Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Definecilik

=))

Öne çıkan mesajlar

bi eleman vardi tokatli, oralarda boyuna kaziyoduk, hatta herkes kaziyodu, heryerden birseyler cikiyodu azar azar bilmemne diye anlatiyodu.
en cok aklimda kalan bi tane yazit bulmuslar baya buyuk, baya ugrasmislar cikarmislar kamyonet getirmisler. satacaklari adam da hazirmis, jandarma basmis tam bunlar kamyonete yuklerken. jandarma tanidik diye herseye el koyup bunlari birakmis. yaziti da haberlerde gormus muzeye kondu diye haberini. sovuyodu adamlara, biz tertemiz cikardik sapasaglam, haberin fotosunda 2ye ayrilmis ortadan yazit. gostermisti hatta haberi de unuttum tabi ne yazitiydi.

ama boyle yilanlar tuzaklar buyuk insanlar enerjiler falan anlatmadi. belki utanmistir soyleyememistir normal insanlarin icinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Aruzyon said:

Benim babamın babası definecilikle uğraştı baya. 3 tane başarılı olayı oldu fakat üçünde de hep saf dışı bırakıldı hatta birinde öldürülüyordu direk.

Bu esnada definelere görüyü Halam yapıyordu hatta olabilecek bazı ölüm durumlarını da traplerle ilgili önceden haber verdiği zamanlarda oldu.

Geçen yıl Gaziantepde geçirdiğim sürede sözde bir Şıh ile tanıştım. Onlarda hazine kovalıyorlardı hatta beni transa sokarak yerini görmek adına daha net bilgi edinmek istediler de beceremediler.

Olaylar çok ama wot yazmayım şimdi.

Adamlar paticiken önce davranıp kendi trolunu göndermişler diye baktımda noyan proclamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Bizim koyde kazmana bile gerek yok. Vank diye kilisemsi chapel tarzi bir sey var, orada kayalarin uzerine oyulmus yazitlar var. Hatta zamaninda koye gelen imam mi ogretmen mi ne adam saflam hazine bulup direk tuyuyor koyden istanbulda iş kuruyor kendine.

imamlar hazineyi kendileri bulmuyor da hazinecileri korkutup yancı oluyorlar, veya onları tamamen kandırıp bulunmuş hazineye konuyorlar

tuzaklar, cinler, periler denilenler de hepsi mantıklı, doğal, bilimsel şeyler. gaz sıkışması, mineraller, ıvır zıvır. bu tarz şeylerden bolca bahsedilmesinin sebebi cinci, üfürükçü vs kimselerin yaptığı çakallıklar ve insanların bu tip hikayerlerden kolay etkilenip ağızdan ağıza rahat yayılması

yanıltmalar, oyunlar, çıkmaz veya anlamsız sonlar mutlaka vardır ama
zehir muhabbeti de belli dönemlerde vardır ama daha çok doğal oluşumlardan bakteri, gaz, yılan, böcek vb kaynaklı olduğu ortada. bi de zehir çok çok daha eskiden organize saklamalarda daha yaygınken daha yakın zamandaki zorunlu, bireysel veya spontane saklamalarda çok görülmüyor.

tr'de bu işlerin içinde yukarda dediğim gibi imamlar falan en çok olanlar, ama ondan sonra da polis/asker diye tahmin ediyorum. istihbaratın sıkı takip ettiği de söyleniyor ayrıca ama jandarma bir taraftan uğraşırken bu işlerle, diğer taraftan da emekli ettikleri insanlar çalışırken gördüğü tecrübelerini pratiğe döküyor

2 gündür merak edip okuduğum kadarıyla kendimce çıkardıklarım bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Jaegerjaquez said:

said:
Sayın Konyalı kardeşim.
Resimlemeniz yetersiz. Ayrıca;
Çubuk kullanmadan, cihazla bakmadan yapacağın her iş ancak kas çalıştırır.

