Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizardry 8 icin taktikler...

Caine

Öne çıkan mesajlar

Oncelikle parti olusturmadan baslayayım deidm. Ha bu aradsa bu deidklerim 12. levela kadar gelmis bir oyuncunun deneyimleridir..hos belli bir noktadan sonra pek bir degisiklik olmuyo stratejilerde.

Grup Yaratımı:

1 x Samurai (dracon tercihtir): cunku, sense,dexterity ve speedi gelistikce
lightning speed ozelligine cabuk gecmeye baslıyor. Baslarda sag elindeki ana kılıcı katana ile iki kez vururken daha sonraları o vurus sayısı 5'e 6'ya cıkıyor..bu da toplamda 60-100 dmg anlamına geliyo ve bunu daha ilk vurdugu el ile yapıyo...Dracon olmasının nedeni ise Draconun kullandıkca gelisen breathinin olmasıdıor
kalabalık gruplar icin magic missiles buyusunden daha etkilidir. ancak dikkat; cunku staminadan yiyor ve savasın ortasında Stamina Potionınız yoksa unconscious halde kalabniliyosunuz ...

1 x ırkından ninja (faerie tercihen): Ninja cunku assasin ozelligini kullanacaksınız. bunun yanında silahsız toplamda cıplak elle ileride 40-50 vurabilen tek meslektir. Bunun yanına pickpocketsı da bu karaktere yukleyebilirsiniz. Faerie olmasının nedeni de dust kullanmakta yetenekli olmaları ve ninjanın ana skilli olan speedi oldukca yuksek olması.

1 x ırkından fighter : (asla ve asla lord almayınız.lordlara olum)
bu arada ranger yok dikkat ettiyseniz..onu olusturacagınız karakter Arbnika kentine gidince size katılacak olan valkyrie'dir. level atlayınca valkyrie direkt ranger yapınız. hidden object bulmak onun gorevi:)

1 x ırkından mage (elf olsun bizim olsun)

1 x ırlkından cleric (dwarf olsun)

1 x halfling ya da hobbit (simdi oyundaki adını unuttum ırkın) thief
thief veya gadgeteer..: picklocks ve sling skilleri bu arkadasa yuklenecek

#Bunun dısında oyun basında oldukca bol buyu kullanınız ve gerekirse dusmana heal atınız..savas oldukca uzun sursun skiller gelissin..

#searchunuz daima acık olsun. ancak buyuk bir riski vardır.. daima suprise yersiniz rakibinizden..hicbirzaman ilk baslama sansınız olmaz gibi birsey..ama bulacagınız esyalar icin deger.

#mage icin fire ve earthe yukleniniz.Fireball ve energy blast (firedan) crush (earthten) sleep ve sonic boom da (waterdan olsa gerek) isinize yarayacak buyulerdir. Ha bu arada bir de divinity spheredan magic missiles buyusunu hemen gelistirmeye bakın...geri tepme ihtimali yuksek bir buyudur ancak cok islevlidir mass damage oldugu icin.

#Mageinizin skilleri dagıtırken int ve pietye veriniz. bir de vitalitye veriniz. bunun dısındaki ozelliklerden de wizardry, fire, artifact,earth ve water a yukleniniz.

#Skillerden karakter icin gerekli olan bir taneyi daima artırın 9. level civarı 100 oalcaktır..yani max. degerine ulasacaktır.bu da size yeni bir ozellik kazandırır. Ornegin mage'imin int'i 100 oldugunda powerblast (gene unutmus olabilirim gercek adını) adlı bir ozellik geldi..ve buyulerinizi bir ust seviyeden yapmaya baslıyosunuz
dex'i 100 olan thiefimin ise fast reflexes ozelligi geldi..o da asırı hızlı hareket etmenizden dolayı size benzer bir goruntunuzun olusmasını saglıyor ve damage almıyosunuz.

