüller dağıtılırken bu tiplerin ikiye ayrıldığını gördüm. Peki nasıl kategorize oldular? ->
Forum üyelerinden bazıları "la la land alsın, emmayı seviyorum, ryan da bilinç altımdaki ılığa hitap ediyor" diyordu ->

Diğerleri de "Her yıl yığınla film çıkıyor, çok film izlemedin anlaşılan zaten no country for old man nasıl oscar aldı anlamadım" diyordu ->

1- Adamlar recep ivedik 5'te bile rahatlar, 2- Biri dandik filmler oscar alsın istiyor, 3- diğeri de efsane filmlere bok atıyor ->
Bu profildeki tipler şu an kudurmuş durumda, forumda "89. Oscar Ödülleri " başlığı açıp kendi kendilerine muhabbet döndürüyorlar ->
Lalaland'e oscar isteyen adamlar "güzel" diyorsa, benim tereddüt etmeden DANDİK demem lazım. ->
Bu anlattığım vaka, DANDİK deme argümanlarımdan sadece bir tanesi...

http://michaelnorthrop.net/wp-content/uploads/2012/04/thumbs-up-chuck.gif
Sosyal ağlarda paylaş

hurt locker icin de benzer elestiriler yapilabilir belki ama en azindan sanat vardi ya o filmde. argo onun yaninda recep ivedik gibi kaliyo.

ha bi de slumdog var, argo'dan daha mi beter acaba bak bilemedim simdi hangisi daha kotu.

son on yil icin benim begendim diyebilecegim iki film var. the king's speech ve birdman. no country for old men'i de katabilirim, bardem reis ve coen biraderlere duydugum saygidan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...