Bu hafta sonu olmaz da, sonraki haftaların bir pazar günü;
O geniş kayanın üzerinde; bir kangal Torku acılı sucuk alacan. Tel ızgara üzerinde pişirecen.
Bir taraftan da aleminyum demliğe çayı koyacan. Sen bu işlerle meşgul olurken bende sana boşlukları bulacam,
Derinliklerini tespit edecem, hadi bi de içene bakayım ne var diye.
Buraları bu resme göre garibanlarla dolu. Çoğunda birşey çıkmaz. Çıkanlar da olur amma azdır.

Sonra beni eve bırakacan.
Prosüdürü yerine getirince de işleme başlarsın.
Ben pikniği severim. Bağ bahçe işine hiç karışmam.
Sende bize bir dua edersin bize yeter inşallah.

zükecek :DDDD

adamlarda ki sorunun nedeni "aleminyum" zehirlenmesi olabilir :)

said:
aleminyum demliğe çayı koyacan

https://www.facebook.com/deepturkishweb/videos/564683937068753

:D :D
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Masakari said:

Bizim koyde kazmana bile gerek yok. Vank diye kilisemsi chapel tarzi bir sey var, orada kayalarin uzerine oyulmus yazitlar var. Hatta zamaninda koye gelen imam mi ogretmen mi ne adam saflam hazine bulup direk tuyuyor koyden istanbulda iş kuruyor kendine.

imamlar hazineyi kendileri bulmuyor da hazinecileri korkutup yancı oluyorlar, veya onları tamamen kandırıp bulunmuş hazineye konuyorlar

tuzaklar, cinler, periler denilenler de hepsi mantıklı, doğal, bilimsel şeyler. gaz sıkışması, mineraller, ıvır zıvır. bu tarz şeylerden bolca bahsedilmesinin sebebi cinci, üfürükçü vs kimselerin yaptığı çakallıklar ve insanların bu tip hikayerlerden kolay etkilenip ağızdan ağıza rahat yayılması

yanıltmalar, oyunlar, çıkmaz veya anlamsız sonlar mutlaka vardır ama
zehir muhabbeti de belli dönemlerde vardır ama daha çok doğal oluşumlardan bakteri, gaz, yılan, böcek vb kaynaklı olduğu ortada. bi de zehir çok çok daha eskiden organize saklamalarda daha yaygınken daha yakın zamandaki zorunlu, bireysel veya spontane saklamalarda çok görülmüyor.

tr'de bu işlerin içinde yukarda dediğim gibi imamlar falan en çok olanlar, ama ondan sonra da polis/asker diye tahmin ediyorum. istihbaratın sıkı takip ettiği de söyleniyor ayrıca ama jandarma bir taraftan uğraşırken bu işlerle, diğer taraftan da emekli ettikleri insanlar çalışırken gördüğü tecrübelerini pratiğe döküyor

2 gündür merak edip okuduğum kadarıyla kendimce çıkardıklarım bunlar

bana anlatan eleman da jandarmanin bu islerden payini aldigini soyluyodu. jandarma komutanina payini vermezsen yakalarsa basin belaya giriyo. normali payini veriyosun gidip kaziyosun sagi solu. en kotu ihtimalle basin belaya girmeden siyriliyosun. iyi ihtimalle zengin oluyosun jandarmaya 3 kurus birakip.
bi de millet birbirini olduruyomus boyle beraber kazi yapcaz define bulucaz diye 3 kisi yola cikip hakkaten birsey buluyoruz diye farkedince free for all deathmatche donen hikayeleri vardi elemanin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ekibinizdeki itikatı en zayıf olana değişik şekillerde gözükürler. Kadın olanların elbise rengine dikkat edin ne istediklerini sorun. Bakalim ne yaşayacaksınız anlatırsanız gerekeni söyleriz

said:
Hobbit usta çok teredüt edersen tilsimli saydiğin yerde kül yada ince kum oraya ser 100-150-meter uzağinda bi nöbet tutun ama hiç konuşmayin ve orada kimsenin geçmediği emin olun sabah hava aydinlik olunca bi kum yada kül lerin olduğu yere bi bak

