Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2016-2017 Sezonu Genel Tartışma

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

abi ciddi misiniz ya? beck zaten çöp, bak kötü oyuncu falan demiyorum, çöp, defans özelliği de olmayan sarışın ibrahim üzülmez. hata kimde olursa olsun golde beck nerede abi? görüntüde yok beck gol sırasında. lan gol olmuş senin yüzünden 15 dakika daha pozisyonuna uğramıyorsun, mitroviç senin alanındaki oyuncuyla birebir kalıyor. kendi adamını mı tutsun kanadı mı tutsun.

Aboubakar bugün yine kötüydü, kimse kusura bakmasın gol attığında eleştirebilmek lazım. abi adamın attığı paslara bakın ya böyle bir pas atamama yok. hayır sanki uçucu madde etkisi altında gibi pas atılmaz ki, pas atarsın gitmez falan, ulan bilardo da mı oynamadın, geometri özürlü müsün. ayağına geldi birinde diğerinde döndü vurdu, gollerde abartılacak bir şey yok.

mesela talisca da kötüydü bugün, ama yani adamın bir standardı var biliyoruz. aboubakar napar abi bana onu söyleyin. hızlı adam mı? değil. adam mı geçer? ı ıh? pivot mudur top mu indirir? hayır. top mu saklar? eh işte, zaten sakladığın topu dağıtamadıktan sonra anlamı yok. hücum pres mi yapar? hayır. e ne abi o zaman aboubakar? ayağına geldiği zaman aygır gücüyle yapıştırır kaleye. standardı yok, bazen adam da geçiyor çılgın şekilde eyv, ama 10 denemeden 1'inde. her özelliği 10'da 1.

Çöpler gitmeli abi beşiktaş'tan. beck gitmeli. iyi oldu bu maç. aboubakar 1.5 m bandında oynayacaksa oynasın yoksa şutlasınlar. cenk ancak yedek forvet olur, yukarıda saydığım özelliklerden hiçbiri cenk'te de yok.

tolgay kafada futbolu bitirmiş. çalışmıyor anlaşılan, dribbling'le adam geçen biri olarak çalışmadan olmaz, olmuyor da.

tosic çok hata yaptı yine, yedeğe çekilmesi lazım, mitrovic tutar umarım.

bir de allah aşkına şenol güneş şöyle pas oyunu denesin yahu, son kaç maçı tek farkla ittire ittire kazanıyoruz, olmuyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şaka mısınız aboubakar efsane oynadı resmen. cenk kayboldu gitti defans arasında bu adam gollerini geçtim deli gibi dağıttı tüm savunmayı. babel çöpü ya da şaklaban yerine net şekilde aboubakar oynamalı. her an gol atabilecek bir oyuncu ve özellikle bu tip maçlarda mutlaka sahada olmalı.

bunun dışında takım doğal olarak yorgundu, özellikle adriano. talisca gol atarsa atar atmazsa etkisiz maalesef. marcelo umarım iyidir ve artık mitroviç ile oynar artık.

sergen'e de helal olsun harika takım yapmış. perşembe sakata girdi takım çok yoruldu sürpriz olmaz umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

abi şaka mısınız aboubakar efsane oynadı resmen. cenk kayboldu gitti defans arasında bu adam gollerini geçtim deli gibi dağıttı tüm savunmayı. babel çöpü ya da şaklaban yerine net şekilde aboubakar oynamalı. her an gol atabilecek bir oyuncu ve özellikle bu tip maçlarda mutlaka sahada olmalı.

sergen'e de helal olsun harika takım yapmış.

