Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş bulamama sorunu

Nazca

Öne çıkan mesajlar

Selamlar herkese,

İsmim Nazca, en azından iki yıldır geniş bir iş arama sürecindeyim, halen ikinci yükseği yapıyorum, burs kesintisi sebebiyle bırakma noktasındayım. Çok yüksek ihtimalle gelecek dönem ders seçmeyeceğim zira artık akademik kariyeri devam ettirecek motivasyonum kalmadı.

Yalnız bu mevzu canımı çok sıkmaya başladı, ve böyle devam etmesinden korkuyorum. Birkaç seri sınav, kallavi mülakat, görüşme vs. sonrası artık ümidi kesmiş durumdayım, aylardır nereye başvurduysam hepsinde işe alım süreci olumsuz sonuçlandı. Tamam çok fazla deneyimim yok fakat öyle Amerika'yı yeniden keşfettirecek ilanlar değil başvurduklarım, mühendis, proje sorumlusu vs. vs. pozisyonlar arasında çok fazla fark yok. Az çok başvuru koşullarını, gerekli iş tanımını sağlayabilen niteliklere sahibim, zaten aksi halde olduğu gibi araştırma yapıp her yere de başvurmadım.

Saçı sakalı kestim, elim ayağım yerinde, sicilim bembeyaz, gözler bayağı bozuk, iş var da bana neden yok allahsızlar. Yılkı gibi ortada kalacağım (kaldı).

Saygılarımla.
Sosyal ağlarda paylaş

nazca kız diye okuyodum saçı sakalı kestimde olmadı asdf :)

iş arama sürecinde öğrendiğim bişey varsa; ilanları seçmiceksin hepsine başvuracaksın.400-500 başvuru normal kariyer.nette

iş dandik olsada başlayacaksın çalışırken daha iyisini arayacaksın. çalışan adam cazip geliyor, boş adamı la bunu kimse almamış biz niye alalım diye korkuyolar.

cvni istersen gönder inceleyeyim neden arka sıralara düşebileceğinle ilgili acımasız yorumlar yapayım.

inşaat mezunusun anladığım kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

heykel bölümü mezunuyum 1 seneyi birz gecti okul biteli. birkaç ismi olan heykeltıraşla calıstım ve birkac dizinin sanat bölümünde. piyasa okadar kötüki birinin yanında çalışmak katlanılacak durumda degil.
şimdi evden bişeyler yapıyorum netten satarım diye.biraz böyle deniyorum ama nekadar başarılı olunur görücez
Sosyal ağlarda paylaş

ben baya şanslıydım bu konuda ya.

10 şubatta mezun oldum.
9 mayısta iş başı yaptım.

bir çok ilan zaten cv ne bakmadan ret veriyor tecrübesiz olduğunu ve askerlik durumunu görünce. o yüzden bölümüne uyan herşeye başvur yani

1 tane yer sınava çağırdı, ingilizce ve genel yetenek.
sonra görüşmeye çağırıdılar, ilk görüşmede dedim 1 ay içinde askerden muaf olucam diye. direk ışık yandı resmen.

önce muaf raporunu aldım sonra işe başladım.

askerlik olayı şart.
Sosyal ağlarda paylaş

gypsy said:

heykel bölümü mezunuyum 1 seneyi birz gecti okul biteli. birkaç ismi olan heykeltıraşla calıstım ve birkac dizinin sanat bölümünde. piyasa okadar kötüki birinin yanında çalışmak katlanılacak durumda degil.
şimdi evden bişeyler yapıyorum netten satarım diye.biraz böyle deniyorum ama nekadar başarılı olunur görücez

selam benim heykelimi kaça yaparsın. 1/4 ölçekli olsun salona koyayım.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

gypsy said:

aboow forum noluyo lan biri heykel yapıyorum diyor öteki fazla egodan ölcek benim heykelimi yap diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

gypsy said:

heykel bölümü mezunuyum

said:
gypsy said:

malzeme ne olacak? mermer, ahşap, silikon, polyester ?

gypsy said:

şu muhabbetide ilk duyan herkez bir soyler :D

Bölüm: heykel, alıntılar sıkıntı, herkes Z ile yazılmış. 2/10 would not hire.
Sosyal ağlarda paylaş

Nazca said:

Selamlar herkese,

İsmim Nazca, en azından iki yıldır geniş bir iş arama sürecindeyim, halen ikinci yükseği yapıyorum, burs kesintisi sebebiyle bırakma noktasındayım. Çok yüksek ihtimalle gelecek dönem ders seçmeyeceğim zira artık akademik kariyeri devam ettirecek motivasyonum kalmadı.

Yalnız bu mevzu canımı çok sıkmaya başladı, ve böyle devam etmesinden korkuyorum. Birkaç seri sınav, kallavi mülakat, görüşme vs. sonrası artık ümidi kesmiş durumdayım, aylardır nereye başvurduysam hepsinde işe alım süreci olumsuz sonuçlandı. Tamam çok fazla deneyimim yok fakat öyle Amerika'yı yeniden keşfettirecek ilanlar değil başvurduklarım, mühendis, proje sorumlusu vs. vs. pozisyonlar arasında çok fazla fark yok. Az çok başvuru koşullarını, gerekli iş tanımını sağlayabilen niteliklere sahibim, zaten aksi halde olduğu gibi araştırma yapıp her yere de başvurmadım.

Saçı sakalı kestim, elim ayağım yerinde, sicilim bembeyaz, gözler bayağı bozuk, iş var da bana neden yok allahsızlar. Yılkı gibi ortada kalacağım (kaldı).

Saygılarımla.

özgüvensizsindir.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

ben baya şanslıydım bu konuda ya.

10 şubatta mezun oldum.
9 mayısta iş başı yaptım.

Daha ekstremi var bende
Cuma diplomamı aldım
Pazar mülakata gittim
Pazar akşamı teklif geldi
Kabul ettim