Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Budapeste'de Gecim

Lombardi

Öne çıkan mesajlar

Selam herkese,

Yazılım muhendisi olarak bana bir sirketten is teklifi geldi ve benden net euro/month olarak ne kadar istedigmide soruyorlar. Ben baya arastırdım baktım , kendilerinin yolladıgı linkide inceledim ve kaba taslak 1700-1900 EUR arası bir ucret talep etmeyi dusunuyorum.

Kendim Java developer'ım 2 yıldır , yabancı bir sirkette web servisler yazıyoruz. Sizce bu rakam fazla mı ? olması gereken nedir ?

Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

kiralara bak, ortalama yemek fiyatlarini ogren. verecekleri paranin ne kadari gidecek masraf olarak az cok tahmin ettikten sonra parayla ilgili konus bence.

bunları yaparken ortalama falan bakmak yerine TR'de şuanki durumuna denk düşen fiyatları araştırmanı öneririm. Hatta biraz üstünü.
Sosyal ağlarda paylaş

Bira 1 lira bakkalda
Gurme Hamburger 10-15 lira
Ortalama studyo, 1+1 45-70m2 ev €350-400 , tas catlasin 500-600€
Dana kiyma yagsiz kilosu 12 lira falan
28 tahilli ekmek kilosu 4-5 lira, beyaz duz ekmek 2 lira kilosu
Barda kokteyl maks 7-8 lira, ruin publarda daha ucuz
Sosyal ağlarda paylaş

1600 EUR az gelir gibime geliyor o zaman ( nasıl cumle kurduysam ) , kısıtlayarak yasamakta istemem sahsen.

Ben TR'de 5k'ya yakın kazanıyorum.Goering'in dedigi gibi 2000 kusur yazıp gecmek lazım.

Tabii bunu , su anda yazdıklarınız yorumlardan + bana yolladıkları linklerden cikariyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

2000 dedim ama
duz 2000 kabul etme bence

bonus / zam vs. konus kesinlikle
benim yan haklarim vardi falan diye tutarli sallayabiliyorsan salla

expatlar = normal maas * 1.25 / 1.45

ucuza satma kendini

5000 aliyorsan daha cok alman lazim, ama macaristan da avrupa birliginin en fakir ulkelerinden...
Sosyal ağlarda paylaş

Expatlar için şöle bi site var, genel olarak tutarlı oluyor.
https://www.expatistan.com/cost-of-living/comparison/budapest/istanbul

istanbul genel olarka daha pahalıymış, ama tabi senin için kritik olanlar şunlar

- evi sen mi ayarlayacaksın? evler %20 daha ucuzmuş. Expat oldugunuda dusunursek biraz da geçirseler, aşşa yukarı 1500 e bi ev tutabilirsin.

- Uçak gidiş geliş kimden?
- laptop vericekler mi?
- çalışma vizesi kimden?
- cebe para atmayı düşünüo musun?

2000 euro 6.5k ediyor şu anda. hani o para için avrupaya çıkmaya değer mi bilemedim.

söyle geç, vergi kesintisi olmamasına da dikkat et. Sonuçta expat alıcaklar demekki ellerinde yok.
2000 az bile yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...