Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Zelanda

bingildak

Öne çıkan mesajlar

Bulgaristan bakıyoruz biz. İstanbul'dan maks 1 2 saattir uçakla.. Orada yaşayan biriyle konuştum, şehir merkezinde kiralar 200 euroymuş şaka gibi. Gidiş koşullarına baktım üstünkörü, 1 senelik geçimi sağlayacak kadar para en zoru.

edit: İnterneti de en hızlı internetlerden birisiymiş sözde.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

gayrimenkul satın alırsan veya uzun vadeli kiralarsan oturum verirler bence.

@Ving: yaptıktan sonra gelişmelerden haberdar et please.

abi ben bayadır gitmeye çalışıyorum hatun amerikalı benim ve burda orospu çocukluğu olsun diye vermediler residince permit.

ben sana söyleyeyim paran varsa şirket kurarak gitmek en temizi. veya branch açıcam diyerek gitmek.

ben götümü yırttım iş bulmak için ama gitmeden iş bulmak çok zor. sponsorluk çok kolay çünkü işveren başvurunca cört diye çıkıyo hiçbişeye bakmıyolar resmen.

ya iş bulup gitmek yada oraya birşeyler kurmak.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bizim baktığımız tek yer yeni zelanda değil, amerika öncelikli aslında yeni zelanda ikinci planda düşündüğümüz yerlerden biri.

nereye gidersek gidelim, ilk başta uzun süreli (3-6 aylık) bir sertifika programıyla gitmeyi planlıyoruz. o program sırasında hem keşif hem iş arama konularına bakacağız. bu programların çoğu orada iş imkanı sunuyor. öyle kalifiye işler değil ama saati 20 dolardan çalıştığın işler yine kurumsal sayılabilecek yerlerde. o süreçte bölgedeki işlere başvuru yapmayı düşünüyoruz. mesela new zealand için zaten sadece auckland olabilir bizim için. orada kaldığımız dönemde hem iki kuruş gelir elde edip, hem de iş aramayı düşünüyoruz.

hatun 3 yılı, ben 5 yılı devirdim. hani kısa süreli part time vari trainee pozisyonunda çalışabiliriz ama ikimizinde kariyerde 1 tıktan fazla geri adım atmaya hevesi yok.

bu ön keşifle birlikte benim kafamda şöyle bir plan var, zaten yıllardır mastera başlamayı planlıyorum. master ile gidip o süreçte aklımda olan projeyi ete kemiğe büründürme (production tarafını türkiyede yaptıracağım zaten freelancer) eğitimin sonlarına doğru da şirket kurma ve işe start verme.

ecommerce olacağı için öyle ofis aç, personel çalıştır falan çok yoğun bir gereksinim olmayacak ama devamında adam çalıştırmak gerektiğinde minimum wagelerin uçuk olmasından dolayı sancı olabilir.

bizim önceki iş yerinde yaptıkları gibi şirketi oraya register edip, operasyonu orada yürütüp bütün essential personeli TR'den freelance çalıştırabilirim. dil ingilizce olacağı için sıkıntı değil. tabii yabancının iş kurması kapsamında kesin personel çalıştırma sayısı falan vardır. orada bir yer kiralanacak her türlü, orada en azından 1 personel olacak falan falan.

en büyük güvencem hatunun global kurumsal şirkette çalışması ilaç sektöründe. onun deneyimi her kapıyı açacak türden dünyanın neresine giderse gitsin. birimiz kapağı attı mı gerisi gelir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

iş gruplarıyla alakalı puan.

verdiğim kaynağa bakan görür zaten, puanlar yazmıyor ama kategoriler belli. A için en değerli falan yazıyor.

atıyorum a kategori meslek grupları 140, b ve c 140 ın altında oluyor. fakat sen b ve c kategorisi olarak iş teklifi alıyorsan, o iş teklifi sayesinde ek puan kazanarak 140 ın üzerine çıkabiliyorsun.

tldr; ya çok aranan adam olacaksınız ya da iş bulacaksınız. başka türlü adam istemiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

oralara is kuracagim diye gitmen icin de 100 200 bin olmasi lazim en az cepte..