1 tane attığı yerine ulaşan pasını gösterir misin. 1 tane bak 2 değil.

savunmayı nasıl dağıttı? naptı koşu mu yaptı, attığı dünyanın olabilecek en hatalı paslarıyla beyinlerini yakarak mı yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

ne kızıyorsunuz kardeşim?
her maçı kazanacak mısınız?
sizi kimse yenemeyecek mi?
nağmalup bir kulüp olup rekorlar kitabına falan mı girmeye çalışıyorsunuz? neyin peşindesiniz uyanın rüyadan artık ALOOOO

namağlup şampiyonluğumuz var bizim kafanı yorma.

da biz böyle yenilmediğimiz zaman da takımı eleştirebiliyoruz. maç 3-2 bitse de millet bu eleştirileri yapacaktı.

bu şekilde şampiyonluklar ardı ardına geliyor, 20 yıl öncesinden falan hatırlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

escape said:

ne kızıyorsunuz kardeşim?
her maçı kazanacak mısınız?
sizi kimse yenemeyecek mi?
nağmalup bir kulüp olup rekorlar kitabına falan mı girmeye çalışıyorsunuz? neyin peşindesiniz uyanın rüyadan artık ALOOOO

namağlup şampiyonluğumuz var bizim kafanı yorma.

da biz böyle yenilmediğimiz zaman da takımı eleştirebiliyoruz. maç 3-2 bitse de millet bu eleştirileri yapacaktı.

bu şekilde şampiyonluklar ardı ardına geliyor, 20 yıl öncesinden falan hatırlarsın.

nağmalup şampiyonluk konusunda haklısın ama Galatasaray da nağmalup ligi bitirmişti ama averajla beşiktaş şampiyon olmuştu sanki...

ya o önemli değil, ben eleştirilerinize bir şey demedim ben ne karışırım ne haddime? ama buraya gelip ZAAAA layan ve dalga geçen(doğal olarak) adama da sinirlenip atar yapmayın. çünkü aynı şeyi sen de ona yapıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

savunmayı nasıl dağıttı? naptı koşu mu yaptı, attığı dünyanın olabilecek en hatalı paslarıyla beyinlerini yakarak mı yoksa?

adam hayvan gibi güçlü
iyi top saklıyor
fiziğine göre çok hızlı ve kolay adam geçiyor
vücudunu çalımlarda da kullanabiliyor ki ikinci goldeki dönüşü bu ligde yapabilecek ikinci bir oyuncu yok
pas ve şut tekniği çok iyi değil ancak yaşına ve bjk takımına göre yeterli

o da iyi olsun diyorsan 24 yaşında adama 30m+ çıkarıcan ya da şut tekniği iyi 30+ golcülere parayı gömüp iyi çıksın diye dua edeceksin. onun da genci var işte kadroda cenk, ceza sahasında adama al da at demezsen tamamen etkisiz.

ha bu adamdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsan adam gibi 433 oynatıp kanada koyacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

calimero said:

adam hayvan gibi güçlü
iyi top saklıyor
fiziğine göre çok hızlı ve kolay adam geçiyor
vücudunu çalımlarda da kullanabiliyor
ki ikinci goldeki dönüşü bu ligde yapabilecek ikinci bir oyuncu yok
pas ve şut tekniği çok iyi değil ancak yaşına ve bjk takımına göre yeterli

o da iyi olsun diyorsan 24 yaşında adama 30m+ çıkarıcan ya da şut tekniği iyi 30+ golcülere parayı gömüp iyi çıksın diye dua edeceksin. onun da genci var işte kadroda cenk, ceza sahasında adama al da at demezsen tamamen etkisiz.

ha bu adamdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsan adam gibi 433 oynatıp kanada koyacaksın.

şu boldladığım kısımların bu maçta hiçbirini yapmadı. hiçbir maçta yapmıyor. o pırıltıyı verdiği maçlar var, ama her bir özelliği ayrı maçta ve 10 pozisyondan birinde veriyor.

pas yeteneği de beşiktaş için yeterli falan değil. %13 başarılı pas yüzdesi ile oynayan adamın pas yeteneği beşiktaş için yeterli denemez. hayır bak talisca gibi zor pas dener atamaz 2 maç önce mesela millet eleştirdi, fener maçıydı galiba pas yüzdesi düşer ama acaip kilit paslar atar eyv. 2 metre öteye, geometriye tepki olarak doğmuşçasına en alakasız açıyla ve pas şiddetiyle pas atıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Abu 》 cenk

