Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 ayda Toefl IBT

pontipati

Öne çıkan mesajlar

dana22 said:

havayollarinda resmen ordu kokenli pilot kalmamis gibi..hepsi genc sakalli 25 30 yaslarinda tipler..

En son geçen ay yurtdışından dönerken THY pilotu uçağı öyle bir indirdi ki, hostes karşımda oturuyordu rengi gitti geldi. Sonra sordum pilot acemi galiba ne iş? diye; yok ya rüzgardan kem küm etti. Yüz kez uçağa bindiysem ilk kez böyle indim yere, ki kar fırtınasında bile böyle olmadı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
dün girdim buna 2.5 yıl aradan sonra. reading'i zor yetiştirdim. bildiğin yapamadım.
listening'de de keza çok rahat anlaşılıyor konular ama soruları beğenmedim.
speaking'de yine bişiler konuştuk bakalım.
writing'de iki görüşü kıyasladığımız kısmı yaptım ama diğer konuda aklıma bişi gelmedi saçmaladım.

resmen yapamamışım, geçen girişimden düşük alırım net. 97 gelmişti, halbuki onun üstüne 1 yıl irlanda'da kaldık yaramamış demek ki :D
Sosyal ağlarda paylaş

logtrig said:

dün girdim buna 2.5 yıl aradan sonra. reading'i zor yetiştirdim. bildiğin yapamadım.
writing'de iki görüşü kıyasladığımız kısmı yaptım ama diğer konuda aklıma bişi gelmedi saçmaladım.

resmen yapamamışım, geçen girişimden düşük alırım net. 97 gelmişti, halbuki onun üstüne 1 yıl irlanda'da kaldık yaramamış demek ki :D

ben de gireceğim yakında da, bir kaç sorum var :)
1)Sınava girerken Toefl çıktısı, TC kimlik, ehliyet dışında bir şey gerekli mi? Telefon anahtar vs. içeri sokabiliyor muyuz yoksa sorun çıkıyor mu?

2)Sınav ortamı nasıl, mesela dinlemede vs. nasıl not alıyoruz?

3)Sınavda bölümler arası geçiş yapabiliyor muyuz, mesela okuma yerine dinleme ile başlayabiliyor muyum ? veya okumadaki parçayı okuduktan sonra sorulara geçtikten sonra tekrar okuma parçasına geri dönebiliyor muyuz?

Soracaklarım bu kadar şimdilik, teşekkürler :P
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

logtrig said:

ben de gireceğim yakında da, bir kaç sorum var :)
1)Sınava girerken Toefl çıktısı, TC kimlik, ehliyet dışında bir şey gerekli mi? Telefon anahtar vs. içeri sokabiliyor muyuz yoksa sorun çıkıyor mu?

2)Sınav ortamı nasıl, mesela dinlemede vs. nasıl not alıyoruz?

3)Sınavda bölümler arası geçiş yapabiliyor muyuz, mesela okuma yerine dinleme ile başlayabiliyor muyum ? veya okumadaki parçayı okuduktan sonra sorulara geçtikten sonra tekrar okuma parçasına geri dönebiliyor muyuz?

Soracaklarım bu kadar şimdilik, teşekkürler :P

1) toefl'dan gelen mailde registration number yazıyor. kimliğinle birlikte o numara yanında olsa yeter. çıktıya gerek yok. telefon sokamıyoruz, benim girdiğim salonun girişinde dolaplar vardı anahtarlı, her şeyi oraya bıraktırıyorlar.

2) internet kafe düşün. yan yana masalar var arada bölmeler var ekranları kesmeyelim diye. listening kısmında parçalar var işte, önünde müsvetteler var, not alıyosun. benim nedense not aldığım şeylerden sormayıp gereksiz saçma detaylardan sordular bi kaç tane.

3) emin değilim ama sanmıyorum. sırasıyla gitmek gerekiyor galiba.
okuma kısmı şöyle, uzun bir metin var. bunu tamamen okumadan sorulara geçebiliyorsun, metin kaybolmuyor. ben hiç okumadan direkt sorulara geçtim çünkü soruları genelde paragraflara bölmüşler. atıyorum şu paragraftaki 'allegedly' kelimeslyle denmek istenen nedir diyor. şıklarda supposedly, probably, eventually.... gibi şıklar var. bi kaç tane böyle eş anlamlı kelimeleri bulmanı istediği sorular var.
o yüzden baştan komple metni okuyup anlamaya çalışma stratejisine hiç girmedim ben. dediğim gibi metin hiç kaybolmuyor o yüzden geri gidip metne bakayım derdi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam, bugün girdim sınava. Speaking kısmı gerçek anlamda berbat geçti, diğer kısımlar fena değil özellikle de reading ile listening.
Speaking kısmında sanırım hiçbiri yetişmedi, duraksadım, bekledim, çok bozuk yapıda konuştum vs =(
Sizce speaking den nasıl bir puan gelir, bu puan total score u etkiler mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yani total puanı etkiler mi derken şeyi kastetmeye çalışmıştım, mesela adamlar "reading writing bir şeyler yapmış ama speaking de batırmış diğerlerinden de kısmamız lazım" gibi bir şey der mi?
15-20 alsam yeter de artar herhalde abi =) en düşük not falan mı gelir diye canım sıkılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir şey yok.

derecelendirme kritererine bakabilirsin. kafalarına göre puan sallamıyorlar.

speaking'de mesela yanlış hatırlamıyorsam 1'den4'e kadar mı ne puanlama vardı her soru için.
hani sıçıp sıvasan bile 2 alıyodun (konuyla ilgili bikaç cümle kurduğunu farzediyorum tabi en kötü haliyle de olsa), bazı eksiklikler var ama iyiysen 3, idealse 4 falan.