#ninjanın mutlaka senses speed ve dexteritysini kokleyin..ninje 6. leveldan sonra yanılmıyosam 4 vurus yapıyo 10 arlık yani cıplak elle bu toplamda 40 dmg demek

#zevk almak istiyorsanız herkese pickpocket yapın ve savaslardan cekinmeyin..hp ne kadar yuksekse o kadar cok xp demektir. bu da cabuk level atlamanızı saglar. Ancak dusuk levellarda pek denemeyin:)

#oyunda ciddi anlamda kaderci bir mantık var..yani sizin varınız yogunuz
DARK SAVANT
o nedenle herkese bununla ilgili bir soru sorun.hatta gerekirse sizden cevpa bekleyen agac, havuz,karakter gibi birimlere mutlaka bir kez yazmayı deneyin..bu sizin en buyuk dusmanınız.

baska soru olursa cevaplayayım..aklıma gelen aciliyete sahip oneriler bunlar..[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

Nedenlerini yazamayacağım şu an ama grup şöyle olmalı ;

Dracon > Fighter
Human > Ninja
Human > Samurai

Dwarf > Priest
Hobbit > Gadgeteer veya Rogue
Mook > Ranger

Büyücü olmasada büyüden uzak ve rahat bir oyun olmaktadır böyle...

İlerde kesin bir büyücünün katılacağını varsayarak grubumun çekirdeğine almadım...

Dur bakalım...[hline]Düşündüğünüz gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi düşünürsünüz..
Sosyal ağlarda paylaş

buyu olmadan o isler olmuyo

mass damage vermen gerekiyor cogu durumda
fireball, ice ball ve sleep olmadan cok zor olur isler..bunun yanında artifact olayına abanıp priesta identify item yukunden kurtulma yolu acarsın...
ranger gereksiz..
ileride cıkacak valkyrie (arnikada size katyılan hatun) den ranger guzel oluuyo:)

[Bu mesaj Caine tarafından 12 Şubat 2002 22:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Mook > Ranger

Çokta bilem gerekli bir yaratık ve ilerde feci şeyler yapabiliyor...

Büyü olayını pek sevmediğimden tam olarak ısınamıyorum oyunda da...

O yüzden Bard aldım bir tane

Bishop bulursam ilerde süper olur

Mage ve Bishop ile süper bir party olurdu ama benim dediğim[hline]Düşündüğünüz gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi düşünürsünüz..
Sosyal ağlarda paylaş

mage yerine bardda olabilir ama oyunun skill point dagıtımı pek bol keseden olmadıgı icin baskasına baska ozellikler yamayıp mage yağparım zaten fikri mumkun degil...
dogrudur bard eksigi var benişm yazdıgım gruptada
ancak oyunun gidisatı acısından mage ile bardın yeri hayli hayli doluyo...
magesiz bi grup hem buyuk risk hele ki wizardry icin neredeyse imkansız bisey
ilerde cıkacak olan bitkiden bozma yaratıkları gorunce anlatrsın magiccim 358 pointli:)
Sosyal ağlarda paylaş

bir onerim daha olacak
gadgeteer yerine bard alınabilir..
gadgeteer da ilerde katılacak grubunuza
bunun yanında arnikada da bir thief katılıyor yuksek picklocklu...

ancak o zaman ninjanıza bolca open locks yuklemeniz gerekecektir.
dengeyi kisisel tercihinize gore kurun

[Bu mesaj Caine tarafından 12 Şubat 2002 22:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

lol biri lord, biri mage düşmanı.
wallah bi sürü yorum yapardım ama gerek yok öbür threadte belirttim zaten.
valkyrie ı neden ranger yaptın anlıyamadım.ayrıca düşmana heal atma olayı bence cheat e girer roleplay e sığmaz, delikanlıyı bozar :).
tabii sen ben cheat yapıcam diosan (ehehe) ve düşman yoksa ortada, kendi adamına büyü çak sonra healla.[hline]"All who would oppose me...beware!"
Sosyal ağlarda paylaş

