Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşyerinde Motivasyon Kaybı

boztu

Öne çıkan mesajlar

Isini bitir, bu arada is bul, iyi ayril, onundeki maclara bak.

Duzgun patron zaten sen bir oneriyle geldigin zaman o onerinin niye business aspect yuzunden yapilamayacagini anlatir. Sende onun business aspectine gelistirebiliyorsan karsi arguman gelistirirsin.

Ayrica "adamin hakki her seyi en ince detayina kadar inceleyebilir, her konuda karar verebilir" kafasi direk esnaf mentalitesidir. Hic kimse her konuda uzman olamaz. Bazi konulari delege edip genel olarak kontrol etmek her zaman icin daha avantajlidir. Pek sevmem kendisi ama Steve Jobs'un bir lafi var “it doesn’t make sense to hire smart people and tell them what to do; we hire smart people so they can tell us what to do.”

Real men get the shit done filan da cok sacma sapan yaklasimlar. Ozellikle soz konusu insan gibi cok degiskenli bir varliksa.
Sosyal ağlarda paylaş

insan her zaman muthis performansta calisamaz, bu cok normal genelde is yerlerini kurarken duzenlerken bu mantikta kuruyorsun. Aslinda millet nefret eder ama ek mesailer, veya cok kisa zamanla buyuk isleri yetistirme baskasi bu motivasyon kaybini engeller.

Arkadaslar oyun indir isyerinde oyna falan demislerde bu pek cozum degil, birde bahar yorgunlugu diye birsey var, bir cok insani etkiliyor mevsimsel normaldir. Isyerinden patronundan memnunsan kendini ulasilmasi zor hedefler ver gunluk, bunlari yapmaya calisirken duzene gireceksindir. Oyle isten cik baska ise gir falan cozum degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

baska ise gecse nolcak ordan da sikilacak ki?
hobini isin haline getirirsen olacagi bu yani

sikinti su bence de.
baslarda yazmis zaten zaten yapacagim seyi yapiyorum, ustune para aliyorum diye. kendi istedigi vakitte, kendi istedigi sekilde, kendi istedigi kadar yaparken bi anda isin icine patronun istekleri, calisma saatleri, sorumluluk girince isler degismis.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Suark said:

baska ise gecse nolcak ordan da sikilacak ki?
hobini isin haline getirirsen olacagi bu yani

sikinti su bence de.
baslarda yazmis zaten zaten yapacagim seyi yapiyorum, ustune para aliyorum diye. kendi istedigi vakitte, kendi istedigi sekilde, kendi istedigi kadar yaparken bi anda isin icine patronun istekleri, calisma saatleri, sorumluluk girince isler degismis.

Daha önce freelancer olarak çalıştım ama 5 yıldır zaten mesaili, patronlu çalışıyorum. İlk defa mesai, patron görmüyorum sanırım yanlış ifade ettim kendimi.

ginaly said:

sözleşmendeki cezai şart hukuken geçerli değil.
ha bunu iddia etmek için çok uğraşırsın o ayrı.

Konu iş mahkemesine uzarsa ceza alacağımı sanmıyorum ama onun uğraşı, stresi yerine 2,5 ay dişimi sıkmak terazide daha ağır basıyor şimdilik.

Zaten spora olan karşıtlığı ile kanımın ısındığı dasaaa'yı niyeyse daha da sevdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben is degistirsende bisi degismeyecegini dusunuyorum
zaten X plazasindan Y plazasina gecmek
Z sektorunde beyaz yaka olmaktan F sektorune gecmek arasinda bi fark yok.

Kendini motive edemedigin surece, calisan olarka ayni modda kalicaksin bi sure sonra.

Ben isim geregi 6 senede 6 sirket degistirdim
4 ulke bisurude sehir degistirdim. Degismeyle bisi olmuo

ne zaman ki karsiligini aliosun
VEYA
degecek bi challenge cikiyor veya yaptigin fiziksel biseyle ovunebiliosun
o zaman oluyor bu is. Onun disinda fasa fiso.

Birde kontrata falan cok takilma kendini cok sikma, patronla konusur anlasirsin. Almanya degil tr burasi sonucta.

bide matamanin dedigi bahar vakti geldi, icin sIKIsiyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

boztu said:

Zaten spora olan karşıtlığı ile kanımın ısındığı dasaaa'yı niyeyse daha da sevdim.

abi ben ufak ufak spora baslayacagim yalniz. onceden kosuyordum, simdi kamp hayati. oturuyorum pc basinda. ya da kampta yatiyorum. kalaninda yemek yiyorum.

kilo alacagim cok. goldbaren'i gececegim diye cok korkuyorum.

onun icin spor yapmam sart. (yoksa damarlarim tikanarak, tum vucudumu sel altindaki ankara gibi yag basacak. lombur lombur olacagim.)

ama yine de beni sev.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

özellikle yazılımcıların şu gevşekliğinden o kadar gına geldi ki. ıslak odunla dövmek gerekiyor. adamların kabaca 80% ınde profesyonellikten ve etikten gıdım yok. cebine 2 kuruş para geçmesin yani hemen başı götü gevşemeye durduğu yerde duramama olayı başlıyor. bir bakıyorsun adam ailevi sorunlarım var deyip deniz şeridine gitmiş falan.

sözüm meclisten dışarı tabii ki.

yazılımcılardna bağımsız bütün beyaz yakalarda böyle bu. işin %80'ini 20si yapıyor paretosu geçerli fazlaca.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl var ya patronları ıslak sopayla dövmek gerek. Az gözlülüklerinden, ahlaksızlıklarından, vicdansızlıklarından, cimriliklerinden, şişkin ego ve çokbilmişliklerinden o kadar gına geldi ki. Adamların %80'i purosunu içip göt büyütüyor, altında 3 kuruşa çalıştırdıklarının sırtından kazandığı ile keyif çatıp, üstüne birde bedaya mesai yaptırıp, ezip hor görüyor. Cebine 2 milyon kuruş para geçmesin hemen dünyaları kendileri yaratmışcasına ego patlaması başlıyor, geleni geçeni kalaylıyor. Bir bakıyorsun söz konusu tasaruf olduğunda ilk kırpılan ya çalışan maaşları oluyor yada işten çıkarmalar başlıyor, ama kendi keyiflerinden ödün verme yok.

Bu kadar vahşi kapitalist olmak tam anlamıyla yozlaşmışlık, sözüm meclisten dışarı tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

patron; sömürsün, hakkını vermesin, mobing yapsın, ezsin, hor görsün, aşağılasın, posta koysun, rüşvet versin, rüşvet yesin, vergi kaçırsın, zam yapmasın, mesai yaptırıp ücretini vermesin, sigortanı asgariden yapsın vb...

Patrona tek laf yok, ama bu şartlara rağmen iş değiştirmedik diye kabahat bizde.

Böyle patron "sevicileri" oldukça bu patronlar bu milletin daha çok a.qlar.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte sınıf ve toplum bilinci olmayan tipik bir "göbeğini kaşıyan adam" örneği.

Benim çalıştığım işyerinin şartları çok iyi fakat benim bu kötü şartlarda çalışmıyor oluşum, çalışan ve çalışmak mecburiyetinde olanlar için tepkisiz kalmama neden olmamalı, aksi çok bencilce bir davranış olurdu.

Bu zihniyetin diğer örnekleri; gece yolda evine giderken tecavüze uğrayan kadına, "gece o vakitte ne işin vardı sokakta" şeklinde suçlamada bulunanlardır, yakın akrabalardır bu zihniyetler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...