15-20 arası alırsın muhtemelen dediğin gibiyse
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

öyle bir şey yok.

speaking'de mesela yanlış hatırlamıyorsam 1'den4'e kadar mı ne puanlama vardı her soru için.
hani sıçıp sıvasan bile 2 alıyodun (konuyla ilgili bikaç cümle kurduğunu farzediyorum tabi en kötü haliyle de olsa), bazı eksiklikler var ama iyiysen 3, idealse 4 falan.

Çok teşekkürler. Min 2 alıyorsam bi 12 falan gelir o da 80 için yeter muhtemelen.
İnternette Toefl skoru equally weighted öyle ki okuma dinleme yazmada bi min 20 alsan ama konuşma <10 ise mesela 60 gibi bir şey alırsın yazmış adamın biri.
Böyle bir şey varsa baya saçma yani.
Sosyal ağlarda paylaş

gecenlerde bende girdim. totalde 85 geldi. Reading den nasil sictim belli degil son 15 dk da sınavın yarısını bitirdim sanırım zaman falan yetmedi ve zor geldi. 22 almışım ordan. Speakingte de baya batırdım son soruda özellikle nerden baslasam lan diye dusunurken anlatamadım olayı. Halbuki zor degil. 19 gelmiş ordan da. Soruları boş geçmediysen bu civarda birsey gelir senin de. Eğer çok kötü yaptım diyorsan tabi.

sınava izmirde girdim, kıbrıs şehitlerinde iakademi diye bir yer. Hava zaten soguktu. İçeride ısıtma adına hiçbir sey yok morg gibi sınav odası dışarıdan daha soguk. Montla da giremiyorsun sınava. Söyledik cok soguk burası diye, açtılar sonra klimayı ama ilk 30 dk titremekten başka birsey yapamadım resmen.
Sınava gireceklere tavsiyem kalın giyinin.
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

yav said:

öyle bir şey yok.

Çok teşekkürler. Min 2 alıyorsam bi 12 falan gelir o da 80 için yeter muhtemelen.
İnternette Toefl skoru equally weighted öyle ki okuma dinleme yazmada bi min 20 alsan ama konuşma <10 ise mesela 60 gibi bir şey alırsın yazmış adamın biri.

12 gelmez. Kendimden biliom ilk girdigimde en kirik ingilizcemle 15 aldiydim s'den. Az kirik/coktembel halimle de 19 aldim 2 sorunun son noktasini koyamadan kemkum ederek falan.

Bi de toefla para verip girme cureti gosteren adam 10 falan almaz abi yok oyle bi dunya (:
Eq.weighted oldugunu da sanmiyorum. Her sorunun kendi puanlamasi var, yoruma kapali, pür matematik sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

dana22 said:

havayollarinda resmen ordu kokenli pilot kalmamis gibi..hepsi genc sakalli 25 30 yaslarinda tipler..

En son geçen ay yurtdışından dönerken THY pilotu uçağı öyle bir indirdi ki, hostes karşımda oturuyordu rengi gitti geldi. Sonra sordum pilot acemi galiba ne iş? diye; yok ya rüzgardan kem küm etti. Yüz kez uçağa bindiysem ilk kez böyle indim yere, ki kar fırtınasında bile böyle olmadı yani.

Feto'cu olduğundan 30-40 civarı kaptanı içeri almışlar. Ardından Katar Havayolları 50 civarı deneyimli pilotu ki çoğunluğu kaptan olmak üzere kendine çekmiş. Bu pilot alımlarından sorumlu olan eleman tanıdık işte yeni geldi göreve, onunla konuşuyorduk da o demişti deneyimli pilotu geçtik şuan pilotumuz yok firmada diye.

Iskartaya çekilen uçuşların çoğunun ana sebeplerinden biri bu yani maddiyat dışında dsfsda

Misal 4 ayda bir falan alım yapan akademi bu sene olayı 2 haftada bire düşürecekmiş. Akademi ayrıca rakip Atlas'ın uçuş okuluna bile adam göndermeye başladı ki çok kötü bir okul diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

pontipati said:

yav said:

öyle bir şey yok.

12 gelmez. Kendimden biliom ilk girdigimde en kirik ingilizcemle 15 aldiydim s'den. Az kirik/coktembel halimle de 19 aldim 2 sorunun son noktasini koyamadan kemkum ederek falan.

Bi de toefla para verip girme cureti gosteren adam 10 falan almaz abi yok oyle bi dunya (:
Eq.weighted oldugunu da sanmiyorum. Her sorunun kendi puanlamasi var, yoruma kapali, pür matematik sistem.

Oh rahatladım biraz ya inşallah 15 falan gelir
Sosyal ağlarda paylaş

logtrig said:

evet beklediğim gibi oldu, 89 gelmiş. nasıl böyle leş bir reading puanı geliyor iki seferdir anlamış değilim :D

r: 18
l: 22
s: 24
w: 25
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...