Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizardry 8 icin taktikler...

Caine

Öne çıkan mesajlar

yaptim onu heryeri gezdim rattkin treede hatta yanda 4 kilitli bi kapi war onu actim icinde The Third Messenger of Destiny yazan bi kapi war acilmio ilerledim bi rattkin war bi kapida duruyo ne istedigimi soruyo... Ne yazacam ona? ayrica bi suru item isteyen kapi war ama hangi itemlar?[hline]Leave me alone
Isolation bears hope
There's something else waiting
a promise destiny...
Sosyal ağlarda paylaş

bak simdi:
kapıda sana soru soran adama dark savant de
iceri gir don barloneye gideceksin
konus onunla herseyi
sonra cık soldaki kapıya gir orda masanın ustunde anahtar var
o anahtarı al
git sonra acılmayan kapıya anahtarı sok ac iceri gir 4 okcu iki breeder goreceksin
o iki breederı oldur ve bitir gorevi
ha bu arada breederlara bolca paralyze at
ve mutlaka ama mutlaka Freeze Flesh buyusunu ogren ve kullan bolca
toplu paralyze yapıyo
breederların healthi 360 kusur
dikkat saglam koyuyolar
Sosyal ağlarda paylaş

diplerine kadar girip
samurai ve fighterına kestireceksin
bu arada sagda solda dolasırken mutlaka ustunuzde:
armorplate
magic screen
missile shield
enchanted blade buyuleri bulunsun
savasta ise
soul shield ve magic screen basın hemen kafadan
damage almazsınız alsanız da ufak damagelar alırsınız zaten hemen monsterların diplerinde biteceginiz isin geri kalanını ninja, sdamurai, ve fighter bitiriyolar
Sosyal ağlarda paylaş

wood spiritler sorun diil leaf spiritler daha berbat hemen diplerine koski wurabilesin ayrica yuksek lvlli fireballarda ise yarar cunku hpleri cok dusuk[hline]...Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost
Standing next to you...

Sosyal ağlarda paylaş

simdi kısaca grubumu8n son halini aktarayım size...

ninjam(ufak tiplerden birisi) toplamda 6 vurus yapıyo ve hepsi 20 serden iniyo yani tek basına 120 dmg..verilecek ozellikler sense,speed,dex.Instant kill ozelligi vardır. Open locks and traps olayını da vermeyi unutmayın her level atlayısta malum ilerideki thiefimiz olacak arkadas..sakın ve sakın ileride cıkacak npclere guvenmeyin cogu belli bolgelere girmiyolar.

Samurai(dragon olsun bizim olsun) icin speed,dex,str,sense lazım o nedenle cok gec gelisen ancak ileride de bi tane daha yaratsaydım keske diyeceginiz bir elemanınız olacaktır. (tek basına dmg miktarı 120-310) (oyunun basında arnikada bankadan caldıgınız cursede berserker kılıcı mutlaka bu arkadasımıza veriniz) Instant kill ozelligi vardır.

Fighter (Lizardman veya mook secin..mookun nedeni ise ileride two handed inanılmaz bir kılıcı cıkıyor ve sadece mook jkullanabiliyo agladım onun icin) berserk ozelliginiz en degerli ozelliginiz. Str,dex,speed ...

Mageimiz icin onemli statlar malum int ve vitality.
mageimizi elf yapalım guzel duruyo. Ogrenilecek onemli buyuler;

Fireball, Magic Missiles, Shadow Hound, Enchanted Blade, Energy Blast,Crush, Trembling Rocks (ya da buna benzer birseydi) İceball (Frost almayın gereksizdir), Summon elemental, Dehydrate (en guclu buyulerinizden) ve sanlı serefli buyumuz super varlık A....tion (adını bi okuyusta ezberleyene odul verecem.. KISACASI cleric arkadasımızın mass death buyusunu yapıyo)
onemli buyu alanları; Fire water ve earth

Cleric dwarftan olsun..gqripsemeyin wizardryde boyle:)
priest olcak arkadasımız icin ozellikler, piety, int vitality

buyuler ise istediginizi alın ama mutlaka cure poison ve paralyase alın. onemli buyu alanları ise Divine magic, earth ve water. divineı mutlaka 100 yapmaya bakın ileride cıkacak olan Death wish (mass) buyusu ve instant kill (one target) icin gerekli olacak ayrıca mass heal, regeneration,resurrection heal wounds, mmake wounds gibi onem arzeden buyuler gene divine magic icinde yer alıyolar.