çiplak ayak izi varsa orasi sahiplidir yoksa hiç bir sahipleme yoktur demek

saygilar ve sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

said:
Ekibinizdeki itikatı en zayıf olana değişik şekillerde gözükürler. Kadın olanların elbise rengine dikkat edin ne istediklerini sorun. Bakalim ne yaşayacaksınız anlatırsanız gerekeni söyleriz

said:
Hobbit usta çok teredüt edersen tilsimli saydiğin yerde kül yada ince kum oraya ser 100-150-meter uzağinda bi nöbet tutun ama hiç konuşmayin ve orada kimsenin geçmediği emin olun sabah hava aydinlik olunca bi kum yada kül lerin olduğu yere bi bak

saygilar ve sevgiler.

Abi ben sanırım giriyorum bu işe ya. MMORPG rpsi gibi. Yanıma birde kılıç alırım belki iskelet-ettin falan çıkarda keseriz.
Sosyal ağlarda paylaş

sinera said:

bombilo said:

said:

said:

saygilar ve sevgiler.

Abi ben sanırım giriyorum bu işe ya. MMORPG rpsi gibi. Yanıma birde kılıç alırım belki iskelet-ettin falan çıkarda keseriz.

al karşim faydamız olsun dsdsf

Sosyal ağlarda paylaş

Bu defineciler tam tarih düşmanı. Nerede bir antik bir yerleşim birimine gittiysem hazine var diye bildiğiniz antik dönem lağım boruları olan künkleri patlatmışlar, duvarları yemişler. Muazzam lahit eserleri paramparça etmişler. Lahit'in değeri belki milyarlarca dolar adam onu patlatmakla kalmıyor içerisinde yer alan 4-5 binlik hazinenin içine ediyor. Bunlar manyak.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

bi de millet birbirini olduruyomus boyle beraber kazi yapcaz define bulucaz diye 3 kisi yola cikip hakkaten birsey buluyoruz diye farkedince free for all deathmatche donen hikayeleri vardi elemanin

zaten o tuzak vardı, şunlar oldu ben de kaçtım muhabbetleri hep böyle gelişiyor sanki..
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

yaz noyan wot mot okuruz sen diğerlerini takma.
var mı büyük insanlar senin hikayende de:D

En son babanemin cenazesi olaylı olmuştu. O esnada Aydın'daydım işte ve dedemle önceden define avı yapmış kişilerle de denk geldim. Baya emlak falan döşemişler adamlar lootlarla. Sonra dedim halama "bu insanları zengin edeceğinize bana yer söyle ben gidip çözeyim çok altın lazım niyetlerimi gerçekleştirmek için ama az kazanıyorum" demiştim. O da " bu işler tehlikeli hem oraları koruyan varlıklar var hem de çıkarmak da tehlikeli" kaç defa vuruyorlardı dedeni diye anlattı uzun uzun..

Sonunda biraz ısrar edince bir yer söyledi.. O söylediği yerin çevresinde "bir çoban var sürekli azar azar alıyor düzenli olarak bildiği yerden" diye de..

Kafamda düşünüyorum şimdi o çobanın cidden hayvan gibi zulası varsa... Dikkat çekmemek için belirli aralıklarla alıyorsa.. Ne kadar süre gizlenmen gerek.. Bu çobanın köpekleri yok mu... Bir adam altın hazıinesin korumak uğruna neler yapar falan filan....

Tek başıma gözüm yemedi..
Sosyal ağlarda paylaş

doğalgaz boru hattında çalışıyorum heralde türkiye'nin en çomarland lokasyonu erzurum kars ardahan sivas arası paso köylü dolu define var mı diye hahah çıktı aslında biraz altın sikke sdf hepsine devlet el koydu tabi :P bide sit alanı bulduk.

tehlikeli ama metan gebertir adamı çok ölen keko da var haberi duyulmayan falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...