Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

UO: International Beta

RaidenXelRu

Öne çıkan mesajlar

pvm'sini iyi ayarlarsan 10 kişi kalmaz. gm olarak green acres alanında bir sürü haftalık eventler pvp turnuvaları vs. yapabilirsin. yoksa salt bir şekilde server açık, gir çık yaratık kes olursa tabii ki 10 kişi kalır, hatta kalmaz.

pvp açısından uo oturuyor zaten, pk'lar, guild wars, order'lar chaos'lar derken su yolunu buluyor. önemli olan pvm dengesi.

bir de, bu serverda herkes oynamayı unutmuş onu gördük. o yüzdendir bir sürü şey çaldırma durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Pvmsinin ayarlıcak bişeyi yok ki abi zaten her şey ayarlı. Başta klasik WW+NM ya da Greater Dragon alıyon kasıyon. İtemları tamamlayınca Sampire yapıyon herşeye attack veriyon (en azından ben son oynadığımda öyleydi). Son oynadığım server baya iyi başladı Seraphimler ile beraber başlamıştım sonra bomboş kaldı server. Nedeni de harita artık çok büyük bence. Birde Luna Briti falan öldürüyor direk. Gerçi bireysel pvp öldü çoktan grup pvpsi var artık şampiyonlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

adam hiç bir açıklama yapmadan kapatıp gitti mi? ahuauhahua
bie paticik hype trainin daha sonuna geldik.

hep bir plot twist oluyor ve öyle bitiyor ya ahaha.

iyi ki başlamamışım zaten run uo gibi sphere diye son derece köylü bir tanımla anca bu kadar dayanabilirdi.

adamı editör gibi kara listeye alıyor muyuz almıyor muyuz ona karar verin, bir mantıklı açıklama bile yapmamış henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

adamın ne suçu var lan? UO pazarında son 5 yıldaki 100 projeden 99'unda aynı şey yaşandı. yakından gözlemlemiş olduk işte. adamın hatası denemiş olmak mı?

neler oldu niye kapadın 1 ayda diye en azından buraya bişiler yazabilirdi ondan dedim.

yoksa tutmamasının suçu olabilir mi :d zaten konsept kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar,

kusura bakmayin anca gelebildim buraya, konferanstan konferansa kosturuyordum. (bu ara tech konferans zamanlarida)

Maalesef community kalmamis ultima online da arkadaslar, son zamanlarda online averaj oyuncu sayisi cok cok dusuktu, surekli takip ediyordum. en son haftada falan 2 online vardi.. bunu gorunce kapatma karari aldim. keyifli oldu eglendik ama maalesef ultima online boyle averaj 75 oyuncudan sonra asil zevkli oluyor bilirsiniz :) kapatip kacma olayi yok ya, kusura bakmayin tekrardan ulke disindaydim..

Genel olarak sorun gordugum iki pattern oldu,

birincisi gelen oyuncularin ilk sorusu "kac player var" oluyor ve buna takiben 40 civari oldugunu ogrendiklerinde girip bakip cikma durumu cok oldu. oyuncu az diye gidenler kalsaydi 100 bile gorebilirdik. bu yuzden in-game player counteri ben kendi elimle arttirdim (gizli saklisi yok :) ) hatta soyle birsey soyleyeyim, basindan beri bunu yapmam gerekiyordu belkide, su anda online serverlardan 10'un 9 u bunu yapmaktalar :)

ikinci problem ise yabancilarin sphere bilgisi yok, bizde sphereyle buyudugumuz icin custom ruleset biraz garip geldi cogu kisiye, belkide vanilla aos falan daha cok player toplayabilirdi... benim anti-trammel damarim biraz fazla agir basti, bu belkide benim hatam...

dilerseniz code-base opensource alin istediginizi yapabilirsiniz.

https://github.com/uo-international/uo-international

- tekrardan ozur diliyorum, kapatip gitmis gibi oldugu icin
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 provoke salladık eğlendik işte. tutsaydı iyi olurdu ama tutmadı napalım. yapacak çok fazla da şey yoktu zaten. sphere ağırlıklı setting ancient türk uocular dışında kimseye cazip gelmiyor. onlar da zaten 2 ünlü pk öldürülünce server makinasının reset yediği nebuladan ayrılamıyorlar.

sağlık olsun. eve attığın örümcek ağları için teşekkürler :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...