Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4.5G

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

lg g2 ile altunizade d 3-4 cubuk cekerken test ettim

63/16 cikti. yeni telefonlarin modemleri d yenidir cok daha yuksek cikar.

ttneti aricam bugün. kapatirsam ne kdr gircek diye. belki sirf mobul kasarim, ha gerci şöyle bişey var bizim evin orda çekmiyor sanırım. coo baz istasyonu kurmalari gerek daha
Sosyal ağlarda paylaş

Valthon said:

5G standartları henüz belirlenmedi, konferanslar devam ediyor. Türkiye'deki sistem de 4G'den epey farklı, o yüzden başka bir isim gerekli, 4.5G oradan çıkmış. Tabii ki asıl amaç marketing, o da başka bir mesele.

Kaynak: Prof. Dr. Haberleşme Hocası

Hocan badem kadrodan herhalde. 4.5G ismiyle kullanan bir biz varız. Bunun da tek sebebi inatçı manyağın tekini memnun etmek.

Ülkede bir kişinin kaprisi yüzünden ihale iptal ediliyor sen neden bahsediyorsun :)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

olm amma olay yapmışınız lan. saniyesinde 4.5'ye geçsin diye telefon başında beklemeler falan :D
en ufak şeyimde bile olmadı benim. telefondan reddit bakıyorum arada paticik bakıyorum budur yani. 1000mbit olsa kaç yazar lan telefondan, 1080p film indiricez sanki :D

önümüzdeki aylarda birgün geçerim illa. milletin telefonu hiper uçarken benimki çok ağır kalırsa veya youtube'a falan sararsam bi şekilde ama bugüne kadar wifi'dan bile youtube açmadım çok az açtım, 4.5g'de niye açiim.

Abi yapma benzin zamlarına banane ben hep 50 liralık alıyorum argümanından farksız olmuş :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yani şu olay dizi izlemeye falan da çok rahat yeten 3G varken anca dediklerti gibi sahada hotspot açan vınn kullanan tiplere yarar gibi geliyor download için. E öyle düşününce de o hızlara bu kotalar çok komik. Küfür gibi. 100gb'tan başlasaydı kotalar o zaman anlardım bu heyecanı ama ben de anlayamadım. İşinize yarıyorsa mutluysanız ne güzel. Kotaları mantıklı seviyelere çekerlerse bize de yarar ilerde biz de mutlu oluruz :D
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:
Hocan badem kadrodan herhalde. 4.5G ismiyle kullanan bir biz varız. Bunun da tek sebebi inatçı manyağın tekini memnun etmek.

Ülkede bir kişinin kaprisi yüzünden ihale iptal ediliyor sen neden bahsediyorsun :)

Hem badem, hem kel :)

(ben bahsetmiyorum, hoca bahsediyor)
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

sabonis said:

olm amma olay yapmışınız lan. saniyesinde 4.5'ye geçsin diye telefon başında beklemeler falan :D
en ufak şeyimde bile olmadı benim. telefondan reddit bakıyorum arada paticik bakıyorum budur yani. 1000mbit olsa kaç yazar lan telefondan, 1080p film indiricez sanki :D

önümüzdeki aylarda birgün geçerim illa. milletin telefonu hiper uçarken benimki çok ağır kalırsa veya youtube'a falan sararsam bi şekilde ama bugüne kadar wifi'dan bile youtube açmadım çok az açtım, 4.5g'de niye açiim.

Abi yapma benzin zamlarına banane ben hep 50 liralık alıyorum argümanından farksız olmuş :D

yaw ne alakası var allasen benzinle? :) telefondan internet dediğimiz şey şımarıklık %90 oranında, youtube, dizi izle, müzik dinle falan.

he telefondan iş gereği falan deli data download eden tipler de varmış demek ki. hiç haberim yoktu. eyvallah onların işine tabii ki yarar ama kaç kişinin bu şekilde işine yarayacak burada? millet 1440p youtube izlicek diye heyecanlanıyo sanki yani :D onun için dedim amma olay yapmışsınız diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...