Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kadindan IT'ci olmaz, sovsen sovemezsin diyen varlik...

di

Öne çıkan mesajlar

hayir konu senin hitabin degil, konu cinsiyetten bahsederken erkek - kadin yerine erkek - bayan kullanmak

kimse KADIN GEL diye cagirmiyor sonucta is arkadasini filan

dilimizde duzgun kullanimida odur hani, yeni yeni basliyan bir garabet bu "kiz dersem ama bakire degilse ama kadin dersem ve bakire ise hmmm o zaman BAYAN diyim"

sacma sapan bir dusunce yapisi iste

"beyler" kullanilabilen yerde bayan kullanirsin, beyfendi kullandigin yerde hanfendi dersin

erkek icin BAY kelimesini kullanamadigin durumda kadinada BAYAN demek hem dile hakaret hemde hirboluk o yuzden
Sosyal ağlarda paylaş

kız arkadaşla yeri gelir "sus lan kuş kafalı bayan ehe mehe" diye geyik de yaparsın sorun yok da

iş yerinde zaman zaman biraz barzo bi tayfayla çalıştığım için "abi bi kadın personel lazım" dediğim adamın kafasında soru işareti çıkıyor resmen. telefondan hissediyorum. başlarda biraz mücadele ettim de olacak gibi değil, işin siniri stresi arasında bi de doğruculuk yapamicam deyip kendimden tiksine tiksine bayan mayan yapıştırıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

adam derdini sövmeden anlatamayacak basitlikte olduğunu itiraf etmiş. bu kadar basit. cinsiyetçiliğe çekmeye gerek yok her olayı =)

Bunun dovmeden ve tecavuz etmeden duramayanlari da mevcut mesela. Buna tepki gistermiyosak hic birine gostermeyelim.

Birakin arkadaslar bu ufacik bisey, nolcak yea yaklasimini. Izlediginizde dinlediginizde sasirmiyor hatta inanilmaz bir sekilde normal karsiliyor bile olabilirsiniz ama bu olayi normallestirmiyor.

Gundemde daha buyuk dertler ve uzuntuler oldugunun da farkindayim ama sorunlari onem sirasina gore dizmek, level atlar gibi biri bitince digerine gecmek mumkun degil maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

bizde de elektrikci vardi bi ara. tabi turkiyede, o kadina tecavuz edip, oldurup temele gomme ihtimalleri yuksek. yani sunu bunu yapan kadin niye yok derken, once dusunmek lazim kadinlar yapmak istemediginden mi, yoksa yapmalarina oyle ya da boyle musaade edilmediginden mi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi nerden buluyosunuz bu adamlari da bu kadar onemli bi hale getiriyorsunuz anlamadim?

youtube videosuna baktim 1 dakika kadar, adamin arka caprazindan sabit bir kamera ile bi soylesi yapmislar kim dinleyici kim konusmaci belli degil, adam diyo ki "eger android ci olcaksan onu ogren onda uzmanlas ios a falan bulasma sdfsdfsdf"

adam 2016 yili olmus, hala platform tavsiyesi veriyo, onu ogren, cok iyi ogren gerisini sittir et dermiscesine. lan oglum platformlar gelip gecicidir, patternler ve best practiceler kalicidir, kadinlara laf ettigi kismi gormedim bile.

her neyse bu kafadaki bi adami ciddiye alip da github fln olusturmak, yeni safak'in her haberine change.org da kampanya baslatmaya benziyor.

tepki gostericem demissin, etme.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlari gordukce teknoloji dunyasinin , turkiyenin her sektoru gibi , ne online egitim ne hangi dil ne diploma
Sadece biraz torpille nerelere gelinebilecek bi yer oldugunu gorup biraz tirsiyorum lan. Ben teknoloji boyle ispatli hedefli projeli bisi diye hosuma gidiodu , yorum katilabilir bence su daha iyi denolebilir torpille yukselenebilir gibi gelmiyodu , bununda icine etmis comar tayfa.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de maaşlı çalışanların sallıyorum %10'unun maaşını verenler bundan farklı tipler değil zaten. alayı egosantrik, şovenist, siktir git lan sen kimsin amına koduğumuncu tipler. e kabul edelim başarılı sayılan çoğu insan bu tipte işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...