Konu kilit

ha abu < cenk demedim ben

abu=cenk bana göre. cenk'i eleştirmememin sebebi adamın aldığı maaş belli, adam takımın 2. forvetiyken sen 1. forveti yaptın kapasitesi belli. kimse bekleyelim 2 sene sonra real madrid'in banko forveti diye abartmıyor. adamın kapasitesi bu, arada maçlarda patlamalar yapıyor. şut/gol oranı yüksek aboubakar gibi. dolayısıyla kapasite belli olduğu için cenk'i eleştirmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu nasıl iyi top saklamıyor? forvet adamdan atiba gibi top saklamasını mı bekliyordunuz? bu özelliği gayet yeterli ki bu maç kullanma gereği bile duymadı zaten topu alıp kaleye sürdü direk ileride oynadığımız için. şl maçlarında gayet ileride top tutup rahatlattı takımı. kanatta da gayet temiz adam geçiyor, ikinci devre çift forvete geçince de gayet iyi oynadı.

forvette sıkıntı yok takıma forvet alıp durup fb'ye dönmenin anlamı yok.

bizim sorunumuz net şekilde defans ve orta saha. bu futbolu oynayan takımın stoperleri minimum hata ile oynaması ve çok hızlı olması gerekiyor. marcelo yeterli ama yanına hızlı ve ayağı iyi bir stoper parası neyse verilecek. talisca da ancak ikinci devre oyuna alınabilecek bir adam bunun yerine de komple bir orta saha şart.
Sosyal ağlarda paylaş

abounun en iyi yaptigi sey kosulari bence bu mac ondan pek ekmek cikaramadi ama sürekli alan yaratti ilerde tek olunca bu alanlari yaratmaya calisinca ileri uc da kimse kalmamis oluyor manasiz oluyor. Ilerleyen maclarda abou cenk quaresma uclusunu gormemiz bence cok yuksek ihtimal.
Bir de ikinci golde donusu cok iyiydi.
Defansa su acidan cok kizamiyorum bir kayseri cidden cok ugrasti iki marcelo sakatlandi. Defans hattindaki 4 oyuncunun 2si degismis oldu bu adamlar uzun zamandir beraber oynamiyorlar ve ustlerine ciddi gelen takima karsi hata yapilmasi olagan.Marcelo cikmasaydi alabilirdik maci mesela.asil ikinci yari tolgayin girmesi tamamen oyunu bize cevirdi yoksa ilk yari asil yoklari oynadik.
Son olarak fabri bayaa kurtardi tolga olsaydi onlara sadece bakardi hamle faln yapamazdi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi cenk de aboubakar da yetersiz zaten diyorum. cenk'e kızmıyorum çünkü cenk'ten öyle bir beklentim yok, denememesine kızmıyorum çünkü deneyip yanılması daha kötü. cenk oynayamıyorsa suç cenk'te değil, cenk'in 1 gömlek üstü top-class bir forvet getirmeyende.

Stringray, abi bak iyi top saklamak aynı zamanda iyi top dağıtmayı gerektirir. yoksa o topu saklayıp eve götürmeyeceksin. bu adamın top dağıtma yeteneği sıfır hangi maçta top saklamış da top dağıtmış allasen? gayet temiz adam geçiyor dediğin 4 denemenin 1'inde falan geçiyor bu mu temiz adam geçme?

bu adama geldiğinden beri boşuna et mi balık mı belli değil denmiyor. hiçbir özelliği constant değil. o dolayısıyla ne yapacağını bilmediğin için oyuncu özelliğine göre oynayamıyorsun. bir maç süper adam geçiyor, diğer maç 1 kez bile geçemiyor. bir maç güzel paslar atıyor, 3 maç pas istatistiği yerlerde. bir tek ayağına gelen, hamle gerektirmeyen şutları iyi atıyor allahı var, da zaten bir forvet onu da yapamıyorsa kapayalım gidelim tükanı. normal bir forvetin 1 tık üstü yapıyor işte bu işi de.