arcane iyice bi oku istersen
bardlık bi durum soz konusu deigl
ama son mesajda gene de olabilir dedim..
ikincisi neden sıgmasın rp ye anlamadım
gayet de powermonger bir grubum var..hatta oldukca da makyavelist...son amacına ulasmak icin her igrenclige hazırlar
ayrıca bug abuse olayını da cozemedim ya neysem

ayrıca bilgisayar oyununda rp naıs oluyo
sanki onune bolca secenke konuyo gibi
deli gibi kendi kendinizle konusuyosanız bilemem:)
Sosyal ağlarda paylaş

Bishop geride kalınması gereken ve dikkatli kullanılması gereken bir karakter.

Büyücüleri sevmememin nedeni bilgeliklerini her konuşmada öne sürüp savaşta geride kalmalarıdır..

Neyseki Mage'siz yola çıkmamam gerektiğini anladım...

Male - Dracon > Fighter
Male - Human > Ninja
Male - Human > Samurai

Male - Gnome > Mage
Female - Hobbit > Bard
Male - Dwarf > Priest

güzel bir grup oluyor...
Yürüyelim geçelim bu yolları tra l ala[hline]Düşündüğünüz gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi düşünürsünüz..
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı item'larda irk ve cinsiyet ayrımı var ama bardlara özel öyle bir necklace yok...

Endurance Necklace diye bir şey varki oda sırf hatunlar kullanabiliyor...

Bunun yanında Bard dinlenmede işe yarasada savaşta pek bir geri kalabiliyor...

Rp yapmak kendini eğlendirmek olsa daha çok işlevsel oluyor...

Şu son dediğim grup gayet mantıklı ve güzel oldu mesela...

Priest'in de pray denilen bir özelliği varki çok çok kullanışlı

Bazı zamanlar tanrılar sağolsun dedirtiyor

Rastgele bir büyü yapıyor üzerinize pray ile...
veya düşmana
Bishop'unki gibi Dispel Undead varki oda süper bir özellik..

Ölülere çok yüksek zararlar verebiliyor...[hline]Düşündüğünüz gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi düşünürsünüz..
Sosyal ağlarda paylaş

1 tane değil bir çok güzel parti yapılabiliyor

Caine'in yaptığı ve benim son yazdığım party cidden mantık çerçevesi içinde en güzeli diyebiliriz..

Ama daha güzelleride çıkabilir tabii

Mage yerine Psionic kullanmak isterdi deli gönül ama neyse..
:p

BEN DELİ DEĞİLİM
:p[hline]Düşündüğünüz gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi düşünürsünüz..
Sosyal ağlarda paylaş

hogar gelip once bir 40-50 dmg verir...
o charı feda edeceksiniz..(kasmayın bos yere heala)
iksir icebilir en iyi ihtimal..ama ikincisini yiyip olme ihtimali yuksek
neysem yapılacak is sudur
yuksek leveldan bir paralyze priest tarafından
daha sonra ninja tarafından atılmıs flash powder (kor eder dusmanı)
mage tarafındana tılmıs en yuksek leveldan sleep
ve yaratıgınız cıscıbıl ortada...en kotu ihtimal kor olup kacar ve damagelar arkadan geldigi icin 2 kat zarar verir...
3-4 roundda iniyor.. hp 350 civarı...420 ligi de inmistir bizzat ilk mesajdaki grup tarafından
hatta samurai instant kill yaparsa halay cekin kalkıp:)
Sosyal ağlarda paylaş

psionic nası bişe deneyen varmı ?
benim daldıım hogar 441 hp liydi
bugünde bi tane 420 likten kaçtım.

benim çok önemli bi sorum war.
"büyü çakarken kırmızı sarı yeşil renk olayı neyi temsil eder?"
ben bunu yanlış biliyorum galiba çünkü bugün gittim en son power level da energy blast attım.[hline]"All who would oppose me...beware!"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...