Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon Go

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

herkese açılmayacak sadece washington'da bi subesi açılacaktı galiba. sonra yavaş yavaş yayılır, ama türkiye'ye gelmez tabii, buranın şartlarına uygun değil konsept.

hala bir sürü soru var nasıl işlediği ile ilgili. en yaygın teori çok iyi yerleştirilmiş kameralarla ürünlerin, çantanın ve telefondaki uygulamanın sürekli takip edildiği yönünde.

kredi kartı ve 1-click order'dan sonra bu olay yaygınlaşırsa (ki kaçınılmaz), tüketim çılgığınlığını bir seviye daha ilerletecek. muhtemelen insanlar bir süre sonra seninmiş gibi çat çat alıp çıkma rahatlığıyla uygulamadan fişe bile bakmaz olacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

hala bir sürü soru var nasıl işlediği ile ilgili. en yaygın teori çok iyi yerleştirilmiş kameralarla ürünlerin, çantanın ve telefondaki uygulamanın sürekli takip edildiği yönünde.

Kamerayla ne kadar takip edebilirsin ki, RFID veya kullanıcıya güvenme tabanlı bir şeydir büyük ihtimal. Bizde yanından bile geçemezsin tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

çokzel düşünce ama bizim ülkede yemez gibi geliyor. sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum da, mesela almaktan vazgeçtiği ürünü gider aldığı yerden başka yere koyar falan. ürünün kabına zarar vermeden içindekini yer lan.

güzel düşünce güzel insanlar gerektiriyor maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

buyuk olasilikla ilk prime kullanicilarina acabilirler, en azindan ordan bi eleme olabilir sdfsdf

teknolojiye gelince, amazon zaten shipping konusunda sapikca bir felsefesi var, buyuk kentlerde amazon now 2 saatte kapina getiriyor. yani zaten onu kullanan adam, neden fiziksel olarak magazaya gidip, cupcake alsin bilemedim. maliyet mi azalacak acaba?

teknoloji iyi guzel hos, tabi. sensor manyagi yapmis adamlar projeyi. yuz tanima sensoru, agirlik sensoru, ses sensoru, hareket sensoru. arkada bunlari isleyen machine learning. buna benzer olarak, amazon vr cikarsa, markette sanal olarak dolassak, alsak, sepetin fiziksel olarak doldugunu gorsek, sonra markete gelip arabadan inmeden, hamburger alir gibi drive in yapsak hos olabilir. amazon kokarken sofralar!
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

ya migrosta self servis kasa var başında bi kız duruyor o yapıyor işlemi millet çalmasın diye.çalmayacak olanlar da beceremiyor kullanmayı zaten.

Çalmasın diye işlem yapmıyor aslında, gözle kontrol ediyor. Ağırlık sensörünü aldatacak olsan bile işte kavun alıp hıyar yazma falan diye. Bir de beceremeyenlere destek verip, alkol/sigaraları hallediyor.

Hiç kullanmayı bilmediği ve öğrenmesi mümkün olmadığı halde "ayh öbür tarafta sıra var" diye gelip oradaki görevliyi kasiyer gibi kullanan saygısız işgüzarlar var bir de, onlara çıkışmaya da kendilerinin gücü yetmediği için ben araya girmeye çalışıyorum genelde ama ne çare tabi. Toplumsal saygımız boş küme.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...