Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S7

Bone

Öne çıkan mesajlar

citibank var bende (aslinda en onde bunlarin olmasi lazim ama debitte paypass bile yok nedense, yada yoktu en son sordugumda)
otp'ye bakicam.

bunun haricinde avrupada sadece 32gb ve exynoslu modeli satilacakmis, snapdragon cok daha iyiymis falan. ne derece fark ederiz bunu? heryerde farkli bisey yaziyo :D

ek hafiza karti takabiliyoruz tabi ama internal storage modunu tamamen iptal etmisler android 6yla gelen. yani sadece mass storage modunda kullanilabilecek, appler 32gb'a sigmak zorunda. sorun olmaz diye dusunuyorum ama isin icine VR da girince emin olamiyorum tabi cunku bu aleti alirsam samsung vr da alirim.
Sosyal ağlarda paylaş

BioHazarD said:

bunun haricinde avrupada sadece 32gb ve exynoslu modeli satilacakmis, snapdragon cok daha iyiymis falan. ne derece fark ederiz bunu? heryerde farkli bisey yaziyo :D

ek hafiza karti takabiliyoruz tabi ama internal storage modunu tamamen iptal etmisler android 6yla gelen. yani sadece mass storage modunda kullanilabilecek, appler 32gb'a sigmak zorunda. sorun olmaz diye dusunuyorum ama isin icine VR da girince emin olamiyorum tabi cunku bu aleti alirsam samsung vr da alirim.

vr ve 6gb'a sığma olayını bilmiyorum da, google ile exynos-snapdragon cevabı verilebiliyor :D

http://www.youtube.com/watch?v=233f0ewFWGk
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

-Deno- said:

s6 kullanıyorum ben, dikkatimi çekti, s7 12 mp benim telefon 16 mp galiba. ne ayak?

Çünkü görüntü sensöründe bulunan diyafram değeri daha düşük F1,7 lens ve daha büyük 1,4 µm pikseller sayesinde fotoğraflarınızın daha keskin ve ayrıntılı çıkması için çok daha fazla ışık yakalanır. Bir de dual pixel teknolojisi var. 12mp olmasına rağmen s6 edge / note 5 kamerasından daha başarılı.

isight mi daha iyi bu mu:D
Sosyal ağlarda paylaş

BioHazarD said:

Exynos normal kullanımda çok daha başarılı snapdragona göre ki video çok güzel kıyaslamasını yapıyor. Sadece grafik işlemcisi daha iyi snapdragonda ki onda da oyuna göre %3-5 arasında bir fark olabiliyor. O da gözle görebileceğin bir fark değil ancak kağıt üzerinde benchmark skor testlerinde ortaya çıkıyor.

Hafıza kartına taşıma olayı kapalı değil YouTube üzerinde nasıl yapıldığını göstermişler ben de o şekilde kullanıyorum 64gblik uhs-1 kart var hiç sorun çıkarmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Mrlee said:

DareJedi said:

-Deno- said:

s6 kullanıyorum ben, dikkatimi çekti, s7 12 mp benim telefon 16 mp galiba. ne ayak?

Çünkü görüntü sensöründe bulunan diyafram değeri daha düşük F1,7 lens ve daha büyük 1,4 µm pikseller sayesinde fotoğraflarınızın daha keskin ve ayrıntılı çıkması için çok daha fazla ışık yakalanır. Bir de dual pixel teknolojisi var. 12mp olmasına rağmen s6 edge / note 5 kamerasından daha başarılı.

isight mi daha iyi bu mu:D

isight bundan daha kötü hele gece çekimi söz konusu ise direk dağlar kadar fark çıkıyor ortaya.

İsight 1.22µ iken bu 1.4µ piksel kalitesine sahip ayrıca dual pixel teknolojisi ciddi bir adım.

http://www.youtube.com/watch?v=QW2gx7OD2PQ
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

6 ay sonra "s7 custom rom", "s7 nasıl root yapılır" google tagleri ile haşır neşir olunca görürsün.

Evet gerçekten iyi telefon yapıyorlar ama arkadaş bu kadar kötü yazılım desteği olabilir mi bir firmanın. Daha 6-7 ay önce tonla para basıp aldıkları note 5 telefon hala 6.0 güncellemesi almadı. Daha 2-3 ay da gelmez. Millet N versiyona geçince 6.0 gelir. Note 4 - 3 den falan bahsetmiyorum bile zaten. Direk çöp oldular. xpda forumlarında takılıyorlar. Gidip Polonya ya, Kore ye güncelleme vermekle olmuyor. Samsung TR rezalet.

gayet kullanıyorum ilk günkünden farkı yok?

s7 edge e geçmek istiyorum ama sırf tasarım ve kameradan dolayı.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Videoya göre telefonların biri çöp resmen. Aynı model telefonda bu kadar fark olması sacmalik.

tr de kullanılan exynos, samsung zaten kendi üretiyo bu işlemciyi, ve yıllardır da buna ağırlık veriyo. qualcomm snapdragon daha global ve başka marka telefonlarında da kullanılıyor, zaten samsung yakında kendi işletim sistemini de ufaktan entegre etmeye başlar, s7 mini vb ufak modellerle falan, iyice yedirince sisteme tizen olur yeni os.

Adamlar dışa bağımlılığı kesmek istiyo, işlemci ve ekranlarını kendileri üretiyolar, sırada os var. Tabi ne kadar insan kullanır / geçer bilinmez.
Sosyal ağlarda paylaş

şu verge nasıl kötü bi yayın ya. trde lise bebeleri bile daha düzgün inceleme videosu yapabiliyor

şu herifler bok gibi para kazanıyorken bizim yayıncıların karnını zor doyuruyo olması şaka gibi. en dandik tr yayıncı bile şunlardan daha detaylı iş yapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

DareJedi said:

tesekkur ettim cevaplar icin. o zaman aliyorum ya ben bunu :D

edit: tek sorun; almak istedigim operator locklu veriyo olabilir (bende sirket hatti oldugundan yeni sim karti direk cope falan aticam muhtemelen). locku kaldirirsam garanti gidiyor ama 26 yillik hayatimda daha hic telefon garantisi gerektiren bisey yasamadim :P kafamda sorular mevcut hala o yonde.

en dandik pakedi alirsam ilk giris 122 lira sonra 19 ay boyunca 143 lira (20 lirasi hat oluyor). 2845 liraya denk geliyor. pesin cat diye versem daha ucuz tabi ama burda normal alimlarda taksit falan tr gibi olmadigindan mecburen boyle bi yol izlicem :P
Sosyal ağlarda paylaş

abi o zaman dünyanın başkenti newyorkta yaşayacaksın.

dünya üzerinde çıkan herşey ilk oraya geliyor sonucta =P

apple pay çıktığı hafta işletmelerin %80i falan kullanmaya başlamış (bankayla alakalı tabi de yine nasıl bir hız olduğunun kanıtı)
Sosyal ağlarda paylaş

keske :D ama simdilik bu taraflarda cakiliyim malesef :P

pay konusu haricinde, genel olarak ta guzel gorunuyor, cpu, ram, vs. sd storage olayinin yukarda sosylenen gibi internal olarak kullanilabilmesi de cok tatli, sundan alinca canavar olur.

mi3'deki dandirik otesi kameradan sonra ilac gibi gelecek muhtemelen. normalde dslr kullaniyorum amator fotograf cekimi icin falan ama her zaman yanimda okuz gibi aleti tasiyamiyorum.

android marshmellow da cok guzel bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...