onun disinda meslek grubu olmus olman birsey ifade etmiyor gidip oranin boardina bilmem nesine registered olman gerekiyor..ki onun icin once lisan sinavinda derece vs yapilmasi..ustune ustluk belli sinavlar vs vs..
Sosyal ağlarda paylaş

kuracağım iş batar diye korkmasam alır sermayemi giderim de işte... Kaç kişi götürebiliyoruz acaba? Mesela ben sermayayi çıksam şirketi kuracağım desem, buradan eşimi götürebilirim bir şekilde diye umuyorum zaten iş de bulur muhtemelen başka yerlerde o. Bir de şirketimi çekip çevirecek işletmeci götürsem olur mu ki bak işvereniyim sponsoruyum diye :/
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

dana22 said:

o puanin ozeti..

orada kiz arkadasim var calisiyor..
ben su anda orada calisiyorum..ya da is teklifi aldim..
ailemden birileri oranin vatandasi..

lan hanım baya türk izmirli
napsak sorsam izin verir mi aceba ordan bi kız arkadaş bulmama
senide kurtarıcam desem

aile içi dayak olayına maruz kalabilirsin. Ben arada söylüyorum antrenman yapmadığım zamanlarda güzel bir antrenman oluyor benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

evliysek çift olarak başvuru yapıyorsundur zaten. sana oturma izni verirken eşine de veriyorlardır. çalışma iznini bilmiyorum. diğer türlüsü saçma. evli olanlara öncelik tanıyorlardır zaten çocuk olmadığı sürece. evli olmayanın durumu daha riskli göçmenlik durumunda.

anam evlen dediğinde dinleseymişim keşke :/
Sosyal ağlarda paylaş

başvurudur, ciddi olarak düşünmektedir falan bunlardan önce kesinlikle gidip orada 1-2 ay kalmak gerekiyor. eğitim amaçlı olur, turistik amaçlı olur. oradaki hayat tarzını, düzeni görmeden bu tarz bir işe girişmek saçma zaten. belki o kadar sıkıcı olacak ki nefret edeceksin. veya atıyorum insanların yabancılara karşı tutumlarından rahatsız olacaksın. bu tür bir sürü durum olabilir.

hem bir kere gittikten sonra işlemlere oradan başlamak çok daha artı not verebilir. hiç gitmemiş birinin dünyanın diğer ucundan başvurması ile görüp beğenmiş adamın tekrar gelme ve kalma talebi farklı değerlendiriliyordur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

is kuracagim calisacagim diye gidecekseniz almanya daha mantikli..illa ki ucundan bir yerlerde bir almanci akraba vardir..80 100 000 e bir kafe tostcu bilmem ne acar..size de invite cakar ..buradan tr-aylik 1000 2000 euro filan gelir getirebilirseniz orada oturum olabilir..8 sene dayanabilirseniz alman vatandasisiniz..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Entrepreneur Work Visa
This three year work visa is structured in two stages:

Start-up stage: If your application is approved, you will initially be given a 12-month work visa, enabling you to buy or establish your business in New Zealand.
Balance stage: Once you have proven that you have taken steps to establish your business, you're granted the remaining 24 months of your visa.

Requirements for this visa include:

minimum capital investment of NZ$100,000 (excluding working capital)
120 points or more, with points awarded for factors about the likely success of the business and its value to New Zealand
clear business plan
clean recent history of bankruptcy, business failure and fraud
health, character and English language requirements.

Residence for entrepreneurs

The Entrepreneur Residence Category allows you to live in New Zealand permanently if you have established a high growth and innovative business with export potential in New Zealand. There are two ways of qualifying for residence under this policy:

Entrepreneur Residence Category (2 years) - Requires you to have successfully established or purchased a business in New Zealand and have been self-employed in that business for at least two years, and for your business to have significantly benefited New Zealand.
Entrepreneur Residence Category (6 months) - This option provides a faster track to residence if you have invested at least NZ$500,000 in your business and have created a minimum of three new full-time jobs for New Zealand citizens or residents.
Under both options, you need to meet health, character and English language requirements.

'Self-employed' is...

Lawful, active, full-time involvement in the management and operation of a business in New Zealand which you have established, purchased, or made a substantial investment.

Self-employment does not include involvement of a passive or speculative nature.

Family is included
Partners and dependent children can be granted work and student visas if they are accompanying the holder of an Entrepreneur Work Visa to New Zealand. They can also be included in an Entrepreneur Residence Visa application.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...