ha bir de defans demişsin de, bu takımın en sağlam noktası defans hattı, sağda gg ortada marcelo-tosic-(bence şu ana kadar iyi oynayan mitrovic), solda adriano daha caner gelecek falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

herifin crossing ve dribbling gayet iyi hiç bok atmayın. ne bekliyorsunuz abi her önüne gelen adamı geçebilen bir futbolcu yok. forvet oynarken top dağıtamıyor görünmesinin en büyük nedeni de ona yakın oynaması gereken talisca'nın sahada babasının tarlasında gibi gezmesi. yukarı da denmiş mesela koşuları iyi ama gömülü oynayan takımda buna şans bulamadı elbette, bu maçtan yola çıkarak adamın koşuları da kötü diyelim o zaman.

ha bu adamın daha iyi finishing'lisi de lukaku alabiliyorsan alırsın. ama o da iyi pas dağıtamıyor beğenmezsiniz şimdi sdfsd. ki gomez de çok iyi pas dağıtan bir forvet değildi neden buraya kafayı taktınız anlam veremedim. ha gomez'e top gelince sosa hemen arkasında biter olcay ve töre içeri katederdi. şu an talisca aheste aheste yürüyor, şaklaban çizgide maçı izliyor ve babel lag'lı oynuyor.

defans nasıl iyi anlamadım, gg gayet iyi ama sakatlık sorunu var devamlı değil. adriano çok iyi ancak yaşı var 4 gün arayla maç kaldıramıyor ve sağ üst adelesi sık sık atıyor. hadi onun yedeği caner var, bu oyunun beki olmamasına rağmen iyidir ama gg'nin yok. marcelo gayet iyi ben beğeniyorum ama yanına üst düzey, hızlı ve ayağı iyi bir stoper şart. bu ersan değil, rhodolfo değil, tosiç hiç değil, atınç kesinlikle değil, mitroviç belki 3-4 seneye olur ışık var. o vakte kadar da bize bir stoper ve gg'ye yedek bir sağ bek şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce self-zaaaaa

İlk yarı BJK'nin topla en çok buluştuğu nokta Beck'in bölgesiymiş. Yani istatistik vs. bakmadım ama %90 en çok buluşan isimde Beck'tir.

İlk yarı özellikle Adriano'ya ve iki kişi kalan Ozi-Ati orta alanına fazlasıyla ciğersiz baskısı yaptı Kayseri ve özellikle Adriano'nun hücuma çıkışı engellendi, pas oyunu sağ kanada yönlendirildi. Abou sağdayken Beck'in yükü yokken topları güzel kullandı ama Babel oraya geçince, ekstra baskı gelince Beck 25-30'dan sonra error vermeye başladı. Maçın son 20 dakikasında zaten osuruğu bile kalmamıştı üfleyecek. Sergen orayı çok iyi analiz etmiş. Bayağı yok ettiler sağ kanadı.

ŞG'de son haftalarda ilk defa bu kadar güzel okudu oyunu ve beklemeden hamle yaptı. Babel'i çıkartıp, Tolgay'ı ortaya alması ve Kayseri'nin orta alandaki baskısını kurup, hücuma daha derli toplu çıkarması takımı resmen can suyu oldu da işte Tosic davarının hediye ettiği golden sonra orta alana savunma takviyeleri vs. oyunu Sergen de denkledi.

Bir de baklavaya dönmesi ŞG'nin harika karardı şahsen ama işte Beck ve Adriano'yu kanatlarda yine yalnız bırakması ve özellikle Beck'in pili bittikçe sürekli hata yapması vs. maçı az daha Sergen'e yazdırabilirdi. İç saha balına kurtulduk.

Bir de genel kanının aksine Quaresma'yı zerre aramadık. Onsuz daha iyiydi takım hatta baklavayı deneme fırsatı bile oldu ama işte GG'yi aradık. En kötü ileri koyardı, Beck geride oynardı yine çok iyi iş yapardı takım. Juventus misal Lichsteiner önüne Alves koyup oynuyor sık sık o kafa kanat olurdu tam.

Neyse sağlık olsun. Zevkli maçtı. Maçtan önce puan kaybı geliyor beklentim vardı, Kayseri gol atar almıştım sadfsda
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...