Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sosyalizm

Murray

Öne çıkan mesajlar

Biraz iğneleyici ve küstah konuşmuş olabilirim. Kominist ve sosyalist kardeşlerimden özür dilerim eğer böyle algılandıysa. Ancak artık sosyalizmin komünizme geçiş aşaması olduğunu kabul ediyorsak komünizminde anarşizme geçiş aşaması olduğunu kabul edelim. Anarşizmin ise yaşam biçimimize bir isim verme gereksinimine gerek duymadığımız aşamaya geçiş olduğunu anlarız belki sonra.

O yüzden bütün diğer aşamaları siktiredin kardeşlerim, uzun yollarda kaybolmayalım. Şimdi mücadelemizi sondan bir öncesi için verelim!
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

Ancak artık sosyalizmin komünizme geçiş aşaması olduğunu kabul ediyorsak komünizminde anarşizme geçiş aşaması olduğunu kabul edelim.

finlandıya'dan,isveç'ten daha sosyalist ülke tanımadım; ki kapitalizmin dibine vurmuş ülkeler olarak bunlardan daha antikomunist toplumlar da tanımadım.

götünden formül uydurma sosyalizmden sonra komünizm gelir diye.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Mal said:

Ancak artık sosyalizmin komünizme geçiş aşaması olduğunu kabul ediyorsak komünizminde anarşizme geçiş aşaması olduğunu kabul edelim.

finlandıya'dan,isveç'ten daha sosyalist ülke tanımadım; ki kapitalizmin dibine vurmuş ülkeler olarak bunlardan daha antikomunist toplumlar da tanımadım.

sosyalizmi bilmeden isveç norveç danimarka sosyalist deyip bunlar hem de kapitalist demek. sonra da sosyalizmden sonra komünizm gelir rererösü yapma diye carlamak.

tam bir huun klasiği.

sana 1 doz kapital yazıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

huun said:

Mal said:

sosyalizmi bilmeden isveç norveç danimarka sosyalist deyip bunlar hem de kapitalist demek. sonra da sosyalizmden sonra komünizm gelir rererösü yapma diye carlamak.

tam bir huun klasiği.

sana 1 doz kapital yazıyorum.

zaten bu sosyalist, komünistler her nasılsa ve nasılsa kimsenin anlamadığı bir dünyada yaşamaya devam edebiliyorlar sene 2016'da

"sen ne biliyorsun ki sigimin oğlu, bir kere sosyalistlik öyle senin dediğin gibi değil"
he değil.
Sosyal ağlarda paylaş

peki bunun sosyalizm ile ne alakasi var?

yok kisisel derdin varsa gel ozel mesaj yaz.

ort ustunu, sosyalizm ruyalari gormeye devam et bu arada yoldas. sonrasinda komunizm gelecek he.. her sey cok guzel olacak...

abi tatli ve sevimli emekci-isci hayalini birakip gercek iscilerle tanissaniz zaten bu ruyadan uyanacaksiniz da.
Sosyal ağlarda paylaş

tarihle ilgili yazacak olursak komunizm/sosyalizm (gercegi yani uygulanani) sac ayagidir, cokmeye mahkumdur. hep cokmustur ve de cokmeye devam edecektir.

gerci bundan sonra boyle sacma bir girisim de olmaz yani. surekli batan bir hayale kim neden bel baglasin ki?

isci-emekci dedigin adamlarin kafasindaki hayata aykiri zaten. hele ki cogu cakal tayfasi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...