Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Startuplarınız

barbu

Öne çıkan mesajlar

Var mı bizde startup kurmuş. Funding almış veya kendi paralarıyla müşterisi olan ve hali hazırda büyüyen bir startup açmış insan.

Linkleyin varsa biz de bakalım. İleride kendimiz bu yollardan girerken örnek alırız, ya da sizin büyümenize katkıda bulunuruz filan.

Bu kadar tech içinde yüzen bir topluluktan bir tane bile çıkmadıysa da yuh diyeceğim. Bu konu da oyun filan tartışma konusu olsun o durumda.

PS: Zengin listesi
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

şu startup, kickstarter kelimelerine uyuz oluyorum. en sıkko projelere bile funding arayan şeyler doldu etraf. ne uretıyorsun da bu kadar para lazım ulan? ne araştırıyorsun ? herkes mi aynı şekilde? gibi

bu laflar yeni hype işte
inovasyon vardı bi de

89'da duvar yıkılınca adamların eli güçlü kaldı
refah devleti geyiğinin bitişi zaten aynı vakit. eh sistem iyice boka battı batıyor
girişimci yaratalım yaratıcı yıkım yapalım yaşasın düzgün çalışan çiçek böcek kurumlarımız olsun melek sermayeler etrafı donatsın kafaları
açıyosun bakıyosun %99 fail
bakalım neler göreceğiz daha

he tabi geç sanayileşmiş dandik ülkelerdeki hibrit durum sonucu tüm bu kosgeb otbok destekleri eş dosta yol olup gidiyor
kadına mikro kredi veriyosun kocası üstüne yatıyo
borcu harcı olmayan aileler meta yaratacakken mala dönüyor sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

yuh demeden yaşadığınız gün varsa ben de size yuh diyeyim ehe : )

melek yatırımcı olayı zaten sömürünün kılıf değiştirmiş başka bir şekli.

uğraşan kafa yoran arkadaşlar daha iyi anlatır yarattıkları değerin (varsa) % kaçından faydalabildiklerini

hee adam para vermese ama hiç kazanamıcaktık dosutm dicekler
bu kadar naif olmayın diyeceğim ben de >_>
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

senin niye beni desteklemediğin anlaşıldı mk

http://overstepgame.com/

seed fund topladık haziranda
kickstarterda yattık aşağı

şimdi toparlanma süreci

Ya ben seni desteklemek çok istedim ama overwatch varken neden overstep abi ? Koca dünyada isim mi bulamadınız ?
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Başarılı olamamış start-up örnekleri: Collapsed.co

Skully çok iyi yalnız :D

Koskoca Grooveshark'ı da gördük listede :D

Secret'in tutmuşu var işte Türkiye'de zamanında, itiraf.com olarak. Tam Türk milleti dedikoduculuğuna ve meraklılığına uygun müthiş projeydi, sonra yapan iyi paraya sattı, sattığı şirket de reklama abanmaya ve yollanan itirafları ilgi çeksin diye değiştirip sulandırmaya başlayınca çöktü.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

ne uretıyorsun da bu kadar para lazım ulan?

batu bak benim sordugum soruyu sormus adam sdfgsd

abi motor bedavayken garry's mod gibi ornekler varken sizin de bedavaya kral bi oyun cikarip 2 yil sonra 2. si icin kikstarta eliniz guclu girmeniz gerekiyodu bana soracak olursan.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Emre333 said:

ne uretıyorsun da bu kadar para lazım ulan?

batu bak benim sordugum soruyu sormus adam sdfgsd

abi motor bedavayken garry's mod gibi ornekler varken sizin de bedavaya kral bi oyun cikarip 2 yil sonra 2. si icin kikstarta eliniz guclu girmeniz gerekiyodu bana soracak olursan.

ya şimdi ürettiğimiz oyun kalitesi ve planları için o para lazımdı

o sırada kickstartera çıkmak yanlış karardı ama. şimdi toparlamaya bakıyoruz işte
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu olay "tek oy mu değiştirecek?" durumuna dönüyo. biz mevcuttaki fan tayfası ve çevremizle bi base oluştururuz, bizi bilmeyenlere en azında güven ortamı oluşturur dedik. adını sanını duymadığın bi oyun hoşuna gitse bile 100 tane backer görünce backlemiyosun tabi

yav neyse ne oldu gitti işte :D. ks'ye gelene kadar on tane problem vardı daha
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

şimdi bu olay "tek oy mu değiştirecek?" durumuna dönüyo. biz mevcuttaki fan tayfası ve çevremizle bi base oluştururuz, bizi bilmeyenlere en azında güven ortamı oluşturur dedik. adını sanını duymadığın bi oyun hoşuna gitse bile 100 tane backer görünce backlemiyosun tabi

yav neyse ne oldu gitti işte :D. ks'ye gelene kadar on tane problem vardı daha

Bir önceki sayfada linkini attım, "patates salatası yapacam" diye kampanya açıp 55k dolar desteklenen var, desteği almayı bilen alıyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...