Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkcell hatlarını iptal ettirenler

Stringray

Öne çıkan mesajlar

%10 bayağı hayal, türkiye'nin çoğunluğunun bu olaydan haberi bile yok zira. muhalif medya biraz güçlü olabilse %5'lere felan çıkabilirdi iptaller. %10-%15 1-2 ayda gitse hisseleri direkt çakılırdı zaten. türkiye'nin şu anki haliyle %1 büyük başarı olur, bu da 340k kişi demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu yılın başında AVEA'dan Vodafone geçmiştim de net pişman oldum. 4.5g geçtikten sonra zaten Avea, TT net Turkcell seviyesine ulaştı ki şuan fiyat/performans açısından en iyi paketleri onlar veriyorlar numara taşıyanlara.

Eğer uygun ve iyi bir şeyler arıyorsanız direkt TT geçin. Boş marka inadınız vs. varsa bilemem de şuan en iyisi onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hukumetin gsminden cikip baska bir hukumet gsmine gecmek...

DarKRideR said:

Ben bu yılın başında AVEA'dan Vodafone geçmiştim de net pişman oldum. 4.5g geçtikten sonra zaten Avea, TT net Turkcell seviyesine ulaştı ki şuan fiyat/performans açısından en iyi paketleri onlar veriyorlar numara taşıyanlara.

Eğer uygun ve iyi bir şeyler arıyorsanız direkt TT geçin. Boş marka inadınız vs. varsa bilemem de şuan en iyisi onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

türksat nedir tam olarak, kablonet mi? ttnet'ten bayağı memnunum aslında 24mbit sabit alıyorum 75gb kota 80tl. vodafone şu yukarıdaki fiyatta hızı düzgün verebilecekse geçerim ama.

80 liraya 50mbit hız 250gb kota alırsın. pingi daha iyi, daha stabil. ama bölgeden bölgeye değişebiliyor, ben maltepe/küçükyalıda memnunum ama annemler halkalı/çekmecede haftanın bir günü hep kopuyor falan. internet bölümü topiğinde sorarsın semtine göre de. esas sorun türksat da devletin falan filan. internetin hükümete yakın olmayanı yoktur yani. yine de dediğin fiyattan daha iyi diye tavsiye ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

riglous said:

Turkcell mesaji alip destegi cekip protesto bitince, geri mi donulecek? Yoksa ibret olsun diye vodafone da mi kalinacak?

sen nasıl olsun istersin ?

Ben mevzuyu anlamaya calisiyorum, sahsen bi istegim yok, turkcell babamin degil..
Acikcasi "yesil sermaye", "hukumeti destekliyo", "satacaklar" gibi laflar komik gelmekle birlikte protesto icin manasiz geliyo, ki bunu diyip tt ye gecen insanlari tutarsiz goruyorum. Bu pek onemli degil.
Asil ensar gibi sacma sapan bi seyi desteklemesi cok aciz gosteriyo firmayi. Pacayi toplamalari cok zor. Sorumlu bulundugu insanlari koruyamadigi acikca ortada olan bir vakfi desteklemek iyimser bakildiginda mantikli da gozukse, bu vakif su ana kadar hic is yapmamis ki bundan dolayi rezil bi durumda. Baska destekleyecek yer mi yok demek lazim turkcell e... de adamlar her yeri destekliyor, o da ayri bi durum.

Tum bunlarin otesinde takildigim bi nokta var, deginmek isterim, turkcell den cikinca turkcell e karsi bi yaptiriminiz kalmiyo. Turkcell sizi gitmis olarak goruyo. Giden adamin istedigini yaptirmasi da imkansiz. Cunku zaten kaybedilmis musterisiniz. muzakerenin kuralidir bu, elinde bi sey olacak ki pazarlik yapabilesin.. 100.000 kisiden imza alirsin, sonra dersin ki destegi kesin yoksa her hafta 25000 kisi ayrilacak. Ilk 25000 ayrilinca tuekcell in gotu tutusur, 75000 gitmesin diye. Veya bu ayrilan 1000 kisi, iste ne kadar gittiyse, der ki destek kesilince geri donecegim, o zaman turkcell musteri kazanmak icin keser destegini. Ama bu durumda adam zaten kaybetmis ustelik "hukumet destekcisi" olarak da title almis. Daha kaybedecek bi seyi kalmamis ki... Destegi bu saatten sonra cekse giden gelmez, hukumet de cephe alir. Bildigin critical hit yemis olur. Simdi muhtemelen hukumet bi iki ihale verir, kredi acar zarari telafi eder.. Asil bundan sonra hic kesmez destegi. Ya da kesmemeli, kendi cikari icin.

Ayrimcilik acitan bi sey, hele ki azinliksan. Daha cok birlestirici olmak gerekiyo bi seyleri elde etmek icin. Grup olup hareket etmek iyi guzel de turkcell gibi guclu firmalari daha yandas tarafa cekmeli, daha iyi kullanmali... Yoksa bu durumdaki gibi karsina alirsan sana destegini keser, ustune bir de hukumeti destekler... Max zarar ederiz... Bilmiyorum yanlis mi dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

bu arada gözümü kararttım, interneti de vodafone'a geçiriyorum.
şu kampanya bayağı iyi görünüyor, kullanan var mı?

http://www.vodafone.com.tr/Net/katlayan-supernet-kampanyasi.php

an itibariyle geçiş işlemlerini başlattım.

ttnet 24mbit 75gb kotalı yalın fiber kullanıyordum, toplamda 100TL fatura ediyorlardı. 32mbit 120gb kotalı yalın vodafone fiber 60TL'ye geliyor.

hız konusunda biraz endişelerim vardı ama hız testi yaptılar ve 60mbit'e kadar desteklediğini belirttiler hattımın. zaten ttnet altyapısı kullanıyorlar, ttnet ile de sabit 24mbit alabiliyordum, bu nedenle sorun çıkacağını düşünmüyorum.

hat açılınca tam performansı bildiririm tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

Nasi bi wot olmus, oldurdum konuyu

mantikli dusunuyosun ama boyle birseyi organize bir grupsan yapabilirsin. onda da sirketin blofunu gorme ihtimali yine cok yuksek. boyle organiz bir grup degilsen yapabilecegin direkt ayrilmak.

o zaman da bu sirket ve diger tum sirketler, boyle bir durumda hakliyi magduru birakip hukumetin yaninda olduklarini gosterdiklerinde ne olacagini gormus olurlar. bir dahakine ona gore davranir veya davranmazlar. bakarlar giden musteri sonucu ne kadar gelir dusmus, bir sonraki hukumet ihalesi vssi ile ne kadar kazanc var, karsilastirir ona gore secim yaparlar.

bir de, ben de ayrilicam ama benim ayrilma sebebim sadece bu degil, bu mazeret oldu. benim ayrilma sebebim artik bu adamlara para kazandirmamak. adamlara, bakin yanlis yapiyosunuz, ayrilirim falan diye tehdit edip egitmek gibi bi amacim yok. iktidara chp gelse, turkcell en buyuk ataturkcu olur, add ile ortak hayir isleri yapmaya baslar
Sosyal ağlarda paylaş

Türkselden çıkalım iyi güzel biz de konuşuyoruz aynısını. Ama vodafon çekmiyor bizim orda? Benim odamda çekmiyor lan azıcık içerde diye, millet telefonla konuşmak için odamdan çıkıyor.

Ki türkselden çıkıp aveaya geçmenin saçmalığından bahsedilmiş zaten. Vodafon yetse bari biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...