Rangerımız mook olsun. Arastırma vesaire islere bakar.yardımcı olur..ayak takımındandır..ancak ileride okları 2serli atmaya baslıyo..Instant kill ozelligi vardır.

Bard olayına deyineyim biraz da, bard katıldı grubuma ancak ne mage ile yarısabildi ne priest ile tek verdigim is sling atmaktı arkadasa. bence kasmayın ilerideki cogu yaratık hemen hemen ımmunelar bu tur seylere.. ayrıca canınızı sıkıyor eglenceli bir char degildir kendileri.

charların ustlerindeki magicalları size bırakıyom benimkilerin resistancelar hemen hemen 100 oldular.. arayın tarayın rangerın bakmadıgı yer kalmasın..bazen alakasız yerden sufe rmagicallar cıkabiliyo tikat olun..
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
UP !
her eve lazım süper rehber
bi daha başladıydım wizardry e
okudum bunu
şimdi bir daha yeniden başlicam ehehehe[hline]
Intercom:
Welcome to Vault 13!
If you want to talk to the Overseer, press '1'.
If you want to return a Water-Chip, press '2'.
If you don't want to go into the Wastelands and start a village callled Arroyo, press '3'.
If you are accompanied by a Mutant, press '4'.
If you are the Vaultdweller, go away.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Bu yararlı rehberi geçen sefer okuyuşumda düzenlemiştim
ama araya formatlar hedehödö girdi

savelerim duruyordu en son yarattığım süper party ile başlarda bi yerde kalmıştım devam ediyorum şu an

bu thread teki bilgileri yine derledim

Caine saolsun oturup süper yazmış bana da derlemek düştü:

Lizardman Fighter
--------------------
str
dex
speed

Mook Ranger
--------------------
dex
sense

Elf Mage
--------------------
Intelligence
Vitality
Int
Artifact

Fire Water Earth
Fireball, Magic Missiles, Shadow Hound, Enchanted Blade, Energy Blast,Crush, Trembling Rocks İceball (Frost almayın

gereksizdir), Summon elemental, Dehydrate A....tion

Dracon Samurai
--------------------
speed
dexterity
str
sense

Dwarf Priest
--------------------
Piety
Int
Vİtality

Divine Earth Water
Cure Poison, Paralyze
Death Wish, Instant kill

Faerie Ninja
--------------------
speed
senses
dexterity

Open locks and traps[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

uzun zaman geçtiğinden unutmuşum herşeyi
soru 1 : cursed status te ? yazması ne anlama gelir ?
soru 2 : acid breath yapmanın ne mantığı var skill kazanamıyorsunuz, dövüş ne kadar zorlu olursa olsun değmez bence
soru 3 : level 5-6 da bazı class lar spell kullanabilmeye başlıyor
ancak puan vermediğimden şu an hepsinde spell power level 1 bile kırmızı renkte, yani kullanamıyorum, ilerki levellarda düzelir mi ?
soru 4 : monastery de ilk kısımda eşek kadar bir kapı var açamadım, anahtar deliği yok, kare şeklinde metalik bir sembol var, nasıl açılır ?[hline][i]Transpose ! [i]
Sosyal ağlarda paylaş

benım bır sorunum varda onu soyliim dedim ...
benım oyunda yazıların cogu kayık ...
yanı kendı ıcınde oyunun data degerlerının ekran yansımaları sacmalamıs ...
ne bılım splıt ıtem ıkonunun uzerıne gelınce use ıtem yazıyo gıbı gıbı ...
nasıl duzelır nedendır ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
* tells "do'urden" wıth the head of man who said 'drizzt'
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
sıft bu başşlıklarda bu kadar konuşulduğundan içimde kalmıştı, geçenlerde aldım, demin yükledim ama tek sorum olacak: ille 6 karakter yaratmak durumunda mıyız? mesela 3-4 karakter yaratsak daha çok xp alırlar da denk bir durum oluşur mu? evvelden beri hiç sevmem party rpg'lerini de..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

heheh
gider de yavaş gider
her party ile gidersin ne kadar zorlansan da combat turn based olduğundan taktikle çözüyorsun genelde
ama iyi party 5 dakikada geçiyorsa sen 10 dakikada geçersin 2 misli heal potion kullanırsın 2 misli rest yaparsın vesaire...

ya bu deli bi oyun.. kesinlikle bitiricem vakit bulursam[hline]VaaAADaaAAaaa !!!..........
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...